Červen 2012

Pokus o AC

29. června 2012 v 23:08 | Deine |  Naše zážitky
Dobrýý večer soudruzi! Strávila jsem celý dnešní večer hraním tetrisu na facebooku (forever alone :D) a a koukala na nějaké vlogy na youtube, tak jsem se rozhodla, že radši udělám něco užitečného a napíšu článek pro mé nejmilejší cizince...:D

Takže už dlouho, dlouho tomu bylo kdy jsem napsala poslední zážitek! Ale teď, když jsme tu sami a Arwen nás nemůže odposlouchávat, chtěla bych se vám svěřit s jedním zajímavým zážitkem. Ale je to jen mezi námi, rozumíte? (Ano, lehce mi straší v kebuli dneska)

Tákže, bylo nebylo, přišla jsem ze školy a byla jsem jako vždy velice unavená z toho všeho co se tam dělo, tak jsem se rozhodla, že si pustím nějaký přiblblý seriál, lehnu si na postel a budu chvíli odpočívat. V rámci mé nevědomosti zákeřná matka zabrala počítač a hrála tam nějaký hry, které vyrušovaly můj spánek, takže to byl takový ten spánek-nespánek. Sny byly spíš takové vize, ze kterých jsem se hned probudila. Uvědomovala jsem si v nich, že jde o sen, ale bylo to tak slabé, že kdybych se snažila něco měnit jako v LD, hned bych se vzbudila. Ale stejně jsem v tom snu stála na nějakém dvoře a rozhodla jsem se z vlastní vůle udělat KROK vpřed. Pak mě napadlo, že to může být dobré na AC tak jsem vyskočila do vzduchu a tak nějak se drala ven (nebo co). Pak se moje vědomí, mysl začala točit dokola, jako kdyby vás dali na kolotoč. Bylo to tak fyzické, že jsem vážně nechápala jak může moje tělo být v klidu. Pak mě to bralo ven, ale jako by mě něco přiškrcovalo ve vlastním těle, tak mě to nějak znervóznilo a šlo to do kytek. Ale zkušenost zajímavá, určitě to někdy zkusím znovu.

Takže rada pro vás - pokud chcete AC, přiveďte zákeřné matky co vás budou rušit a snažte se spát. Hodně štěstí.

Máte s tím nějaké zkušenosti/ rady Vy? ;)
Duchové za každým rohem...

28. června 2012 v 13:43 | Deine |  Duchové

Zdravíčko.(Tady s tím skvělým videem jsem se tak narozčilovala, od doby co Youtube se rozhodlo, že budou zabírat víc místa "video player is too small")


V poslední době jsem často přemýšlela nad duchy. Napadlo mě to co asi každého kdo na ně věří. Jsou třeba u nás v domě? V bytě? Vedle nás? Znáte to.. občas vás přepadne takový pocit... že je něco za vámi. Nebo jenom koutkem oka zahlédnete stín a když se otočíte, najdete jen prázdontu. Nebo občas slyšíte hlas, který vás volá a vy automaticky předpokládate, že je to někdo z rodiny, nebo přátel ale není.

Jak blízko můžou být a my o nich ani nevíme? Kolikrát se mi stalo, že můj pes štěkal na prázdé místo, kočka zaujatě zírala na nic, nebo se televize sama zapínala... Třeba tu máme komoru, kde se ty dveře vždycky otevřou. Ne přímo dokořán, ale prostě ta klika se pohne a dveře se uvolní. Tak nějak jsme si za ty roky na to zvykli, že to asi dělá nějaká vlna pohybů v bytě nebo co. Ale když se člověk zamyslí... Kdoví? Můžou být přímo vedle nás...

Máme se jich ale bát? Já osobně z té představy nemám dobrý pocit, ale nebojím se jich. Když v noci něco slyším tak většinou si to nějak racionálně zdůvodním i kdyby to neměla být pravda. Ale je fakt, že se mi občas stává, že když zhasnu lampičku a ještě tak chvíli koukám "do blba", něco se pohne, nebo je nějaký nepřirozený zvuk. To pak lampičku hned rožnu a pozoruju co se dějě. Když se neděje nic tak v duchu řeknu "nechte mě spát" a kašlu to :D.

Myslím, že to hodně dělá to, že nemám ráda horory a za život jsem jich viděla docela málo a nějak o ně nestojím až na pár vyjímek. Takže nemám mysl zadělanou vraždícími duchy s motorovou pilou a podobnými nesmysly :D. Řeknu vám, dělá to hodně. Do podvědomí se vám dostane tolik sraček (pardon) , že vám z toho hrabe. I kdyby jste vedle sebe měli ducha, pravděpodobnost, že vám ublíží je tak malá, že ten strach za tak oprávněný není.

Jaké jsou vaše zkušenosti a jaký na to máte názor? Je to většinou paranoia co nás vede k takovým myšlenkám, nebo se opravdu něco děje?

http://fc07.deviantart.net/fs44/i/2009/159/7/0/Ghost_Story____by_GrandeOmbre.jpg


seriál: American Horror Story

25. června 2012 v 15:24 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Nazdárek! Arwen je teď na dovolené, tak na chvíli převezmu kormidlo :D. Poprvý v historii mého doporučení vám chci doporučit něco, co jsem ještě neviděla úplně celé. Je to podivný, psychopatický seriál od tvůrců Glee - American Horror Story.

Je to komplikovaný seriál s hodně tajemstvími, postavy a jejich osudy se odkrývají postupně. Seriál je poměrně nový (2011), právě se chystá druhá řada. Já na něho přišla náhodou, přes video (níže) a začala jsem se na něj koukat. Opravdu mě překvapilo jak může tvůrce Glee vytvořit něco tak psychopatického aniž by sám psychopat nebyl :D.

http://1.bp.blogspot.com/-ITAXLv4doh0/TpS_pLDOMuI/AAAAAAAAA7E/d7g9DaGGARk/s1600/AHS_S1_Poster_04.jpg

K věci. O čem to je?

Je příběh o rodině o třech členech, která si prošla velkou krizí a chce začít znovu na jiném místě, v jiném městě. Přestěhují se do starého krásného domu, který byl zlevněn kvůli jeho temné minulosti. Turisté ho nazývají "Murder house" (Vražedný dům), protože jak se časem poodhaluje obyvatelé tohoho domu skoro vždy téměř zešíleli a pak někoho zabili. Ale kdyby jen to. Bývalí obyvatelé se často vracejí zpět a chodí mezi živými, aniž by to rodinka poznala. Díl po díle se odhaluje temná minulost jak domu, tak jeho bývalých i současných obyvatelů. Jdou tam vidět i jejich proměny, kdy na ně dům a jeho temnota působí...Je tam podivná sousedka, služka, kterou manžel vidí jakou mladou svůdnou dívku, ale manželka jako stařenku s vystřeleným okem... Poté tady je Tate. Chlapec, který má psychické problémy s představami o zabíjení a zároveň se dostává do kontaktu k jediné dceře tohoto páru Violet, která po kouscích zjišťuje co je vlastně Tate zač...

Je to velice psychopatický, temný snímek s geniálně napsanými postavami. Celá atmosféra je velice znepokojující, ale nejsou to žádné BAF lekačky jako v béčkových hororvých filmech (a to je asi to co se mi na tom líbí). Doporučuji těch co horory rádi mají a těm, kteří ne (jako já).

Video, na které seriál nalákal mě:


Oficiální trailer (vtipné, má to stejné náhledy :D):Spletitá lanka života

22. června 2012 v 15:16 | Arwen |  Naše myšlenky

Zdravím vás všechny z prosluněného letního dne :)Doufám že si užíváte sluníčka, tepla a léta, protože sluníčko se moc dobře hodí na dobrou náladu.. Jeho vlivem se také zapříčiní vytváření hormonu serotoninu, jehož nedostatek v těle může způsobovat deprese a nepravidelný spánek... takže let's go to the sun.. :))


Dost často přemýšlím o životě, osudu.. je to celkem zajímavé. Existuje osud? existují náhody? Máme v životě určitou úlohu, nebo cestu, po které vždy pokráčíme?

Je možné že celý náš život směřujeme ke stejnému cíli? A pokud ano, do jaké míry je náš život ovlivnitelný?
Stejně tak je možné, že každý má zde svojí úlohu, ale ne každý ji najde a zrealizuje. Naší cestu, sny a všechno čeho chceme dosáhnout si přece volíme sami.Já se třeba přikláním k verzi, že náhody neexistují. Náhoda se sejde s náhodou, to směřuje k další reakci a může z toho vzniknout něco velkého, důležitého.

Stejně tak špatné věci.. " Špatné věci se prostě dějí " , řekneme si. Ale i špatné věci můžou mít svůj důležitý důvod. Vzpomeňme si na příšloví: " Všechno zlé je pro něco dobré " . Je to vystihující a a podlě mě to sedí. Stejně jako já jsem po letech našla důvody pro některé ty špatné věci, našla jsem si v čem mi to pomohlo a proč to bylo dobré a co mi to dalo a k čemu to směřovalo.

Směřuje tedy náš život jako po drátkách k určitým událostem pevně daných v čase? Neznám nikoho kdo by nám mohl dát jednoznačnou a správnou odpověď... takže nám zbývá jen uvažovat.. :))

Další věc, kterou bych mohla zmínit je, že zítra odlétám na dovolenou na 11 dní.. To znamená, že nebudu moct psát články. Zkrátka nemám jak.. ;) Nechám to tady jen na Deine dokud se nevrátím.. Věřím, že vám přinese zajímavé, strhující články :)


Prázdnota, která nás pronásleduje ...

18. června 2012 v 22:49 | Deine |  Naše tvorba

Dívka s úsměvem, pěnězmi, úspěchy, přítelem. Má všechno a zároveň nic. Kráčí osamělou ulicí, cítí vítr, který pročesává její vlasy a pozoruje stíny, které se kolem míhají. Obklopují jí. Uvědomuje si, že i když na povrchu má vše, uvnitř je jen prázdná skořápka. Čistá prázdnota a střípky rozbité důvěry u lidí, kterým kdysi věřila. Střípky, které se nedají tak snadno poskládat. Vše se jí daří - škola, vztahy, přátelé. Ale k čemu to? Když sama uvnitř cítí jen prázdnotu své duše? Kdykoli se podívá ven, cítí, že pořád stojí na místě v životě. Vše jde kupředu, ale jako by se pro ni čas zastavil. Chce se pohnout, ale jako by nohy byly z kamene. Kdykoli udělá první krok, jde zpátky. Strach a stíny minulosti ji stále dohánějí.

Dívka se snaží temné myšlenky zahnat pryč a soustředit se na něco jiného. Má se přece dobře ne? Když to bude ingnorovat zmizí to... Nezmizí. To ale dívka v hloubi duše ví. Ale co by z ní zbylo, kdyby to dala na povrch znát?

Kým bychom byli, kdyby nás všichni viděli takoví jací jsme uvnitř?

To víme jen my sami...Shake it out- Florence&The Machine

17. června 2012 v 21:02 | Arwen |  Písničky s duší
A máme tady další píseň s duší a hlavně nádherným textem.
Text je o překonávání problémů, neztrácení naděje a celkově je velice inspirativní a krásný, stejně jako celá píseň.

Původně je od Florence&The Machine, ale chci sem dát i verzi ze seriálu, kde je také nádherně zazpívána a stojí za pozornost.


A původní verze:


Text:

Výčitky se shromažďují jako staří přátelé
Zústavájí aby znovu přehrály tvé nejtemnější chvíle
Nevidím žádný způsob, nevidím žádný způsob
a všichni démoni si vycházejí hrát

A každý démon chce své kilo masa
Ale já si ráda nechávám něco pro sebe
Ráda své velké problémy ukrývám
Největší tma je vždy před úsvitem


Soul

12. června 2012 v 23:24 | Arwen |  Naše tvorba
Tisíce střípku ležících,
střepy rozbité duše..
Nemocná, popraskaná..
Ostnatý drát svírajíc ji pevně.
Postihl ji mor..
pomalu vše rozežírajíc.

Kam zmizeli motýli?
Zahynuli bez duhy..
Kam zmizela křídla?
Zlomená křídla nelétají...
Kam zmizely barvy?
Utopily se ve věčném bahně šedi.

A co ten slaboučký paprsek světla?
Každý den bojuje za své místo..
Láká motýly zpět.
Křísí barvy.
Ale je tak slaboučký a unavený z boje...

A střípky i nadále leží, tak jak byly.
Daleko od sebe...
A ticho vše protíná jako ostrý meč.
A nehybnosti je mučivá...

Ve 3:15 zemřeš..skutečně?

11. června 2012 v 14:46 | Arwen |  Záhady
Znáte známý horor ve 3:15 zemřeš? Rodina se nastěhuje do jejich vysněného domu, kde však před lety došlo k vraždě. Později se začnou v domě stávat zvláštní věci... Muž slyší hlasy, které ho nabádají, aby vyvraždil svou rodinu. K celému hororu se váže doplněk- " Natočeno podle skutečné události" .

Ale co si budeme povídat.. plno hororových tvůrců ke svému filmu připojuje- natočeno podle skutečné události. A většinou to pravda není. Jde tady hlavně o zisk. U tohoto filmu se však názory liší. Lidé se rozdělili do dvou táborů- jedni zarytě tvrdí, že to skutečně je všechno pravda a druzí to vyvrací.

Nevím, jak je to doopravdy s tímto hororem. Přesto by to nemuselo být až tak daleko od pravdy. Myslím, že se v historii najde více případů, kdy lidé postavili svůj dům na špatném místě. Jsou známy případy podivných událostí v domech, které jsou postaveny např. na starém pohřebišti, nebo na jiném místě s pohnutou historií. Stejně tak asi nebudou nejvhodnější domy, kde došlo k vraždě, nebo jinému neštěstí. Bude tam přetrvávat negativní energie a silný energetický prožitek se vtiskne do paměti domu, takže bude také přetrvávat a může se dokonce přehrávat.

Domy mají jakousi paměť. Uchovávají si prožitky, které se zde staly. Logicky- je tato paměť zajímavá zvlášť u starých domů. Je to také vysvětlení mnohých přízraků. Na tuto pamět se lze dokonce napojit.

Co se týče všech domů jsou energetické dráhy. Jsou škodlivé a mohou způsobovat různé zdravotní problémy či rakovinové onemocnění. Říká se jim také dračí žíly. Nejhorší jsou místa, kde se tyto dráhy kříží. Citlivý jedinec tyto místa může vycítit. Dají se najít také pomocí virgule. Pokud jsou tyto dráhy v místě kde se často zdržujete, není to dobré. Stačí však přestěhovat nábytek. V rodině s tím máme osobní zkušenost.

Některé staré domy však působí pozitivně. Jakoby vás přímo obklopovala jejich historie. Jsou zkrátka záhadné... :)

Zrůdné zrcadlo- Michael Scott

9. června 2012 v 22:38 | Arwen |  Knihy co doporučujeme
Všeobecně je na zrcadlech mnoho záhadného. Tématice kolem zrcadel se věnuje nespočet filmů, knih... někdo je bere jako brány do jiných světů a dimenzí. Přesto jsou naší každodenní všední záležitostí. Díváme se do nich každý den a vůbec nepřemýšlíme o tom, co by na nich mohlo být zvláštní.

Jedna ze skvělých knih, která se také zabývá zrcadlem je - Zrůdné zrcadlo od Michaela Scotta. Pokud vám nevadí trochu děsivé a hororové příběhy, tak je tato kniha přímo pro vás. Příběh se odehrává v Londýně, ve starožitnictví, kde se nachází zvláštní starodávné zrcadlo. Později začnou lidé, kteří se pohybují v blízkosti zrcadla zjišťovat, že s ním něco není v pořádku. A záhadných úmrtí přibývá....

Kniha se čte velmi dobře. Je napínavá a nenechá vás ani nadechnout. Vřele doporučuji.. :)
Spojme se!

6. června 2012 v 18:43 | Deine |  Zajímavá videa
Ahoj. Chci vám ukázat video, které znám už dlouho a téměř celý svět ho označuje jako: Greatest speech ever (Nejlepší proslov na světě).

Je to vlastně proslov z jednoho filmu The Great Dictator. V hlavní roli i jako režisér Charlie Chaplin. Tento film jsem neviděla, ale už podle názvu je o diktátorovi, Hitlerovi a 2. světové válce. Tento film byl natočen v roce 1940, uprostřed války. Dokážete si představit jaká odvaha to byla spustit do vůbec do éteru? K věci... tento proslov je 72 let starý. A čím dál aktuálnější a pravdivý. Tak starý a pořád sedí k naší době. Je to proslov z doby, kdy válka byla v plném proudu a přesto lidé stále měli NADĚJI. Každý kdo tohle viděl mi řekl, že ho to opravdu zasáhlo jaká pravda v tom je. (je to doplněno výstižnou hudbou a v pozadí můžete vidět příklady situací...)

Pustě si s titulkama (CC on)