Prosinec 2012

Šťastný nový rok 2013!

31. prosince 2012 v 14:59 | Deine & Arwen |  Oznámení
Ahoj! Skoro jsem na vás zapomněla, což je mi velmi líto :D. Za chvíli vyrážím slavit silvestra s přáteli tak aspoň krátce chci popřát Šťastný nový rok. Ano, píšu "nový" s malým "n", protože nedávno mi bylo řečeno, že když přejete Nový, přejete jen ten jeden den, avšak s malým ho přejete po celý rok :o).

Hodně štěszí, zdraví a úspěchů v novém roce. Doufejme, že bude ještě lepší než ten letošní! Doufám, že se moc neopijete a nepodpálíte si dům :D.

Takže Šťastný nový rok s malým "n" vám přeje


&

http://girlloveszombie.files.wordpress.com/2012/01/sparkles_2___stock_by_dansch.jpg

Klíč

29. prosince 2012 v 17:06 | Arwen |  Naše myšlenky
Zrovna teď se mi v hlavě víří myšlenky o které bych se s vámi chtěla podělit. Nevím jak začít a nevím, jestli tohle celé bude dávat smysl. Je to jako zamotaný chuchvalec, který musíte rozmotat- dát mu tvar, formu. Ale tak tedy k věci.

..Znáte to.. takové ty kecy typu- láska je všude kolem, musíme si pomáhat, otevřete svá srdce. Pořád a stále nám vykládají něco podobného. Ale k čemu to je? Často se tím neřídí ani ti co nás tímhle krmí. K čemu nám to bude? Stejně nakonec budeme mít stejnou smůlu jako ostatní.. Nic se nevrací a karma neexistuje.

Ne.. teď vážně.. Kdo pochopí, že tohle všechnou nejsou jenom kecy- má vyhráno. Svět totiž potřebuje takové lidi. S vnitřní krásou, kteří se nestarají jen sami o sebe. Kdo skutečně pochopí podstatu a důležitost této lásky, je pro mě nejinteligentnější člověk. Nezáleží na tom kolik máte škol. Postavte vedle sebe dvě osoby. Jeden má dvě vysoké školy, druhý je "obyčejný" pekař. Ale na tom vůbec nezáleží, protože moudřejší je ten, který pochopil, že moudrost a láska jdou ruku v ruce, že násilí plodí další násilí a nikam nevede. To je ten klíč ke všemu.

I u většiny náboženství se bez "otevírání" srdce neobejdete. Je to přeci logické. Nemůžete bez toho objevovat moudrost. Nemůžete vyzdvihnout své vědomí výše. Zůstáváte zaseknutí na místě. Stejně tak emoce. Mnoho lidí by se jich nejraději zbavilo, odhodilo je, nebo skrylo. No.. musím uznat.. bylo by to jednodušší ne? Žádná bolest, smutek, ani strach. Žádná láska, žádné zklamání. Jenže co by to z nás poté dělalo? Roboty, ubohé, prázdné stvoření. Protože emoce, láska, naše duše..Tohle všechno nás dělá lidmi- ne naše tělo. Človíčci sice zranitelní, ale stále lidští. A o to jde.

Nemůžete se před tím skrýt. I když to někdy bolí.. Po překonání se stáváme silnějšími, odhodlanějšími a snad i moudřejšími. A to je to co potřebujeme. Jen přemýšlím co se stalo s některými lidmi. S vrahy, násilníky, trestanci.. Odkud se bere tolik temnoty? Někdy je to nemocná psychika, jindy smutek, vztek.. Ale co ty ostatní případy? Co ti, kteří zabíjejí pro zábavu, bez výčitek a psychickou poruchu nemají? Sérioví vrazi.. Nechci tady rozebírat různé, zvrácené případy. O tom ten článek není.

Jen přemýšlím, kde se to v nich bere. Věřím totiž, že každý člověk v sobě má dobro. Pouze se musí snažit, aby převažovalo nad tím špatným. Co vám přinese zlo? Chvilkové potěšení, svobodu.. a poté vám vezme všechno. Každý z nás se musí rozhodnout sám, kam se chce přiklánět a kam chce směřovat. Vše je neustále v pohybu a žádná akce ani myšlenka nezůstává bez odezvy. Tak na to myslete.. A nezapomeňtě.. až pochopíte, že tohle nejsou kecy- jste vítězi.

Protože v lásce se skrývá klíč k poznání...

Vaše


Narozeniny - 3 roky!

28. prosince 2012 v 19:42 | Deine & Arwen |  Oznámení


Drazí návštěvníci ... chci vás upozornit na velmi vzácný den, který se naskytl být 28. prosince. Náš blog má narozeniny! V pořadí už třetí. 3 roky uplynuly od rozhodnutí založit si blog. Od toho momentu, kdy jsme napsali první zkouškový článek, který je pořád mezi smazanými a obsahuje:

zkušební


Upravit | Komentáře | Publikovat | Do rozepsaných
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

Nostalgie. Čas plyne jako voda a stejně jako my i blog se vyvíjí. Naše úvahy se stávají spletitějšími a lépe napsanými, naše názory se mění, lepší se. Sdílíme touto cestou naše myšlenky a čím dále více lidí navševuje náš blog. Je krásné se podívat zpětně a vidět, že za první rok jsme dosáhli čísla 2000. Za druhý rok už to bylo o 10 tisíc více, tedy kolem 12 000. A přesně o rok později? Dámy a pánové připravte se... 34 502. Ano, je to tak. Číslo tak neuvěřitelné a obecné navýšení návštěvnosti tak velké, že tomu sama nechci uvěřit. Za tento rok jsme vystřídali další jeden design, tedy už 4. v pořadí.

Vést blog ve dvou přináší spoustu výhod, v podobě když jedna nemá inspiraci a nepíše, vždy tu bude druhá, která blog nenechá stát na místě. Samozřejmě to taky přináší spoustu neshod, které opět za tento rok byly a budou :D. Byly to hádky o tom, jaký na sebe dáme jako blog kontakt (což jsme pořád nedořešily), kdo bude odpovídat na otázky v komentářích - což vyvolalo hádku, kdy jsme spolu několik dní nemluvily a tak dále :D. Prostě je to o kompromisech jako když vychováváte společné dítě. Je to zábava, je to zodpovědnost a i po 3 letech pořád mám chuť psát a z problému napsat dlouhý článek se stal problém jak napsat krátký a stručný, protože máme příliš mnoho myšlenek.

Tímto bych chtěla poděkovat všem kdo kdy na náš blog zavítali a pomohli jen svou přítomností, nebo milým komentářem navodit pocit, že to neděláme jen pro sebe, ale i pro lidi, které to opravdu zajímá. Za to jsme obě velice vděčné a vážíme si toho. Protože vždycky zahřeje u srdce (a ega) když slyšíte, že s vámi ten člověk souhlasí a že se mu článek líbí.

Nakonec vám tu chci dát menší bonus v podobě screenshotu, který jsem vyfotila. Bylo to, když Arwen po mě chtěla ať ji ve článku něco nastavím co mi nejde a pak to zveřejním. Jako správný troll jsem ji pomohla, ale změnila název. Než si toho všimla vyfotila jsem to :D. Nejvíce to asi pochopí fanoušci seriálu Doctor Who, protože je to jedna z hlášek. Takže tady máte menší trollování aneb i autoři nemusí být pořád duchaplní a vážní :D. (Pokud nevidíte dejte pravým Zobrazit)

Děkujeme!3, 2, 1 ... Veselé vánoce!

24. prosince 2012 v 12:00 | Deine |  Oznámení
Zdravím! Takže po roce je to zase tady. Vánoce. Svátky plné klidu, lásky... co to kecám... svátky plné stresu, bolesti žaludku z jídla a nervů při strávení až moc času s naší rodinou :). Ale to k tomu asi patří. Důležité je snažit se zůstat v klidu a zaměřit se na to dobré. Na to že je další rok před námi a vzpomenout si na ty pěkné věci, které jsme zažili v tom letošním. Buďme vděční, že tyto věci můžeme opět oslavit s naší rodinou a přáteli na kterých nám záleží.
Vzpoměňte si na osoby a zážitky, které vás v letošním roce potkali. Zase jsme o něco zkušenější a něco nám to dalo. Takže nestresujte se, užívejte si toho klidu co jen to jde. Přece jenom by to měly být svátky klidu... i když na to lidé zapomínají.
Přeji překrásné vánoce a příjemné svátky všem čtenářům a lidem, kteří na tento článek narazí. Takže tímto se aspoň za moji osobu -Deine- loučím a předávám slovo Arwen.


Zdravím všechny naše čtenáře.. :)
I já bych vám ráda popřála veselé vánoce a úspěšné vkročení do nového a snad šťastného roku 2013.
Nechápu jak někdo může brát vánoce jako nepříjemné období stresu a nervů. Pro mě je to magický čas, naplněný kouzelnou náladou. Čas, který bychom měli trávit se svými nejbližšími. Nezáleží tolik na těch dárečcích, jako na té radosti, harmonii, lásce a čase kde jsou všechny zázraky možné.
Co uvidíme, když se podíváme do minulosti? Nádherné ladovské vánoce..:)


Jaké byly vánoce tehdy? .. Děti dostávaly k vánocům ovoce, nebo jednoduché dřevěné hračky. Dospělí dostali možná nějakého pěkného pleteného kulicha :o)) . A byli šťastní. Měli jeden druhého. A to je to, co jsme my ztratili. Ten pravý smysl. Když vidím, jakse dnešní děti navztekají, že místo nejnovějšího Iphona od Apple dostali jen starší verzi.. tak to zamrzí. Proto se nestresujte s tím, že jste nestihli koupit tohle a tamto.. Vždyť o to zas tolik nejde..:)
A s tímto přáním klidných svátků bez hádek a nalezení ztraceného, původního smyslu vánoc bych zakončila náš článek.

Mějte se krásně! :))

Merry Christmas.

&

Naposledy když jsem se dívala - stále naživu!

22. prosince 2012 v 12:17 | Deine |  Oznámení
Zdravím všechny přeživší!

Dlouho očekávané datum je pryč a co jsme si z něho odnesli? Minuta napětí.... nic! Přesně tak, nic se nedělo. Ani meteority, ani záplavy, ani sluneční erupce, ani zatmění. Prostě nothing, nic, nada. Můžeme být na sebe pyšní. Předpokládám, že všichni naši čtenáři se narodili někdy před rokem 2000, takže si to shrneme.

1) Narodili jsme se v minulém století.

2) Narodili jsme se v minulém tisíciletí!

3) Přežili jsme konec světa v roce 1999 - 2000.

4) Nyní jsme přežili konec světa 2012.

A teď mi řekněte, že nejsme dobří. Přesně tak. Jestli někdy budu mít děti, tak tohle budou legenární příběhy. Dobře.... domyslím si malou spršku meteoritů a obří pštrosy, kteří nám běhali po zeměkouli, ale základ bude stejný! Pustíme našim dětem film 2012 a řeknem "A tohle děti, jsme všechno přežili." Můžeme si pogratulovat.

PS: Doufám, že jste někoho nezabili, nebo tak něco (pokud jo, hoďte tělo do nějbližší řeky). Protože jak vidíte tak by se to moc neoplatilo.

Nebudu vám přát veselé vánoce. Nezasloužíte si to! Ne, dělám si srandu, vánoční článek určitě ještě čekejte :).

http://1.bp.blogspot.com/-afhdQqG5kmE/T6ROthcQQGI/AAAAAAAAAuo/cO4TSn1wdfY/s1600/ImAlive.png


Konec světa z pohledu Deine

19. prosince 2012 v 22:22 | Deine |  Naše myšlenky


Dobrý večer! Takže v minulém článku jste se dočetli názor Arwen na naše osudové datum 21.12.2012. Dneska k tomu aspoň stručně promluvím i já.

Takže předem chci říct, že ač jsem přístupná mnoha věcem, prostě na žádný konec světa nevěřím. Nebo aspoň ne spjat s tímto datem. Nemohu uvěřit jak z jedné tak prosté věci jakože Mayům skončil kalendář někdo dokázal udělat fenomén plný strachu a obav. Nejvíc mě udivuje to, že i sami Mayové rozdělovali ty svoje kalendáře na nové období a 2012 má údajně být jen přechod do éry Vodnáře což může a nemusí znamenat vůbec nic. Spíš nic než něco.

Můj názor je, že pokud se něco změní z duchovního hlediska, pokud se změní nějaké období, jediní lidé, kteří to pocítí jsou lidé duchovně velice vyspělí a ty to ovlivnit může. Ale my, prostí volnomyšlenkáři jako ty, co to čteš a já co to píšu? Nebo lidé slepí všemu a obkopeni materialismem jako mezi čtyřmi stěnami? Pokud člověk chce zůstat slepý, zůstane. Podle mě se tohle nezmění.

Proč je kolem tohoto data takový humbuk? Protože se do toho zapletly nějaké zatmění, meteority, zvedání se hladin moř a kdesi cosi... ano, příroda je nevyspytatelná. A pokud chcete, věřte nebo ne, na každý den najdete aspoň jednu zajímavou přírodní událost, která je potencionálně, NĚKDY může stát. To ale neznamená, že se to stane. To média nás udržují ve strachu, nutí nás číst knihy, koukat na hollywoodské trháky a kupovat zásoby a bát se. Ale... jediného čeho bysme se měli bát jsme my sami. No přiznejme si to, kdybysme chtěli, konec světa si lidstvo umí zařídit samo. A jednou se to možná stane. Možná opravdu přijde nějaká přírodní událost. Ale nebude to takhle naplánované, nebude to v tom krásně nápadném datu, které tam krásně střídá ty čísla 21.12.2012.

To je s prominutím blbost. A stojím si za tím. Souhlasím s Arwen, lidstvo potřebuje nakopnout a uvědomit si, že my tu máme být pro Zemi a ne Země pro nás. Že život není právo, ale dar. Že si musíme začít vážit jeden druhého, najít si cestu sami k sobě a naleznout správné hodnoty. Ale to je, dámy a pánové jenom na nás. Nikdo to za nás neudělá. Žádné datum nás nepřepne jako světlo do jiného stavu. Vesmír nám může a nemusí podat pomocnou síť, ale chytit, nebo ji najít musíme už sami.

Takže mí drazí. Nebojte se, užijte si pátku třeba s rodinou, přáteli. Bavte se jako by váš den měl být poslední. Protože tak to má být. Ale nebuďte ve strachu a v depresi... to k ničemu není. Nechte se inpirovat a vydejte se za svými sny a věci co vám vadí zkuste třeba změnit. Nebo cokoliv co vám udělá radost.

Doufám, že mezi pátkem a Štědrým dnem stihnu napsat přeživší článek :).

Good night.


Zavři oči a otevři mysl. Co vidíš? Vidím...

19. prosince 2012 v 22:21 | Deine |  Naše myšlenky
"Prosím zavřete oči, uvolněte se a otevřete mysl. Co vidíte?"

Dva muži, kteří se předtím nikdy neviděli se na sebe podívají se zmateným vyrázem a zeptají se ho: "Drahý pane, k čemu zavírati oči? Kde je smysl?"

"Otázky jsou zbytečné. Prostě to udělejte."

Muž v černém obleku zavřel oči a popisoval: "Drahý pane, co bych viděl. Vidím tmu, vidím svá víčka a krev, která proudí pod proužkem světla, které na ně dopadá."

"Co vaše mysl?"

Muž odpovídá: "Co by? Starosti, práce, žena. Nic víc, nic míň."

"A teď vy. Zavřete oči. Co vidíte?"

Muž v lehce onošeném zeleném tričku zavře oči a říká: "Drahý pane vidím barvy. Vidím fialovou, zelenou a hleď tady je i zlatá. Všechny zmítajcí se uprostřed vodopádu hvězd. Točí se, tančí do krásné melodie, kterou lidské ucho nikdy neslyšelo. Vidím nekonečný vesmír, nekonečné lidské možnosti, vidím malé smějící se děti a staré usmívající se lidi. Vidím smích, radost, smutek a strach. Vidím všechno na co jsem kdy pomyslel, vše co mě kdy zaujalo. Jako by to tu nebylo, ale přesto je. Zmítají se slova, zvuky, pachy a pocity a ty všechny plují ve víru rotojícím kolem nás všech jako hvězdný prach. Na první pohled neviditelné, přec stále zde."

"Ještě něco?"

"Nic co by se dalo slovy popsat. Drahý pane, kde byl smysl této otázky?" Zeptal se muž.

"Cožpak to nevidíte? Jak geniální je lidská mysl? Cožpak nevidíte jak snadno můžeme zapomenout čeho všeho jsme schopni? Jak všechna omezení jsou jen v naší mysli...."

Muži se na sebe opět dlouze podívali. Nyní to chápali. Viděli, co bylo důležité.

Vidíte to i vy?O konci Světa, lidech...

17. prosince 2012 v 17:58 | Arwen |  Naše myšlenky
Zdravím vás..


Mám v hlavě tolik vířících myšlenek. Původně jsem chtěla psát o něčem jiném... Jak už všichni víte, za 4 dny má nastat údajný konec světa. Otázkou není zda bude, nebo ne. Zůstávám nestranná. Otázkou zůstává, zda si to lidstvo zaslouží. Přes to všechno co se děje ve světě. Nemusím vám to psát, vždyť to každý z vás to ví. Všechna ta zkaženost, ztráta pravých hodnot. Lidé si kupují drogy, aby utekli z reality. Nezajímá je, že skončí jako trosky... Trosky žijící ve špíně, humusu, ponížení, zničení. Chtějí se bavit.. Zapomenout na nepříjemnosti a jen se bavit. Každý pátek se mění na ožralé polorozpadlé odrazy lidí. A znova a znova.

Jiní zase ignorují, přehlížejí. Jdou si svojí cestou, zajímají se jen o svuj prospěch, svoje záležitosti. Proč se zajímat o znečištění celé planety. Není to přeci můj problém. Přenecháme to vesele ostatním generacím, ať si to zařídí oni. Přenecháme tak tedy našim dětem, vnoučatům, pravnoučatům a dalším potomkům kus smotané, nechutné ignorace a nevědomosti, připomínající zamotané klubíčko odpadků potřísněné zvratky. Něco co dříve byla kvetoucí příroda s dechem připomínající med. Proč ne...

Proč se starat o to, že někde v Africe lidé trpí. Nemají jídlo, nemají vodu. Je to jako probouzet se každý den do noční můry a přát si, neporbudit se. Proč se o to starat.. žijí přeci daleko.. daleko od nás. Nemají s námi nic společného. Až na ten otravně řvoucí "detail" , že jsou to také lidé. Jsou to lidé jako my. A potřebují pomoc. Jen kdyby se tolik peněz neutrácelo za nesmysly. Kdyby se lidem rozsvítilo. Kdyby se vlády různých zemí domluvili..a odpustili si některé zbytečnosti..

Zkorumpovaná politika. Vypasené prasátka jezdící v autech, na které běžný člověk nikdy peníze mít nebude. K čemu jim to je? .. Myslela jsem, že u aut je důležté zda jezdí a ne jak vypadají a kolik zbytečných nesmyslů umí. A takoví lidé nechávají důchodce přežívat o minimu, ruší školy, berou peníze těm, kteří je nejvíc potřebují. Ale tak hlavně vzít co nejvíc úplatků, aby si mohli co nejvíc nahrabat.. To je přeci nejdůležitější.
Lidé celkově se honí za penězi, za úspěchem. Někdy jsou k tomu i nuceni. Běhání za falešnými hodnotami. Slepota..

Rasová nenávist značí o nizkém intelektu.. Každý člověk je samostatná jednotka a tak by měl být i posuzován. Odlišnosti jsou jen ve vzhledu. Ostatní je genetika, vliv okolí.. Chodí a zabíjí se kvůli jiné barvě pleti. Nevím co víc bych k tomu měla říct. Nemá cenu to rozvádět. Pro mě je to omezenost, nevědomost a špatný směr. A víte co? Je úplně jedno, jestli je rasista běloch proti všem ostatním rasám, nebo např. černoch proti bílým. Všechno to vyjde nastejno.

Hodnota lidského života dnes ustupuje hodnotě peněžní. Je to k pláči. A kde se berou takové bestie, které mají tu odvahu nazývat se lidmi, když jsou schopni naředit kojeneckou stravu jedovatou látkou? Jen kvůli ziskům. Je to tak směšně nesmyslné. Nevím zda se mám zoufal smát té absurditě, nebo plakat. Je to jen jeden z mnoha případů. Mnoho lidí se zajímá jen samo o sebe. O svoje teplo doma. Přehlíží.. bez výčitek svědomí. Lidstvo je tak zkažené. Jeden druhého zabije, kvůli plesnivé stokoruně. Je to nekonečný kolotoč bolestných událostí. Zlo v našem století již dávno převzalo své žezlo.
"21. století patří mně." Řekl Satan a šel si zazpívat vítěznou písničku.

Z dětí jsou vychovávány rozmazlené, zlé stvoření bez hodnot.. Kam tohle směřuje? Potřebujeme co nejvíce lidí s otevřenýma očima, aby přišly změny. Denně potkávám arogantní, povrchní lidi. Pousměju se a říkám si jaká je asi jejich inteligence, když se takhle chovají. Nesnáším povyšování nad někým.

Co z toho vyplývá? Více věcí je špatně, než těch dobře. Věřím, že je mezi námi plno lidí, kterých se tento článek netýká. Lidé, kterým tohle všechno není jedno. Lidé, kteří by chtěli něco změnit. Lidé, kteří povznesli své vědomí nad tohle všechno. Jenže je nás málo..
Lidstvo by potřebovalo dostat pořádnou facku. Něco, díky čemu by si uvědomili kolik věcí je to špatně a snažili se o nápravu.
To co nevidí, podle nich neexistuje. Neexistuje žádné nadpřirozeno, nic víc než oni. Neexistuje žádná energie, ani žádná astrální rovina. Neexistuje žádná duše, protože jsme prostě jen roboti s tělem. Není tak těžké uvěřit.. Kdyby to bylo zkoumáno jako věda, tak by lidstvo mohlo udělat velký pokrok. Lidi z dávné historie považujeme za omezené, ale oni o tomhle věděli.

Všechno hledáme v technice, chemii... přitom vše co potřebujeme, již máme. Léky na nemoci jsou v rostlinách. Ta správná, zdravá strava je v přírodě. Unavuje mě tahle společnost.. Omezení lidé, lži, nesmysly.. Se Světem je zle. Pokud přijde konec, zažijeme show. Pokud ne, tak bysme se měli sakra zamyslet a začít měnit. Jenže ono se vždycky musí něco špatného stát, aby si lidé uvědomili co je špatně. Chtělo by to nějaký kopanec.

Nechci, aby na vás tento článek působil špatně. Vůbec neměl působit pesimisticky a negativně. Jen jsem vykreslovala některé z problémů současnosti a lidské ubírání se špatným směrem. Samozřejmě lidem stále věřím. Najde se mezi námi plno úžasných lidských stvoření. Umělci, géniové, ale i obyčejní lidé, kteří mají srdce na pravém místě a jsou ochotni obětovat se pro ostatní. Lidé jsou celkově úžasné bytosti. Jen na to zapomínají. A poté se dějí takové věci. Neberte to tedy jako křivdu lidské rase, nýbrž jako upozornění na naše nedostatky, které nás vedou ke skáze.

Každý z nás dostal šanci na život. Šanci něco udělat se svým životem. Šanci, nějak ovlivnit okolí. Kdyby ten údajný konec opravdu nastal, asi bych měla pocit, že se mi nedostalo plného využití mé šance. Stejně tak jako i u vás.. :))
A třeba je tohle cesta za lepšími zítřky. Možná se skutečně rodí nové generace dětí s otevřenou myslí a srdem na správném místě (indigové, křišťálové). Nevím, jestli se té změny k lepšímu ještě dožijeme. Možná ne, ale možná už naše děti, nebo vnoučata ano. Záleží to jen na nás. A možná právě teď nastala ta doba, kdy naše generace začne přetvářet svět v lepší místo. Pokud se téhle změny nedožiji, stejně se na ni přijdu podívat :D . V jiném těle, s novými vzpomínkami- novým životem. Zkrátka reinkarnace, nový život...
Uvidíme co všechno ještě bude...
Kdo ví... :))

LD - rady a poznatky

14. prosince 2012 v 12:00 | Deine |  Lucidní snění
Dobrý den!

Jak jsem psala v mém minulém článku o LD, které mi dalo inspiraci chci se s vámi podělit o pár nových poznatků v LD.

NUMBER ONE : Mnoho lidí mi říká, že v LD mají problém s probouzením. Že ve chvíli co si uvědomí, že je to sen, LD se začně rozpadat a oni se vzbudí. Je to celkem logické, protože LD je nejslabší forma spánku, tudíž je hranice mezi snem a realitou velice tenká. I já s tím občas měla problém i když co se týče čistě problému uvědomím si to -> vzbudím se = to jsem nikdy nezažila. Co se týče rad co s tím mám pár návrhů :

1) Koukat na ruce. Metodu jsem popsala ZDE.

2) Točení kolem vlastní osy a soustředění se na jeden bod (třeba ty ruce). To jsem častokrát četla, vyzkoušela asi před 2 dny a zdá se, že to pomáhá.

3) Snažit se do snu dostat hlouběji. To může být pomocí zaměřování si na detaily, na určité věci, místa, nebo utíkání... jak je libo.

NUMBER TWO: Další má rada, nebo poznatek je, že pokud jste v LD musíte se jeho realitě trochu přizpůsobit. Hned vysvětlím. Jsou LD, které dokáže perfektně ovládat a jsme sami sobě vlastními bohy. Ale jsou LD, kde měníme spíš věci kolem sebe a jinak necháme okolí být tak jak je, ať žije vlastním příběhem. Pokud tedy neovládate všechny a všechno kolem sebe, radím abyste se drželi a chovali aspoň s činnostmi co souvisí se snovými lidmi podle svých morálních zásad. Tím myslím, že když jdete do obchodu, je rozumné za věc, kterou si berete "zaplatit". Tím myslím třeba jim dát nějaký papír co je kolem vás, to je fuk. Prostě ať vaše podvědomí vidí, že děláte co je správné a je to v pohodě. Protože když to ukradnete, může se stát, že vám to podvědomně bude připadat špatné a pak po vás ti lidi půjdou a tak dále.. :D A jakmile se člověk dostane v LD do stresu, ovládání jde ještě hůře.

NUMBER THREE: Uvědomit si, že opravdu ležíte na té posteli a spíte. Že jste jen iluze a že vám nic nemůže ublížit. To je docela důležité co se jedná bolesti. Když si to uvědomíte, nebude vás to bolet, protože si to prostě nepřipustíte. Ale pokud nevíte, že jste ve snu, nebo prostě berete to tělo jako tělo, tak vás to pravděpodobně bolet bude. Aspoň trochu.LD, které mi dalo inspiraci!

13. prosince 2012 v 21:05 | Deine |  Naše zážitky
Zdravím všechny!

Chci se s vámi podělit o jedno LD (Lucidní sen), který jsem asi před 4 dny zažila. Poslední dobou jsem od LD upustila s tím, že občas nějaké slušné byly, ale nějak víc mě to neinspirovalo. Ale po tomto LD jsem začala opět hledat články po internetu a je toho o tolik více, než před těmi 2 lety! Já vlastně tady začala psát o LD hlavně proto, že mě rozčilovalo jak se všechno na internetu opakuje a nikdo není schopný napsat sám něco kloudného. Ale časy pokročily a na netu je opět spousta zajímavých věcí :). Takže ke snu!

Musím poznamenat, že jsem večer předtím sledovala (znovu) Hangover (Pařba ve Vegas) a taky hodně těch youtube lidí, takže se to na tom poznamenalo :D.

Takže, začalo to tím, že jsem potkala 2 herce z Hangeoveru a ještě jednoho člověka. Chvilku jako bych to viděla z jejich pohledu, chvilku jsem byla sama sebou.. Každopádně já a ti dva jsme učili toho třetího jak pracovat ve snech a LD. Ukazovala jsem jim jak to funguje, ostatní ě podporovali a doplňovali mě. První jsem jim řekla, že pokud si v LD chtějí vzít něco z obchodu, měli by aspoň předstírat, že platí (všechny tyto věci vyjádřím velmi brzo ve článku čistě o LD) a také, že si musí uvědomovat, že všechno je jen hmota ve vesmíru a ty ležíš v posteli. Protože jinak ti lidé ve snu mohou ublížit a ty to budeš cítit.
Dostala jsem se k sobě do pokoje i s nimi a měla jsem falešné probuzení, kdy jsem chtěla zase upadnout do "snu". Takže jsem na chvíli upadla do snu ve snu. V tom snu ve snu jsem se ocitla na nějakém krásném náměstí a šla jsem do takové velké haly, bylo tam dost lidí... A ten jeden mu vysvětloval, že není někdy dobré se lidí ptát na jméno, pokud situaci neovládáš na 100%, protože často jednají agresivně. Řekla jsem "Ukážu ti to." Šla jsem za nějakou ženou a zeptala jsem se jí "Kdo jste?" Podívala se na mě zlým pohledem a všechno jako se rozpixelovalo na chvilku (jako chyby ve videu, hře apod.) Pak přišla nějaká žena z boku a švihla mě po hlavě válečkem na těsto (AU!) čímž jsem se automaticky probudila.

Co mi na tom přijde tak inpirující je to, že jsem opět dostala chuť to zkoumat a vnuklo mi to myšlenky o LD o kterým jsem ani nepřemýšlela. Přijde mi geniální jak jsem prakticky mluvila se svým podvědomím, které doplňovalo mé poznatky o LD, i ty které jsem neměla nijak v hlavě zpracované. Jako by mě chtělo návest se o to více zajímat..Často jsou lidé v LD k ničemu co se týče myšlení, ale tihle..geniální, působili konverzací jako samostatně myslící "bytosti". Jak už jsem se zmínila, o určitých věcech se budu zmiňovat velmi brzy ve článku o poznatcích a radách co a jak v LD.

Cheers!