Duben 2016

Desatero filmových nesmyslů

23. dubna 2016 v 16:44 | Deine |  Odpočinkové čtení

Je veřejně známo, že jsem velký fanoušek seriálů. A velkým myslím... VELKÝ. Dostanu se do toho mnohem lépe než do filmu, který se mi se svým dvouhodinovým závazkem zdá "příliš". Jistě, 5 dílů 40ti minutového seriálu je asi horší ale.. Fajn, možná na to není argument. Každopádně můžu říct, že o seriálovém světě, nebo obecně televizním světě něco vím. A za ty léta sledování obzvláště různých dramat, ale i akčnějších scén jsem narazila na opakující se nesmysly. Nevztahuje se to jen na seriály, filmy tohle také s radostí dělají, jsou to asi jednoduše oblíbené věci.


----------------------------------------------------------------------


1. (Ne)zamykání auta

Typické klišé, kterého si všiml snad každý z nás. Lidé spěchají, musí mít urgetní schůzku v baru, nebo luxusní restauraci, bouchnou dveřma a jdou dál. Česko sice je národem zlodějů, ale nemyslím si že Spojené státy, nebo Británie se mohou chlubit vzorovým kriminálním chováním. Ale kdoví, třeba prostě zloději vidí odemčené auto a řeknou, že to není žádná výzva a zábava!

2. Alkohol a řízení

Opět řidičská záležitost, která ale ve filmech nebyla nikdy názorně vyřešena. Pokud doslova člověk nepije jak duha a nepadá na chodník, tak je v pořádku po pár skleničkách "na kuráž" sednout za volant a říct "au revoir" svému rande. Co je pár skleniček vína, nebo vodky s ledem!

3. Dvě auta?

Držíme se tématu. Znáte to: sexy rande ve filmu, padnete si do noty a (po pár skleničkách) padne ta otázka "Půjdeme ke mně?" Je to sexy, je to romantické. Ale.. máme dvě auta. Tedy pokud nejsme v New Yorku, kde jezdíme pouze taxíky. Jedeme tedy každý svým v závěsu? Jedeme společně jedním? Řídí ten, kdo chlastal méně? Kdoví. Záhady.


4. Baby, vyzvednu tě večer

Co se týče toho žhavého rande - potkáte se, zamává řasami a řekne "Ty, já, večeře, dnes." "Ok." A jedinec odchází. V kolik, že je ta večeře? Mám čekat od 6 do 10 na prahu dveří? Možná, že existuje v jiných zemích nějaký časový kód, kdy prostě víte v kolik se co děje.

5. Boty v posteli

Všichni jsme se smířili s nelogickým zvykem cizinců, kteří chodí doma v botech a pravděpodobně dvakrát denně vytírají. Ale lehnout si na postel v botech? To už je trošku.. nehygienické? Prostě to bolí. Moji matraci. Povlečení. Mě.


6. Satan nikdy nespí

Zamíříme do akčních a dramatických životů. Zbraně, drogy, sex a rock and roll. Nebo jen možná rodinné drama. Přísahám, že někteří lidé nikdy nespí. A tím nemyslím, že to z příběhu esteticky vystřihnou, nene. Udělají nejnapínavější scény, kdy čas jsou peníze a jde o život a ti lidé jedou, žádné jídlo, žádný spánek. V reálu by to asi probíhalo trochu jinak (v reálu také nemáme zbraně a takové drama, ale c'mon).

7. Ničení věcí

Nepovedená svatba? Briliantový náhrdelník. Ach ne, ženich je hajzl! Pojďme všechno co nám dali, nebo jsme si za vlastní peníze sehnali zničit. Náhrdelník hodit do řeky, šaty spálit a vázy rozbít. Dramatické zvraty jsou co nám vlévá krev do žil. Musím tedy poznamenat, že se to týká převážně dramatických žen, které nechápou hodnotu peněz, muži většinou jen nasupeně odchází ze scény.


8. Vyhazování jídla

Dramatičnost nesmí chybět ani u jídla. Sedíte u rodinné večeře, nebo čekáte na drahého za oknem jako smutné štěně. A ono nic. Všechen ten vztek a zlost se nahromadí proti jediného nepříteli - jídlu, které jste uvařili. Vezmětě ten talíř s jídlem a hoďte to do koše! Mývali budou mít v popelnicích hostinu!

9. Co se stalo snídani?

Všimněte si následujícího - někdo připraví snídani. Někdo na ni zírá. Někdo se napije kávy, nebo džusu. Nikdo nemá čas. Snídaně zůstavá smutná a nesnězená. Snídaně jsou jako mor, kterému se všichni chtějí vyhnout. "Sorry mami, díky za ty královská vejce se slaninou a zeleninou, ale nemám čas. Bye!" "Sbohem zlatíčko, vyhodíme to do koše pro mývaly! Ach ti naši mývali."


10. On mi to položil.

Zlatá klasika na konec. Nikdo se v telefonu neloučí. Všichni jsou svině. "Musím jít!" "Uvidíme se" "Okay." Boom, konec, kulka do hlavy. Druhá strana může jen s křečovýma žílama očekávat, kdy nastane to kruté položení telefonu. Vždy být ve střehu. To nás naučili.