Srpen 2018

Romcomy jako náplast na skeptickou duši.

9. srpna 2018 v 14:09 | Deine |  Naše myšlenky
Romantické komedie jsou filmy s předvídatelným koncem na které koukají jenom lidé bez špetky smyslu pro realitu. Nebo ne?

Celý svůj dosavadní život jsem se považovala za člověka, který pohlíží na svět realisticky, někdy až cynicky. Zkušenosti převzaté z druhé ruky pozorováním své rodiny a přátel mě zavedly k myšlence, že nic jako láska na první pohled a happy end neexistuje. Ač je tenhle náhled na svět občas depresivní, dodává mi pocit bezpečí a ménší zranitenosti. Představa mého 15ti letého já, které sní nad svatbami a prvním klukem se kterým zůstanu navždy působila již tehdy tak naivně a hloupě, že mě nikdy nenapadla. Na druhou stranu vždy jsem měla pocit, že pokud mi doopravdy v této oblasti někdy něco vyjde, budu příjemně překvapena a pokud ne, tak to bude jen povrzení mých skeptických názorů.

Má neschopnost neskrývat pochybnosti nad každým potencionálním vztahem, nedostatek romantických slůvek na prvních rande a v začátcích vztahu, i neskrytá nechuť cvrlivat nad hlubokou budoucností a slovy "navždy" často překvapivě vyvolává nevoli na straně opačného pohlaví a já vycházím z těchto rozhovorů jako chladný člověk beze smyslu pro jakoukoli víru ve vztah. Doopravdové současné bytí v dlouhodobém vztahu mé názory nezměnilo, avšak snažím se nahlížet na věci s jistou nadějí a přáním, že třeba by ty věci jednou mohly vyjít správně. Nejhorší vlastností ve vztahu je asi přesvědčení, že jednou skončí a tak se snažím užívat si přítomnosti a doufat, že zítřky budou stejně tak příjemné.

Co tedy člověk jako já dělá za obrazovkou a sleduje romantické komedie a dámské seriály, které nemohou končit jinak než dobře a fandí tomu typickému zakázenému páru, který bude v závěru spolu? Vždy jsem v tom nacházela jistou melancholii, takové povzdechnutí nad tou fantazií a světem, který se prezentuje tak předvídavě. Občas si člověk přeje aby doopravdy svět byl tak snadný a po jen pár překážkách se osudový pár najde a zůstanou spolu i přes všechny nesnáze. Člověk fandí hlavním hrdinům, kteří nasedají na směšně drahé lety, aby řekli své drahé polovičce co cítí místo aby neutráceli peníze a prostě použili telefon. Ta krása je v té jednoduchosti a tomu naivnímu pohledu, který ulehčuje srdci věčného cynika.

Je pravdou, že filmy a seriály, stejně jako knihy jsou dokonalým útěkem od reality. A jak ráda koukám na scifi a věci, které se nepodobají reálnému světu, tak stejně ráda koukám na romantické komedie, které povzbudí a nechají alespoň na chvíli zaplesat srdce někoho, kdo ho nedává tak snadno.

Výsledek obrázku pro black and white gif heart