film: The Age of Adaline (Věčně mladá)

8. srpna 2015 v 22:49 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Zdravím v těchto pekelných dnech. Na filmy se mi poslední dobou kouká ztěžka, jsem jeden z těch lidí co se radši podívá na pět dílů seriálu než být vázán tříhodinovým filmem :D. Ale čas od času se podívám na nějaké méně průměrné filmy abych zabila čas a když se cítím opravdu na úrovni tak občas narazím i na něco kvalitního a to pak skončí v této rubrice!

Dnes večer jsem se rozhodla o kinovou novinku toho roku (neptejte se jak jsem to viděla bez kina, pššt) - The Age of Adaline, Věčně mladá. Upoutala mě v hlavní roli Blake Lively, herečka, která je známá pro svoji roli v Gossip Girl. Často vyhledávám komedie, nebo filmy co jsou tajmené, scifi, nebo prostě dějově svižné, ale čas od času mám náladu na nějaké to drama, ať už se jedná o životopisné příběhy, nebo prostě zajímavé fiktivní příběhy lidí. Tentokrát to nebylo jiné, jedná se dokonce o romantické drama, což ne vždy v mých očích dopadne dobře, vzhledem k tomu, že jsem nikdy nebyla fanoušek kýčovitých věcí.


O čem to je?

The Age of Adaline je příběh o ženě, která se narodila v roce 1908, vdala se, porodila dceru a pak v roce 1935 měla autonehodu, která způsobila, že Adaline přestala stárnout. Děj se odehrává v součastnosti 2015 s občasnými flashbacky do minulosti, které nastiňují její život a komplikace, které po cestě nastaly. Jak jsem již zmínila jedná se o romantické drama, takže by nechyběla zápletka muže, který se připletl do jejího života na útěku před okolím a sama sebou.

Film mě zaujal asi hlavně zpracováním, které si myslím, že bylo uděláno perfektně, typicky knižním až poetickým vyprávěním až postupným vrcholením děje, který až na pár scén není akční, ale je o to zajímavější pohledy do minulosti a konverzacemi. O hereckém výkonu ani nemluvě, hlavní postavy jsou více než sympatické a samotný koncept tohoto filmu mě potěšil a překvapil. Bylo osvěžující najít zase po dlouhé době film, který zaujme čistým vyprávěním a příběhem. Forma zpracování (pohledy do minulosti, prolínání příběhu) mi lehce připomnělo film, který jsem 'recenzovala' před dvěmi lety 'The Words'. Za mě určitě doporučuji, ideální pro odpočinkový věčer a případná sklenka vína (udělala bych, kdybych měla ráda víno).

Trailer

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jsi extrovert nebo introvert?

Extrovert 11.2% (10)
Introvert 50.6% (45)
Něco mezi tím 38.2% (34)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama