Duben 2018

Kolik hodin můžu spát?

25. dubna 2018 v 12:05 | Deine |  Naše myšlenky
Snažila jsem se přemýšlet nad nejdůležitější otázkou, tématem, které zní tak zlověstně a napadá mě "Jaký je smysl života a vesmíru" a "Co doopravdy chci" a ano, byly by to možná zajímavé články a filozofování, myslím si však, že jedna otázka a věta mě pronásleduje celý můj život.

"Budík se spustí za 5 hodin a 27 minut."

Znáte něco zlověstnějšího než tyto výhružky, které vám dává váš telefon? Vím, že existují lidé, kteří vstávají s východem slunce, protáhnou se, jdou si zaběhat, dají si sprchu a ráno zakončí výtečnou snídaní. A to vše před 8 hodinou ranní. Já, na druhou stranu před 8 hodinou ranní cítím, že můj život nemá smysl a to, co je předemnou na talíři by mohlo být snadno zaměněno za zablácenou botu a já bych si toho nevšimla. Uhádli jste správně: nejsem ranní ptáče.

Maminka mi vždycky říkala, že mám chodit spát dřív. Z mých zkušeností ale vyplývá, že bez ohledu na to, zda jdu spát v 9 večer nebo ve 2 v noci, vstávání o 6 hodině ranní je téměř stejně hrozné. Jediné co trochu ovlivňuje moji ranní náladu je důvod proč vstávám.

Budu ještě mít možnost spát dál? Vstávám abych šla za něčím příjemným? Vstávám do školy?

Pokud první dvě otázky končí odpovědí "ano" šance jsou, že v mé kapce nenajdete napůl otevřenou kudlu. Vstávat ale do školy, nebo nedejbože na nějakou zkoušku je pro mě definice agónie. Na základce i na střední nás nutili vstávat na 7 na hodiny matiky, fyziky nebo jiných ďáblových předmětů a moje IQ se většinou prokázalo ne větší než radiátor, který seděl pod oknem.

Lidi, kteří jsou ranní ptáčata na jednu stranu obdivuji, na druhou je ale nemůžu vystát. Kdo si myslíte, že jste, produktivní členové společnosti? Takové toxické lidi v mém životě nechci.

Na střední jsme měli učitele dějepisu, který prohlašoval, že chodí spát ve 3 ráno a vstává v 6, do toho chodí do dvou prací a žije vzrušující život. Nejsem si jistá, jestli mám takové lidi obdivovat, nebo se jich bát, každopádně naznačoval, že jsme hromada spících loserů, kteří plýtvají svůj život v nevědomí. Asi se neptetl, každopádně spánek mi přináší štěstí, není to klíčem ke spokojenému životu? Jenom díky spánku jsem se začala zajímat o lucidní snění což bylo jednou z motivací založit tento blog. Takže je to opravdu takový zločin?

Tak co vy, jste těmi produktivními otravami co vstávají brzo ráno, nebo jste jako já, nefuknční v reálném světě (i like you)? Taky žalostně koukáte na telefon a zjišťujete kolik hodin spánku vám zbývá? V kolik typicky vstáváte a chodíte spát? Jsem zvědavá :).
Výsledek obrázku pro sleeping black and white gif