Červen 2016

Pozorování z brigády

30. června 2016 v 9:45 | Deine |  Odpočinkové čtení
Zdravím pozemšťané! Dlouho jsme se neviděli. Mohlo to být ukončováním semestru na škole, mohlo to být počasím a nebo obyčejnou leností. Jsem na vysoké škole a tak byl čas si najít brigádu. Bohové mi přáli a první místo, které mě zaujalo mi taky bylo věnováno!

Optika. Nenosím brýle, takže mé znalosti o krtčích lidech byly velmi malé, někteří jsou slepí na dálku, jiní na blízko, proč? Magic. Svět nepoznaného se mi otevřel a já uviděla světlo. Což je víc než se dá říct o lidech, kteří potřebují brýle (ti vidí světlo rozmazaně, nebo téměř vůbec). Velice milá paní mě zaučila o tajuplném řemesle prodeje brýlí, čtení receptů a drobných oprav těchto kouzelných věcí. Věděli jste, že jsou brýle jen s jedním sklem pro ženy, které se chtějí namalovat a nevidí na to? Hm? Já taky ne.

Nuže, milá paní vedoucí po třech dnech vysvětlování a zácviku mi předala klíče do jejího malého království a odjela na dovolenou. Doupě bylo mé. Vzhledem k hezkému počasí a začátku prázdnin mi však bylo řečeno, že lidí bude málo, že není sezóna. (kdo by řekl že brýle mají sezónu! jako okurky!) A měla pravdu. Lidé opravdu tady zabloudili jenom zřídka, což mi naprosto vyhovovalo. Já, jakožto člověk, který považuje za důležitou zodpovědnost hodnou stresu i držení smetáku, jsem byla spokojená.

Moji společnost každý den po dobu 7 hodin tvořil:
  • internet (děkuji vám bohové za tento dar)
  • větrák (přítel, který mi vždy hlídá záda - respektive je za mnou a fouká na má záda)
  • mouchy (jedna spadla přede mě na stůl a umřela)
  • mobil (není tu wifi, ale je nový, takže se na něj hezky kouká)
  • varná konvice o obsahu 0.5 l (protože je prostě roztomilá a roztomilé věci jsou fajn)
  • rostlina s kmenem neznámého původu (jmenuje se Karel)

To, že tu moc nechodí lidi není problém, protože od odjezdu milé paní vedoucí (sultán solimán, vládce náš, slunce naše jasné!) mi došlo co všechno neumím a jak bych určité požadavky neuměla splnit. Pokud chcete multifokální samozabarvovací brýle s 5 dioptriemi a ztenčeným ztvrzeným sklem... jste boháč, velice cool, ale já vám nepomůžu. Pokud jste ale nenáročná babička s jednou dioptrií, hurá za mnou!