Září 2013

Podzemí v Seattlu

28. září 2013 v 18:45 | Deine |  Historie
Zdravím všechny návštěvníky! :)

Nedávno jsem brouzdala po googlu a koukala na různé podzemí v různých státech až jsem narazila na jedno, které mě opravdu zaujalo. Bylo to Seattle Undeground, Washington. Zjisitla jsem, že neexistují téměř žádné české články o tomto podzemí, tak aspoň lehce Vás zasvětím do této historické záhady.

http://farm4.staticflickr.com/3243/3068676289_d9e93b8f7e.jpg

O co jde?

Toto podzemí je síť podzemních chodeb, které zaznamenávají původní podobu centra Seattlu v polovině 19. století. Jak k tomuto zachování došlo? V roce 1889 došlo v Seattlu k velkému požáru, který měl na vině zdevastování 31 bloků. Město se v rámci renovace rozhodlo z původně dřevěných budov udělat kamenné nebo cihlové. Město se také rozhodlo, že ulice zvýší o 12 až 30 stop, protože chodníky byly nestabilní.

Z normální ulice na náměstí se tak stalo podzemí, které ještě nějaký čas sloužilo obchodníkům. Mezitím nahoře, tam kde to známe teď se stavělo nové "patro". Staré ulice podpírali nové a lidé se mezi patry pohybovali pomocí žebříků až do roku 1907, kdy město podzemí uzavřelo ze strachu moru. Od té doby byly sklepení ponechany zkáze nebo sloužily jako zásobárny. Z některých se také staly domovy pro bezdomovce, drogová doupěte nebo hnízdo pro nelegální činnosti.

Teprve nedávno bylo podzemí spřístupněno veřejnosti a to jen jeho malá část, která je bezpečná a dá se v ní pohybovat. Město pohřbené pod městem.


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/58/Seattle_Underground_Tour_03.jpg

http://cdn.obsidianportal.com/assets/8680/Seattle_Underground.jpg

http://vacationthrills.com/wp-content/uploads/2011/03/seattle-underground.jpg

C.Č PRO VÍCE FOTEK