Červenec 2012

A co vampyrismus?

29. července 2012 v 22:05 | Arwen |  Záhadné bytosti
Nedávno jsem si projížděla všechny naše články a zjistila jsem, že tu nemáme nic o upírech. Kdo jsou zač? Jací jsou ve skutečnosti? A hlavně... existují vůbec?

Píše se rok 1897 a světlo Světa poprvé spatřuje román irského spisovatele Brama Stokera- Drákula. Podle mě nejznámější příběh, který se týká vampyrismu. Drákula byl popsán po skutečné historické postavě- moldavském knížeti Vladu, který byl znám pro svou neobyčejnou krutost a sadismus.

Ale mohlo v tom být i něco víc? Pokud napichoval svým obětem hlavy na kůl, tak by pití jejich krve nemuselo být tak nereálné. To však samozřejmě neznamená, že by byl nějaká nadpřirozená bytost. Spíše psychicky narušený jedinec. A možná si ho Bram Stoker pro svůj román vybral náhodně a dobarvil upíří charakter.

Ovšem Drákula není první. Z dávných dob se nám uchovalo plno legend a mýtů o upírech. Mohlo na nich být něco skutečného?
Možným vysvětlením by mohla být neznalost medicíny dřívějších lidí.

Porfyrie je vzácná porucha metabolismu a červených krvinek. Projevuje se citlivostí kůže na světlo ( lidem postiženým touto chorobou, způsobovalo slunce bolest a praskání kůže) , zabarvení zubů do červené barvy a ústup dásní, což znamená, že zuby byly celé odhalené a vypadaly jako tesáky. Nezní vám to povědomě? Ano přibližná představa upíra. Je možné, že lidé viděli takto nemocného člověka, ale protože tomu nerozuměli, udělali z těchto lidí zrůdy?

Byla popsána některá pozorování upírů ze současnosti. Příhody ze 60. a 70. let. Přesto však nikdy nebyla prokázána existence upírů. Pozorování upírů není moc a často jsou sporná.
I v dnešní době jsou nacházeny staré hroby v kterých jsou těla probodnuty kůly, což byl jeden ze způsobů zabití upíra.

Máme tady však i jiné druhy upírů. Upíry energetické. A ty opravdu žádné tesáky nemají, ani sněhově bílou pleť. Jsou to lidé jako my. Tedy na první pohled.
Jak už název napovídá, neživí se krví, ale energií. Snaží se nám odebírat naši životní energii. Poté, co nám ji odeberou, cítíme se unavení, bez nálady, s bolestí hlavy, zkrátka vyčerpaní.
A jak se bránit? Starým, známým, ochranným štítem. Představte si kolem sebe silný štít, stvořený z energie. Skrze něj nemůže nic proniknout. A vaše energie by měla zůstat u vás.

A můj názor? Co se týče energetických upírů, tak jsem samozřejmě pro jejich existenci. A co se týče těch z legend? Nikdy jsem žádného nepotkala a nemyslím si, že je hodně lidí, kteří by mohli říct opak. Pokud by existovali, tak se umějí zřejmě dobře schovávat. A podle mě by to rozhodně nebyli upíři stylu Edward - Twilight =D , ale skutečné šelmy bez lidskosti. Ale kdo ví.. třeba jsem vedle.. :)Jak moc jsme ovlivňováni okolím?

28. července 2012 v 19:46 | Deine |  Naše myšlenky
Přemýšleli jste už někdy nad tím jak moc vás ovlivňuje společnost?


"
Mám svůj názor a nikdo mi ho nevezme. Nenechám si přikazovat. Řeknu co si myslím." - Jak často jsme si tohle řekli? A opravdu, myslíme to tak. Ale pravda je trošičku jiná... I když si to nechceme přiznat neustále chceme někam zapadnout. Nechceme vyčnívat, nechceme jít proti proudu. Nechceme být sami. Protože osamění se bojí snad každý a kdo ho zažil, ví jak je to úmorné.

Vědomě samozřejmě říkáme i věci, které si myslíme, i když se to ostatním nelíbí, to zas ne. Jen to neděláme vždycky. Například šéf (učitel) - neřeknete mu co si o té věci myslíte, protože víte, že má tu MOC vás nějak poškodit. Své názory projevujete ve společnosti lidí, kteří vás nemohou zranit - kdy se cítíte jako vyrovnaný hráč. Třeba u mě odjakživa platí fakt, že když jsem ve společnosti někoho s kým se cítím fajn, na koho už nemusím dělat dojem tak se dokážu vyjádřit jasně, inteligentně, bez problémů. Ale pak přijde někdo, něco co mě rozpýlí, někdo kdo mě posuzuje.... a už zase mluvím jako idiot :D.

To stejné to je s názory na věci. Hodně lidí, masy lidí si neuvědomuje jak moc je hromadné názory ovlivňují. Většina nemá ráda určitou věc, takže tak nějak automaticky se po nějaké době bránění začne vaše podvědomí té myšlence podvolovat až se přistihnete, že se za tu věc stydíte, až ji úplně opustíte. Jistě, jsou tu jedinci, kteří se dokáži pevně systému bránit, ale prostě někdy si to lidé ani neuvědomují. Tak funguje mainstream, hudba, která "se hraje" a lidé to bezmyšlenkovitě poslouchají, nedbají na texty, nebo to co by jim ta hudba vlastně měla přinést. Dále nás ovlivňují média, která dokážou člověka slavného i méně naprosto zruinovat, aspoň tedy nenávistnými pohledy diváků. Proto na zprávy nekoukám, protože podle mě je to negativní a depresivní sledovat takové věci, ještě když polovina z nich není vidět, protože si to ti nahoře nepřejí. Co mě zajímá najdu na internetu :).

Co tím vlastně chci říct... spíš chci VÁS lidi upozornit na to, že se to vážně děje, pokud jsme si to zatím neuvědomili. A možná, možná se najdou lidé, kteří se na sebe začnou zaměřovat a pokud jim to nebude vyhovovat nesklopí hlavu a nepůjdou dál se stádem, ale půjdou tam kam vlastně jít chtějí. A řeknou co si myslí :).

Buďte sví. Nenechte se manipulovat odsuzující společností. Věřte a dělejte to, co považujete za správné.

Fascinující příroda zachycena ve videu

28. července 2012 v 0:19 | Deine |  Příroda
Ahoj. Vrátila jsem se z chaty plna nadšení a poznání, že i bez toho počítače to jde :).

Chci vám ukázat fascinující video od jisté skupiny TSO Photography od kterých tu už 2 videa máme ZDE. Jedná se o takový počin pozorování přírody za určitý čas. Toto je zrovna nasnímáno v Norsku. Doprovázeno nádhernou hudbou a HD rozlišením, kdy opravdu začnete toužit na tom místě být, bez civilizace, bez poskvrnky lidského zásahu. Je to úžasné.

Doporučuji zvětšit! Pokud vám to nepůjde, klikněte dole na nápis Vimeo a tam by to mělo už jít :). Přeji krásnou podívanou.
Tajemství minulosti

24. července 2012 v 0:00 | Arwen |  Historie
Minulost a historie mají neuvěřitelné kouzlo. Kdybych měla stroj času, okamžitě letím do minulosti. Budoucnost bych vidět nechtěla. Moc mě to neláká. Budoucnost by neměl nikdo znát. Pak by to přeci byla nuda. A znát datum své smrti? určitě nic příjemného. Navíc podle mě osud není až tak pevně daný a určité věci můžeme zásadně ovlivnit.
Ale zpět do minulosti. Když se nebudu věnovat všem těm negativům, které se udály, zbydou mi z nedávné historie krásné zámky, hrady, architektura, styl, gentlmenské chování mužů ( spíše 19. a 20. století).

Dámy se skutečně chovaly a vypadaly jako dámy. Neměly potřebu se opíjet, vystavovat celé tělo, kouřit, střídat partnery, mluvit sprostě, aby byly zajímavé. Některé jejich etické předpisy byly možná přehnané a přitažené za vlasy, ale pořád je mi to sympatičtější, než to, jak se chovají dnes.

A muži byli galantní ( většinou) . Za to v dnešní době se vám může např. stát, že do vás týpek vrazí a namísto omluvy vás nazve rohatým dobytkem produkujícím mléko. Doba se změnila. Otázkou je, jestli k horšímu, nebo lepšímu. Jak už Deine psala v jednom článku- každá dobamá své plus a mínus.

Další co se mi n a dávných dobách líbí je jejich precizní styl. Ozdobný nábytek, domy na kterých je vyladěn jakýkoliv miniaturní detail, oblečení. Postrádam v dnešní době tu promyšlenost, ozdobnost, vypracovanost. Všechno je tak jednoduché, hladké, strohé, obyčejné. Obdivuju jak lidé dříve žili. Přenádherné zámky, paláce, nábytek.
Horší je, když se na věc podíváme z druhé strany. Obyčejní lidé museli dřít od rána dovečera, měli otřesné hygienické podmínky a pohodlí snad ani pořádně neznali.
V jakékoliv době je někdo, kdo chce a je nadřazený vůči ostatním.

Fascinují mě starožitné předměty. Jakoby v sobě nesly příběh. Tolik let, tolik lidí, zážitků. Nazvala bych to předmět s duší. Stejně tak ve starých domech, zámcích. hradech, palácích, klášterech, chrámech, kostelech aj.
Jakmile tam vkročíte, ucítíte tu atmosféru dávných dob a všech mystérií, záhad, které jsou v nich ukryty.
Jak už jsem psala, domy a jiné objekty mají něco jako svojí "paměť" a vše co se tam odehrálo si ukládají.

Čim více emocí, tim větší schopnost zapamatovatelnosti. Proto se děje tolik záhad právěě v těchto starých objektech.
Prožitky s nejsilnějšími emocemi- např. tragická smrt, vražda, nebo významný okamžik mají schopnost se dodnes přehrávat. Je to logické. Silné emoce mají obrovskou energii a ta se snadno uchytí v energetickém poli domu a i nadále se může přehrávat v čase.

Kdyby se vědci přestali obrňovat skepsí a začali by s výzkumem, mohli bychom dnes být už někde jinde v tomto směru. Když v dávnýchdobách tvrdili, že Země je kulatá, není středem sluneční soustavy, že budeme hojně využívat elektřinu a že člověk bude běžně cestovat až 200 km/h a přistane na Měsíci, vysmáli se jim.
A dnes? Kdyby žili, smáli by se oni.

Historie je lákavá, plná záhad a mystérií. Lidé k sobě dříve měli blíž. Dnes máme blíž tak akorát k počítačům, penězům a nevim k čemu ještě všemu. Musim říct, že kdybych byla někde tam nahoře a měla si vybrat dobu, tak si nejsem tak jsitá, zda by to bylo zrovna 21. století.

Prázdný nadpis

22. července 2012 v 23:53 | Deine |  Oznámení
Ahoj :). Jenom chci říct, že Arwen je někde pryč a já zítra odjíždím na chatu, kde moc internetu nebude, takže s největší pravděpodobností tu tak týden nic nebude. Ale to vydržíte :D.

Takže mír s vámi lidé.

Keep smiling :)
http://4.bp.blogspot.com/_NiG0rSL0TFc/TSf-lQTbmQI/AAAAAAAABxY/15pRMrJ-KGM/s1600/38229_1327635310868_1230508013_30750143_7728664_n.jpgSvoboda vs manipulace

20. července 2012 v 17:48 | Arwen |  Konspirační teorie

Všechny vás s radostí zdravím! :)

Všímavější si možná všimli, že články ode mě v poslední době trochu chyběly. Bylo to tím, že jsem byla objevovat krásy jižních Čech :)) .. Nebylo tam k dispozici pc, ale to mi vůbec nevadilo. Taková očista. Jediné co mi chybělo, bylo psaní článků vám.. :D Je to doopravdy moje hobby :) .. a když jsou i myšlenky.. Proto jsem vzala mobil a psala, psala a psala.
Mám tedy pro vás dva články. Jeden zveřejním dnes a druhý později. Zítra už bohužel opět odjíždím.

Zároveň bych tímto chtěla poprosit všechny čtenáře blogu, ať už pravidelné, nebo ty co se sem zatoulaly, aby pokud možno věnovali pozornost tomuto článku. Celkem mi na něm záleží. Tedy spíš na tom, aby jste si ho přečetli vy :)

Chci se v tomto článku věnovat tématu o kterém se z části týká také video, které jsem minule vytvořila.


A teď konečně po úvodních řečích, které vás nejspíš nezajímají :D
k článku

Konečně jsme svobodní. Skončil komunismus, fašismus, vláda šlechty a mocností. Ale je tomu doopravdy tak? Bylo by naivní myslet si že ano. Vždycky vám přináším pohledy ze všech stran, ale dnes se chci přiklánět jen k jednomu- svoboda je iluze. Vždycky jsem si říkala jaké máme štěstí. Žijeme přeci v demokracii, jsme svobodní, můžeme si v podstatě dělat téměř cokoliv chceme.

Časem však měním názor. Mluvím o tajných společnostech, které svým vlivem mohou ovládat dění na Světě. Nejznámější jsou Illuminánti, o kterých jste již jistě slyšeli. Zní to jako sci-fi a výmysl senzace chtivých lidí, kteří chtějí být zajímaví?
Klidně to nazývejte konspirací. Ale je až tak nepravděpodobné, že by si skupina bohatých a mocných lidí chtěla věci zařizovat tak, aby situace byla nejpříznivější pro ně?

Pak je logické, že nás chtějí mít pod kontrolou a ohlídat si nás. Pro ně jsme jen věci, které se musí podřizovat jejich plánům.

Zeměkoule je přelidněná?
Ok. Neni problém.
Zredukujeme to číslo.
Jinak řečeno, zredukují přímo nás.
Jak říkam.. jsme jen věci a je nás moc, proto budeme zredukováni.

Chemtrails- o kterých jsem již psala a zmiňovala je i ve videu. Čáry na obloze podobné těm, které vznikají při letu letadla (contrails) . Chemtrails jsou však mohutnější, pomaleji se rozpadají a obsahují jed. Není to nesmysl. Hodnoty těchto jedů byly v atmosféře skutečně naměřeny a tyto "čáry" byly na obloze spatřeny v době, kdy nemělo letět žádné letadlo.
Nejen vzduch je ohrožený. Ani voda není v bezpečí.

Do pitné vody se přidává fluorid sodný. Prý ke zlepšení kvality našeho chrupu. Fluorid skutečně může napomáhat zubní sklovině. Ale skutečně jim tak strašně moc záleží na kvalitě našich zubů, nebo je za tim něco jiného? Mě to spíš připadá jako směšná výmluva malého dítěte. Horší je, že situace je spíš k pláči, než k smíchu. Že by to byl další pokus o redukci obyvatelstva? Fluorid je totiž toxický a pokud by někdo této fluoridované vody vypil moc, měl by jistě problémy. Mimojiné se také přidává do jedu na krysy. Podívejte se na tyto úryvky z Wikipedie o fluoridu sodném: Fluorid sodný je klasifikován jako toxický jak při vdechování (prachu neb aerosolů), tak při požití. Při velkých dávkách postihuje srdce a oběhový systém. Také dráždí žaludek, někdy tak silně, že může způsobit vředy.

Pod těmito upozorněními se také dočteme že při fluoridaci vody nejsou zdravotní problémy pravděpodobné. Ale skutečně chceme mít v kohoutku vodu, která obsahuje tento jed, nebo čistou vodu? O chrup se dokáže snad každý postarat sám a kdo ne, tak je to jeho problém ne? A můžeme jim skutečně věřit, že je to nezávádné? Kdyby to bylo tak nezávádné, tak nás nebudou upozorňovat, abychom přeci jenom nepili příliš vysoké množství této vody.
Jedna z přísad v jedu na krysy nám vesele proudí v kohoutku...

Psali už jsme o různých kauzách, které měly spojitost s Illumináty, ale nikdy jsme to přímo nezmínili. A tady to máme.
Je tady spousta podivuhodných náhod. Je to realita a děje se to právě teď. A čemu máme věřit my? Ať už to pravda je, nebo ne, svobodu si vzít nenecháme!

A co můžeme dělat?
- Nevěřit všemu co nám média sdělují.
- Zakládat si na vlastním názoru.
- Přemýšlet o "faktech" v různých směrech.
- Udržovat si duševní rovnováhu
- Nezapomínat na naší lidskost, civilizovanost, solidaritu, humánnost

Na tomhle Světě je hodně zlých věcí. Jak může 1% lidí vlastnit 40% bohatství celé Země? To je šílené. A co potraviny? Na světlo začíná vycházet co vlastně všechno jíme za jedy a hrůzy ( kniha " Doba jedová" ) .
V součtu jde o hrozné množství zla na Světě, což nám není novinkou. Můžeme to změnit, ale samozřejmě to nebude mít účinek, když se zapojí hrstka lidí. Lidé celkově musí změnit své myšlení a postoje.

Každý z nás by se měl snažit být tím nejlepším člověkem, jakým jen být může.

A tohle všechno může pomoci celosvětové změně.
Brána do pekla

19. července 2012 v 20:13 | Deine |  Příroda
Ahoj! Rozhodla jsem se, že když už mě nic kloudného nenapadá tak aspoň ukážu něco zajímavého co je na světě :).

Možná už jsem o tom slyšeli - jedná se o kráter v Turmekistánu, kde v roce 1971 prováděli sovětští geologové naleziště zemního plynu. Během vrtání narazili na podzemní jeskyni, kde se později propadl strop a tak začal celý vrt být velice nestabilní a hrozilo, že zemní plyn unikne na zemský povrch. Chtěli tomu zabránit, tak hodili do kráteru sirku "Však to za pár dnů zhasne." A jak to dopadlo? Hoří to už 41 let :o).

http://englishrussia.com/images/darvaz_door/3.jpg

(Je to krásná příležitost jak posedět s kámošema, pokecat u pivka, opéct párečky :o))

http://jakeisblogging.files.wordpress.com/2011/02/darvaza3.jpg

http://lh6.ggpht.com/-QPP9xZZlm_g/TfBMPPRhQAI/AAAAAAAAODM/ixfP3QZzICU/door-to-hell7%25255B2%25255D.jpg


seriál: 4400

16. července 2012 v 15:46 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Zdravím v tomto pochmurném dni (aspoň tedy na Moravě).

Nedávno jsem si po dlouhé době vzpomněla na seriál, který jsem sledovala před pár roky a myslím, že to byl takový "základní kámen" k všem scifi seriálům a filmům, které po něm následovaly. Tento seriál je prý dost srovnáván s The Heroes (Hrdinové) i když byl natočen první (ačkoliv Hrdinové jsou známější). Neřeknu vám v čem jsou si podobné o Hrdinách nevím kromě čistého základu absolutně nic :).

http://www.tvposter.net/posters/the_4400_2004_2872_poster.jpg

O čem je?

Za posledních 60 let lidé mizeli. A pak jednoho dne se objevila na obloze světlo, které zvědavé lidi přivedlo k jezeru, kde se všichni lidé, kteří za posledních 60 let zmizeli vrátili. Vrátilo se jich přesně 4400. Nepoznamenáni časem, věkem, ani vzpomínkami na to kde byli. Chlapec, který zmizel na 4 roky, ale také holčička, která byla pryč 80 let. Příběh ukazuje opatření vlády, snaha zasazení je zpět do společnosti. Unesení se snaží přijít na to co se jim stalo a někteří objevují nové schopnosti... Díl po dílu se dostávají k neuvěřitelné pravdě...

Můj názor? Je to úžasný, úžasný seriál. Jeden opravdu z nejlepších, který jsem viděla v celku... Do svých žebříčků nejoblíbenějších seriálů už ho nezařazuji, protože už jsem ho viděla celý a dávám prostor těm aktuálnějším, ale mohu ho jen vřele doporučit. Je to krásně propracované, jejich osudy, život, schopnosti... A celá pravda, která se časem odhalí. Strašně jsem na tom měla ráda, že schopnosti, které tam jsou nejsou všechny tak kýčovité jak to často bývá (telekineze, pyrokineze apod.). Jsou opravdu často tak speciální, že obdivuju scénaristy.

Doporučuji shlédnout tento trailer (ačkoliv nic moc kvalita, ale nic lepšího nedostanete :D, obsahuje trailer + úvodní znělku seriálu-písnička Place in Time)


Titulky v CZ

Více než 60 let byli lidé unášeni
Všichni najednou se vrátili
Bez vzpomínek na to kde byli
Nezestárli ani o den
A někteří se vrátili s novými schopnostmi
Všichni se snaží znovu navázat na jejich přerušený život
"Nejsme hrozba. Jsme spása. Svět se s námi bude muset vyrovnat."


Knihy vs. filmy

14. července 2012 v 20:30 | Deine |  Naše myšlenky
Zdravím všechny :)

Knihy nebo filmy? V posledním století se stali tito dva kandidáti velikými soupeři. Filmy jsou v dnešní době něčím tak obyčejným a nepostradatelným, že jen těžko si je představit, že před pouhými 100 lety nic takového neexistovalo. Lidé měli pouze knihy a příběhy, které jim někdo vyprávěl. To nejbližší co měli filmu, bylo divadlelní představení. A pak nastal velký boom a filmy se daly do pohybu a dospěly do takové úrovně, kterou vidíme v dnešní době.

Otázkou však zůstavá: jsou filmy lepší než knihy? Podívejme se na obojí. Já, jako velký zastánce knih, ale i filmů se pokusím tyto dvě věci porovnat.

http://images.sodahead.com/polls/002562609/213324043_Books_answer_1_xlarge.jpeg

Knihy... věci, které jsou pro mě nepostradatelné. Jsou v nich vzpomínky, historie, příběhy, fantazie. Už jenom ten pocit, že ji držíte v ruce vám něco dává. Spolu s knihou, která není v digitální formě, se v určité fázi, kdy se do knížky opravdu začtete, skoro cítíte ten příběh! Jako byste se ho sami mohli dotknout. Mezi řádky se tvoří představa a příběh tak živý, že když na knihu pomyslíte, nevyobrazí se vám řádky, které jste četli, ale ten pocit, ten příběh a obrazy v hlavě, které vám dala. Z praktického hlediska je to něco co rozvíjí vaši fantazii, kreativitu a samozřejmě i slovní zásobu. Kolikrát jsem se přistihla, že jsem si vzpomněla na nějakou scénu a přemýšlela jsem z kterého filmu je.... a pak jsem zjistila, že je to zafixovaný obraz scény, která ale byla v knize! Slova a řádky se zhmnotňují do emocí, zasahují nás, pomáhají nám...

http://2.bp.blogspot.com/_QQH104_LXh0/TR5f1hn7bcI/AAAAAAAAEdY/s9xLADmw6Ps/s1600/movie.jpg

Ale co filmy? Zdá se, že po knihách jak jsem je popsala, nemají šanci. To ale není pravda. Filmy jsou velice dobré a kolikrát velmi užitečné. Když na ně koukáme, není to jak v knize, kdy se příběh vyvíjí, je to více najednou, jakoby jsme se ocitli ve snu a pozorovali určité scénaře. Dávají nám konkrétní představu o postavách a obličejích a celkovém příběhu. Dávají nám idoly, lidi o kterých sníme a máme je rádi. Jistě, stejně jako knihy jsou i filmy, které nám po intelektuální stránce nedají zhola nic. Takové filmy jsou dobré při práci, nebo při kafíčku, kdy už jsme unaveni dál nad věcmi přemýšlet. Pro ty, kteří ale přemýšlet chtějí, jsou tu psychologické, nebo sci-fi filmy, které nás kolikrát připraví na myšlenku neuvěřitelných představ a pomáhají nám nahlížet na věci jiným pohledem než jsme měli do teď. Také nám rozvíjí kreativitu, ale jinak. Přemýšlíme co bysme udělali jinak, jak by to mohlo pokračovat, do vlastních příběhů zasazujeme posatavy, nebo určité základy, které jsme někde viděli. Některé filmy, nebo seriály jsou tak silně emocionální, nebo šokující, že na konci jen koukáme s otevřenou pusou na to, co zatím bylo jen v těch nejgeniálnějších představách.

Co z toho vyplývá? Vůči mě nevyhrál ani jeden. Filmy i knihy jsou svělé nástroje pro naši fantazii. Pro ty co čtou i koukají je to ideální kombinace. Pro ty co neradi čtou jsou právě filmy tím záchraným kruhem. Podle mě je škoda, když lidé nikdy nečtou, ale to já nikdy nemůžu pořádně pochopit, protože čtění patří mezi mé koníčky :).

Co vy a knihy vs. filmy? Kdo vyhrává? Pokud možno napiště názor váš osobní né ten lékařský (z filmů bolí oči, nerozvíjí slovní zásobu apod. To my všichni víme :D) Chci jen a jen váš osobní názor bez ohledu na negativa :).Otevřete oči

12. července 2012 v 22:17 | Arwen |  Naše tvorba
Takže po pár hodinkách práce jsem vytvořila celkem krátký video a ráda bych ho sdílela i tady s váma, protože se týká různých tématů, o kterých už jsme psali.
Doufam že se bude líbit.. :))
Kdyby se vám tam ukazovalo video, které tam nepatří (z dřívějška) zksute F5.. stává se to ;)