Komentáře

1 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 14. března 2015 v 22:47 | Reagovat

Spánkovou paralýzu mívám často, u mě to vypadá tak, že vídám černou osobu, která se do mě vpíjí nebo mi něco rve do pusy a snažím se křičet, ale jelikož se u toho trochu dusím, tak vždycky jenom tak nějak chrčím a pištím, což mě nakonec dokonale probudí :D

2 OndrejBrezina OndrejBrezina | E-mail | Web | 6. května 2015 v 13:48 | Reagovat

Ano spánková paralýza funguje defakto jako náměsíčnost naruby. Zatímco při náměsíčnosti funguje tělo a mozek spí, pří paralýze mozek bdí a spí tělo.

Jedná se o velice nepříjemný prožitek, se kterým jsem se pral od ranného dětství. Až teď v dospělosti se mi povedlo potlačit jej do takové míry, že se mi to stává jen jednou za půl roku cca.

Stačilo mi zlepšit životasprávu, nasadit pevný spánkový režim, který se snažím do puntíku dodržovat a něco na podporu dobrého spánku.

Zkusil jsem hloh a osvědčil se. V noci se nebudím a spím až do rána. Doporučuji všem které tento nepříjemný jev doprovází

-http://www.arkokapsle.cz/produkt/hloh-32

3 America America | E-mail | 29. října 2016 v 16:12 | Reagovat

nevím jistě, zda to co se mi jednou v noci stalo byla spánková paralýza, ale doufám, že mi to vyjasníte vy.
Takže, zdálo se mi, že v jsem stála uprostřed svého pokoje vedle vysoké blondýny Vicky, která je má BFF (ve skutečnosti jsem tu holku nikdy neviděla).Vicky něco zašeptala a najednou se začal celý pokoj otřásat a uprostřed něj se objevila obrovská díra do nějakého tunelu. Fakt nevím proč, ale vykašlaly jsme se na to a šly spát. Ležela jsem vedle Vicky a ještě než jsem zavřela oči řekla jsem, že sem může tou dírou něco vlézt. Vicky v odpověď jen zamručela a okamžitě usnula. Ale já spát nemohla. Ležela jsem na zádech a zírala na tu díru. Najednou vidím, jako by z ní něco vylézalo po čtyřech. ,,Vicky? Vicky!" šeptám polekaně, ale ona zase jen zamručela a spala dál. Nemohla jsem se vůbec hýbat, rukama ani nohama, ať jsem se snažila sebevíc. Postava se postavila těsně u konce mé postele a já v ní poznala obrys muže v černé mikině s nasazenou kapucí. Neviděla jsem mu ani trochu do obličeje, ale navzájem jsme na sebe zírali. A já se mezitím pořád snažila nějak začít hýbat, ale nešlo to. Zvláštní je, že jsem necítila nějaký pořádný strach. Spíš jsem byla ohromená. Ohromená z toho, že se nemohu hýbat a že nade mnou někdo stojí. Najednou se ten muž pohnul, jako by na mě chtěl vztáhnout ruku. A v tu chvíli se mi podařilo vyhodit nohu do vzduchu a kopnout neznámého do břicha. A na to jsem se okamžitě vzbudila. U mé postele nikdo nebyl a žádná Vicky vedle mě nespala. Ale moje noha pořád trčela ve vzduchu, jako by chtěla něco nakopnout.
Tak co? myslíte, že to byla spánková paralýza? Přece jenom jsem se na konci pohnula a žádný děsivý záchvat strachu jsem neměla, také netuším. Děkuji za odpovědi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.