Listopad 2015

Surreal days.

17. listopadu 2015 v 19:24 | Deine |  Naše myšlenky

Prázdné dny. Obecně koncept toho, že mám volno, nemusím nikoho vidět ani nic produktivního dělat mi přináší pocit bezpečí a odpočinku mé mysli. Ale občas, jen vzácně - mozek tuto informaci nedokáže zpracovat. Chodím po bytě s tím, že doslova slyším hodiny tikat, možná snad i stromy růst. Hudba působí tak nějak vzdáleně, jakoby byla jen postranním faktorem. Naprosto registruji existenci všeho kolem sebe a přítomnost času.

Nevím jak tuto náladu nazvat, rozhodně není špatná, ani dobrá, až extrémně neutrální, nebo 'surreální' jak kdyby to byl sen. Pořád mám pocit toho, že by se něco mělo dít, nebo stát, jak kdyby měl někde udeřit blesk. A přitom ticho. Ohlušující ticho před bouří. Blesky však nepřícházejí, nemají důvod, jdu spát, uniknu do světa snů plného barev a zmazku a druhý den přináší nový úsvit a i má surrealitická nálada je pryč. Jako ptačí peříčko - foukneš a odletí.

Je to vskutku podivný den. Vše je v pořádku, příjemné a pohodné. A přitom.. jako by něco unikalo, bylo to jen v koutku mé mysli, bez schopnosti to uchopit. Bez té správné frekvence tuto informaci najít mi pořád připadá jako bych měla nad něčím přemýšlet, nebo něco dělat. Jistě, jsou povinnosti, které zanedbávám, varovné vlajky, které volají po vyřešení, ale při mé povaze prokrastinátora bych to stejně nyní nevyřešila. Dokud nevidím plameny, tak nemám zájem se připravovat na požár.

Nikdy jsem si to neuměla vysvětlit, ale jedna z mých teorií je, že když celé dny mám pořád něco na práci, místa kam chodit, lidi které vídat.. tak ve chvíli, kdy doopravdy zastavím abych si od toho všeho odpočinula tak mozek chce tyto události zpracovávat, zaevidovat, jako by se ptal proč stojím na místě, proč jsem se zastavila, kde jsou ty rozptýlení? Nikdy si v těchto podivných momentech nejsem jistá jestli má hlava požaduje přítomnost více lidí, nebo méně. Rozhodně požaduje přítomnost koček. Těch nikdy není dost!



Youtubeři.

10. listopadu 2015 v 17:27 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Párkrát jsem toto téma už v článcích naťukla, ale nikdy jsem se blíže nevyjádřila k mé zálibě sledovat 'youtubery', tedy lidi, kteří tvoří na youtube videa. Youtube je obrovský koncept, mnoho lidí ho používá hlavně pro hudbu, ale obrovskou části zabírají právě tito youtubeři. Mimo trénování angličtiny vám rovnou můžu říct, že je to velký zdroj prokrastinace a jakmile vkročíte do této nory tak už není cesty zpět. :D

Můžete najít lidi, kteří dokumentují svůj každodenní život (tzv. daily vloggers), ti kteří videem vyjadřují nějaký názor, nebo anekdotu z jejich života. Dále tu jsou ti co tvoří krátké filmy, kreativní skeče, odpovídají a interaktují se s fanoušky a v neposlední řadě gameři. Z každé toto skupiny pravděpodobně existuje někdo koho odebírám a občas na ně mrknu. Tímto vám chci představit ale ty, kteří už v mém virtuálním světě existují řádku let.

------------------------------------------------------------------------------

1. Danisnotonfire (Dan Howell)

24letý Brit, který je známý pro vyprávění failů z jeho života, existenčních krizí, sarkasmu a hlavně vyjadřování zajímavých a vitpně podaných názorů a myšlenek. Patří mezi mé nejoblíbenější nejen proto, že se s hodně jeho názory a humorem dokážu ztotožnit, ale taky že i přes svoji relativní 'slávu' se nezaprodává a je za svoje odběratele vděčný. Velice blízce navazuje na svého spolubydlícího/nejlepšího kamaráda o kterém budu mluvit níže. Tito dva lidé jsou pro mě asi na nejvyšší úrovni.






















2. AmazingPhil (Phil Lester)

Jak jsem už zmínila, spolubydlící a nejlepší kamarád výše uvedeného Dana, 27letý Brit je zase trošku něco jiného. I když jsou si tito dva dost podobní co se stylu tvoření videí týče - Phil je naopak veselá osobnost, kde sarkazmus a tmavé barvy budete hledat jež zteží. Jeho videa většinou jsou vtipné příhody ze života, není až tak názorově založen jako Dan. Oba dva mají spoustu videí spolu, stejně jako Gaming channel, vydávají knihu, mají spolu radio show, turné a prodávávají různé trička a hrníčky (jeden vlastním).






















3. KickThePJ

Tady zacházíme k jednomu z nejvíc kreativních lidí na youtube co znám. Také je jedná o Brita, který ale většinu času dělá různé skeče, krátké kreativní filmy a momentálně i web seriál s názvem Oscar's Hotel. Je to přesně ten typ člověka u kterého si povzdechnete nad svým nedostatkem talentu.






















4. TimH

Teď se dostáváme k lehce menším youtuberům, ale rozhodně stejně kvalitním. Tim je Brit/Belgičan a typ youtubera, který vytváří kreativní skeče, krátké filmy, ale i videa s diskuzí nebo názorem. Mám ho hodně ráda právě kvůli způsobu prezentace myšlenek a smyslu pro humor.






















5. Evan Edinger

Na Evana jsem narazila čistou náhodou v jednom live-streamu když měl něco přes 20 000 odběratelů, takže jsem jsem našla tu skrytou 'zlatou žílu'. Nyní, o pár let později se dostává do hledáčku čím dál více lidem, nedivila bych se kdyby časem získal stejnou popularitu jako výše zmínění. Evan je Američan, který se přestěhoval kvůli studiu a práci do Anglie a jako veselý a extrovertní člověk má hromadu příběhů a vtipných videí. Já osobně ho mám hrozně ráda, protože mi připadá strašně sympatický a vtipný, takže mi vždy zvedne náladu.






















6. ItsWayPastMyBedTime (Carrie Hope Fletcher)

Jako poslední si dovolím představit jedinou slečnu, kterou na youtube mám opravdu ráda a že jich je na youtube docela omezené množství oproti mužům :). Jedná o Carrie, která je opět jako většina z Anglie, hraje v Londýnském divadle v Les Miserables jako Eponine, což napovídá, že má krásný hlas a živí se jako divadelní zpěvačka víceméně. Mimo to dělá různá videa, vždy pozitivní, milá, zahřejí u srdce. Opět ji znám už řádku let, takže mé vybrané oblíbené video bude více jak dva roky staré.