Dan Bell: Urban Explorer

10. února 2016 v 22:56 | Deine |  Zajímavá videa
Nevíte co dělat na youtube při mrazivém večeru, nebo nudném odpoledne? No, je spousta možností a já sama sebe považuji za člověka co se v youtube komunitě lidí "vyzná", alespoň co se týče youtube osobností (jestli je tedy na místě je tak nazývat). Každopádně vlogy a ztotožnitelná videa se prodávají publiku o poznání lépe než například - Urban explorers. Český název stále čeká na svoji premiéru, každopádně se jedná o skupiny lidí, kteří navštěvují místa obyčejným lidem nedostupná, nebo v tomto případě - opuštěná a zanechaná k zániku.

Co je na tom sledovat člověka procházejícího ruinama? Někdy je to ten kulturní nádech něčeho co jednou bývalo krásné a plné lidí, jako například obchodní domy, nebo opuštěné motely. Vidět ten prach, rozbitá okna a noviny staré několik dekád - něco to má do sebe. Jindy jde o noční návštěvy industriálních budov, nebo téměř zbořených domů squatery a feťáky, které nabízejí ten hororový nádech, někdy připomínající slavnou hru Silent Hill.

I když jsem někdo, kdo by do takovýhle činností sám nikdy nešel - vzhledem k nebezpečnosti práce - musím ocenit samotný akt. Většinou jsem skončila u opuštěných stanic metra na googlu, ale před nějakým časem jsem zabloudila i na youtube, kde jsem našla spoustu lidí, kteří se tímhle zabývají. Někteří byli slavnější než jiní, ale zaujal mě právě - Dan Bell. Kvalitní videa, příjemný nevnucený komentář (což mi u ostatních youtuberů hodně vadilo - hlučnost a prezentace) a obecná inteligence těchto videí. Je to Američan, domov právě mnoha opuštěných budov a často téměř nedotčené minulosti.

Dan většinou dělá videa 15 - 25 minutové, kde na začátku lehce nastíní místo kam se vydává a pak už bývá často jen obraz a zvuky opuštěného místa. Když se jedná o něco extrémně zajímavého, například videa míst, která mají historii, nebo se stane něco nečekaného - zvuky a kroky cizích lidí, nález - dělá tzv. CUT/ROOM/FLOOR videa, která slouží jako Director's comentary a slouží jako skvělý náhled do tehdejších myšlenek. Člověk s velice příjemným hlasem, která jde po zajímavých místech a nesnaží se jen těžit na počtech shlédnutí, to je něco čeho si člověk váží.

ODKAZ -> This is Dan Bell.

Ochutnávka:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký žánr seriálů máte nejradši?

Drama
Scifi
Komedie
Krimi
Lékařské
Anime

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama