Červenec 2016

Zkušenost se skoliózou

18. července 2016 v 0:14 | Deine |  Naše myšlenky
Co se týče této stránky jsem spíše soukromá osoba, nerada píšu o příliš osobních věcech, ale napadlo mě, že má historie by se pro jednou i mohla někomu hodit.

"Skolióza je vadné zakřivení páteře rozvíjející se často již v dětském věku."


Ano, přesně tak. Vadné zakřivení páteře, způsobující vybočení, hrbení, nebo dokonce i bolest zad. V mém případě naštěstí se vždy jednalo jen o vybočení, nikdy jsem nezaznamenala bolest, nebo jiné nepříjemné faktory. Skolióza bederní páteře mi byla zjištěna v útlém věku, možná kolem 6ti let. Tehdy velice nepříjemný doktor (alespoň pro mě jako dítě) doporučoval za ta léta spoustu opatření a mírumilovných řešení, která by měla skoliózu zastavit. Skolióza je problémem u většiny lidí, ale většinou v celkem neznatelné míře.

Takže tak šly roky dál, prošla jsem si masážemi, rehablitacemi a cvičením doma, nosila jsem ve škole dvojí učebnice, ale nic nepomáhalo a můj nespolehlivý fíkus, pardon, páteř, odmítala zůstat rovná! Zlom nastal zhruba v 10. roce, kdy již další doktor v jiném městě oznámil, že bude potřeba více drastičtějších opatření. A tím opatřením se stal korzet. A ne, nemyslím sexy, svůdné korzety co se nosily, ale plastový, že sádry udělaný, šroubama a kovovýma tyčema zajištěný korzet. Pro představu to bylo něco takového:


VÍCE V C.Č