Červenec 2014

Pozitivní zkrat mysli

22. července 2014 v 0:49 | Arwen |  Naše myšlenky
Znáte ten pocit, když je vaše mysl najednou čistší, než kdy dřív? Někdy víte, čím to je, ale jindy vám to naopak připadá, jako naprostý zásah odnikud. Přesně tak to mám většinou já. Nádherný to pocit. Dokáže vám přivodit eufórii, mezitím co cítíte tu harmonii a rovnováhu. Jednou za čas to zkrátka potřebujeme. V poslední době mám k duchovnnu, jako celku, poměrně daleko. Nevím, čím je to způsobeno. Nevidím zjevnou příčinu. Každopádně, proto jsem vděčná, za každý podobně spirituální moment.

Mé kroky v ten ponurý den byly pomalé a rozvážné. Má mysl opět rozkvetla. Široká cesta mi připadala jako ta nejužší pěšinka.. a já vnímala, jak neuvěřitelně malý bod na této planetě jsem. Ne však bezvýznamný. Celé mé tělo pociťovalo nádherný respekt a úctu, k tomuto místu, kde žijeme. Pomalu se mi zdálo, že splývám s větrem, skoro se vznáším. Obloha byla temná a vítr vál jemně a teple. Láska k naší zemi, přírodě a vlastně ke všemu, prostupovala mým tělem. Myšlenky začaly opět proudit a nápady byly jasnější, než dříve. Miluji život, miluji svět a miluji vlastně také lidstvo, i se všemi jeho nedostatky, bolestí a špínou.

Dost již bylo temnoty. Víme, že je všude kolem nás, je to realita a je to součást duality. Ale dejme také šanci světlu, které chce vykouzlit úsměvy na našich tvářích a oprostit nás od trápení a starostí. Přijměte jej..

A mé ruce? Mé věčně ledové, špatně se prokrvující ruce? Zalilo je teplo a zaskočilo mě brnění v nich. To ta energie, ta co je všude kolem nás, ta která skrze nás proudí.

A jaký je vlastně závěr a poselství článku? Nenechte se pesimismem, ani ničím podobným "poslat dolů". Vždy přijde ta chvilka, kdy se vám věci vyjasní a vás zaplaví tolik potřebný klid, po kterém všichni toužíme.ASMR - Orgasmus pro vaše uši

11. července 2014 v 19:38 | Deine |  Zdraví & Věda
ASMR - "Autonomous Sensory Meridian Response" (samostatná smyslově-meridiánová reakce)

ASMR je způsob relaxace pomocí pouhých sluchátek. Jde o 3D zvuky (binaurální zvuky), které působí na obě vaše uši zvlášť, tak, že váš mozek má pocit, jako by člověk - zvuk byl přímo vedle vás a "dotýkal se" vašeho mozku. Většinou se jedná o různé zvuky, šeptání a věci, které Vám přivodí husí kůži a příjemné pocity.


Souvisí to s binaurálními zvuky, které vás naladí do jiného stavu vědomí. Ne, nepředstavujte si nic nadpřirozeného, jedná o mozkovou stimulaci mozkových vln.

Druhy mozkových vln:

Alfa (8 - 13 Hz)
- stav uvolnění, bdělého odpočinku, usínání, představy

Beta (13 - 40 Hz)
- normální stav vědomí, aktivita, soustředění se na vnější svět

Theta (4 - 7 Hz)
- hluboké uvolnění, meditace, snění

Delta (0 - 3 Hz)
- hluboký spánek, utlumená mozková funkce

Na binaurální rytmy existují různé prográmky a youtube nabízí také mnoho možností. Co se týká ASMR, jedná se o více "osobní kontakt", protože s vámi jedná živý člověk, který mluví a snaží vás stimulovat. Doprovází to zvuky, které autorka (většinou žena) vytváří z různých předmětů kolem spolu s tichým mluvením, které není až tak důležité. Nabývá to čím dál větší popularity a druhů těchto "3D poslechů" je mnoho. Já osobně jsem to zkoušela a je to zajímavé a příjemné, určitě bych to doporučila pro odreagování, nebo jen ze zvědavosti :). Ideální je poslouchat se zavřenýma očima pro nabytí plného efektu.

Při poslechu se ujistěte, že máte sluchátka na správných stranách uší! (značka L - levá a R - pravá). Co se týče mých doporučení na lidi, tak na youtube je velmi příjemná slečna, která ASMR dělá často. K tvorbě těchto věcí potřebujete speciální dva mikrofony, které vytváří tento 3D efekt.


Ukázka 3D poslechu - Návštěva holiče

Ukázka ASMR


Minulost

9. července 2014 v 5:00 | Arwen |  Naše myšlenky
Temná noc a blížící se půlnoc.. Myšlenky se mi víří v nekonečném proudu. Moje hudba se snaží přehlušit zvuky hromů, venku burácejících, snad abych se lépe soustředila...

Občas si něco uvědomíte. Znáte ten okamžik osvícení, kdy vám prostě a jednoduše něco dojde? Něco podstatného, co by vás mohlo posunout dál. Poslední dobou neustále narážím na podněty, které mi připomínají lidi/události z minulosti. A to ty špatné.. Když vám někdo ublíží, trpíte a snažíte se přemýšlet, proč se to stalo a musíte na to neustále myslet. Je to jako váš démon, který vás nutí neustále na to myslet a trápit se tím. Řeknete si, že čas to spraví. A ono skutečně. Postupem času zapomenete a jdete dál. Možná cítíte tu jizvu na svém srdci, tak jasně a zřetelně, jako byste se jí mohli dotknout. Ale jdete dál. Bojujete a snažíte se o štěstí. Minulost je pohřbená a vy můžete pokračovat v životě.

Ale je to tak jednoduché? Myslela jsem si, že ano. Jenže teď se všechno vrací. Všechno najednou.. není to příjemné a brzdí vás to v prožívání přítomnosti naplno. Vyrovnat se s křivdou je první krok. Poté musíte najít sílu a hlavně chuť na to, zvednout se ze dna a jít dál. Naučit se být optimistou a najít si nový důvod k úsměvu. To vše jsem doposud zvládala absolvovat znova a znova. Jak však zjišťuji, nestačí to. Ty rány tam jsou. Leží pohřbeny na dně a sebemenší přeháňka, sebemenší bouře je opět roznítí a pošle vás dolů.

Je potřeba se toho zbavit jednou provždy. Asi vám je jasné, co za otázku následuje. Jak to uskutečnit? My lidé jsme tak křehké a zranitelné bytosti, ale zároveň máme neskutečnou sílu a můžeme dokázat velké věci. Můžeme zvládnout to co si zamaneme. Já se přikláním k názoru, že způsobem jak se zbavit té špatné minulosti, je kromě vyrovnání se s ní, také odpuštění, těm co vám ublížili. To rozhodně není běh na krátkou trať. Ale za snahu to stojí. Vrátí nám to zpět vyrovnanost, zbavíme se vzteku, napětí, smutku.. Je to cesta k vykoupení. Není to jednoduché, ale obávám se, že bez toho se nemůžeme pohnout z místa.

Pokud si dokážete představit tvář oné osoby co vám ublížila a věnovat jí upřímný úsměv a zároveň budete pociťovat hřejivý pocit toho, že vám na tom již nezáleží a necháte ji jít svou vlastní cestou, tak máte zřejmě vyhráno.
Žádný hněv, žádná nenávist, ani zlomyslnost. Nepřejete jim nic špatného a ani se neradujete z jejich neúspěchů. V tu chvíli si můžete říct, že máte vyhráno.

Zvedněme se spolu z toho dna, nechme naši mysl čistou a otevřenou okolnímu světu. Nikdo nemá právo vrhat na nás stín. A všichni z nás máme dostatek síly a moci na to, abychom dokázali zvrátit to špatné v nás.. Nenechme nikoho na světě kazit naše štěstí a špinit naši mysl smutkem, který zaslepuje a brání ve vidění veškeré krásy okolí a života.

Jsme lidé.
A nikdy se nevzdáme.'Coming out' - Přijetí každého druhu lásky

7. července 2014 v 15:51 | Deine |  Naše myšlenky

'Coming out' je fráze, která je známá jako "přiznání/přijetí jiné orientace než heterosexuální". Je rok 2014 a myslím si, že těchto přiznání je čím dál více. Ukazuje to progresivitu lidského myšlení a přijetí těch, kteří se narodili s jinou orientací než je ta, která je společensky a biologicky přijímana. Je to ukázka odvahy.

Dlouhá léta jsem byla vůči lidem jiné orientace lhostejná, protože do dnešních dnů nikdo z mých známých, nebo okolí v této situaci nebyl. Ale čím dál více jsem na internetu, který je k těmto lidem nejvíc krutý a zároveň je nejvíc obhajuje, zjistila jsem, že se to týká všech. Není správné aby někdo přehlížel osudy a životy těch, kteří měli to štěstí se narodit s menšinovou orientací.

Myslím, že tito lidé si nezaslouží aby žili ve strachu z nepřijetí vlastní rodiny a společnosti. Každý si zaslouží lásku a přijetí. Těší mě, když vidím, že toto téma je čím dál více přijímano a viděno jako něco co není problém. Pořád je na světě tolik nenávistných lidí, kteří si myslí, že se to dá vyléčit náboženstvím, nebo je to rozmar dnešní doby. Homosexualita, bisexualita... byla, je a bude. Rozdíl je v tom, že dnes jsou lidé čím dál více otevření a dokážou to světu přiznat. Kolik pronásledování se dělo jen kvůli lásce. Kolik sňatků bylo uzavřeno jen aby splnili společenskou normu, nikoli jejich přání. Kolik rodin zanevře na vlastní děti jen kvůli toho, že nejsou heterosexuální. Je to smutné.

Myslím, že bysme měli být ta generace, která ať se jejich děti narodí jakékoliv, budeme je podporovat a milovat bez ohledu na orientaci. Nebudeme jim říkat jak je to nepřirozené a špatné. Už jen to, že jsou menšinou je něco co jim bude jejich život komplikovat. Nebuďme my ti, kteří k nim otočí zády.

I já, heterosexuál, který nemá v okolí nikoho jiné orientace budu stát za jejich právy, budu podporovat jejich, ne právo, ale NÁROK mít sňatky, adoptovat děti a být šťastní. Jsou to lidé jako všichni ostatní a nejsou dokonalí, ale to není nikdo.

Člověk by se nikdy neměl bát toho kým je a koho miluje.

"I may not be the same but that's not important. No freedom until we're equal, damn right I support it." - Macklemore, Same Love