Síla osobnosti

29. září 2016 v 18:00 | Arwen |  Naše myšlenky
Každý z nás se v životě ocitne v situaci, která není příjemná. Může jít o těžké životní období, nebo o člověka, či lidi, kteří se vás budou snažit zranit, zlomit, nebo vám ublížit. Nemusíme si nic nalhávat, s takovými lidmi se setkáváme běžně. Ať už vás chce někdo shodit, zesměšnit vaše sny, nebo vás urazit, platí to stejné, nesmíte to dopustit. Pro takové případy se hodí vzpomenout si na několik bodů, které vám pomohou při tomto úsilí..

- Pokud se vám bude snažit někdo ublížit tím co říká, zřejmě ve vás budou překypovat veškeré různé emoce, jako velká bublající polévka, co se chystá přetéct. Buďte klidní. Jestliže se vám to nedaří, aspoň to předstírejte. Nesmíte dát najevo, že vás to vykolejilo.

- Přemýšlejte logicky a s ledovým klidem, nenechte se ovládnout emocemi, nebo se stáhnout na úroveň toho s kým jednáte.

- Odpovídejte klidně, pomalu a bez zvýšeného hlasu.

- Stůjte, nebo seďte narovnaní. Připomene vám to, že se nenecháte jen tak zlomit a máte svoji hrdost.

- Vzpomeňte si, jak jste úžasní. Pokud si to nemyslíte, tak si to začněte myslet. Může vám pomoci krátká rekapitulace vašich životních okamžiků, na které jste hrdí.

- Zvažte, zda ten určitý člověk stojí za to, abyste s ním byli v kontaktu, pokud se chová takto opakovaně. Samozřejmě, pokud se jedná o vašeho šéfa, kolegy, spolužáky, nebo rodinu, nemáte zase tolik na výběr. Ale vždy se s tím dá něco dělat.

- Pokud je to možné, zeptejte se slušně, proč ta osoba říká věci, které vám ubližují. Určitě jsou situace, kdy se vám druzí snaží např. vytknout chyby, abyste se jim mohli vyhnout. Upřímnost také není vždy příjemná. Je to v pořádku do té doby, pokud to druhá osoba vytýká slušně a na úrovni.

Na závěr bych ráda zdůraznila, že nikdo nemá právo brát vám vaši důstojnost, zesměšňovat vás ( myslím opravdu zle, ne takové to nevinné pošťuchování), nebo se vysmívat vašim snům a ambicím. Každý z nás je náchylnější jinak. Melancholika se dotkne skoro vše, cholerika to vytočí tak, že se možná tak akorát ztrapní a flegmatikovi to bude nejspíš fuk. Přesto u všech existuje něco co se nás může dotknout, ať už je to cokoliv. Ale pamatujte- nemůže vám nic ublížit, dokud to sami nedovolíte. Takže hlavu vzhůru a jak už jsem psala, vzpomeňte si jak jste úžasní. Není to zas tak egoistické.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jste se sebou spokojení?

Naprostá spokojenost 11.9% (18)
Téměř ano 10.6% (16)
Najde se několik věcí, ale spíše ano 26.5% (40)
Nejsem 31.8% (48)
Naprostá nespokojenost 19.2% (29)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama