Duben 2012

Nickelback-Lullaby

30. dubna 2012 v 23:09 | Deine |  Písničky s duší
Myslím, že mnoho z vás ji někde už zaslechlo, ale mě ten text naprosto uchvátil. Má přesně tu myšlenku, kterou už jsem v tolika článcích zpracovávala já i Arwen... Krása. Dává naději, světlo do temnoty. Myslím, že každý se někdy cítil sám. A tohle to krásně vykresluje.


Znám ten pocit
Když se ocitneš zaseklý na hraně
A nelze se vyléčit
Z řezání se zubatým ostřím

To ti ale říkám
nikdy to není tak špatné
Vem si příklad z těch, kteří byli ve tvé situaci
Úplně na dně
A nejsi si jistá
Jestli to ještě zvládneš

Tak mi dej ještě jednu šanci
Abych tě ukolébal
A pusť si toto na rádiu
Pokud mě teď slyšíš
Natahuju se
Abych ti dal vědět, že nejsi sama
A nemůžeš poznat
Že se strašně bojím
Protože se ti nemůžu dovolat
Tak jen zavři oči
Zlato, teď přichází ukolébavka
Tvoje vlastní ukolébavka

Prosím, dovol mi dostat tě
Z temnoty na světlo
Protože já v tebe věřím
Že překonáš i další noc
Přestaň přemýšlet
O lehké cestě ven
Není důvod jít zfouknout svíčky
Protože jsi ještě neskončila
Jsi příliš mladá
A to nejlepší tě teprve čeká


Tak mi dej ještě jednu šanci
Abych tě ukolébal
A pusť si toto na rádiu
Pokud mě teď slyšíš
Natahuju se
Abych ti dal vědět, že nejsi sama
A nemůžeš poznat
Že se strašně bojím
Protože se ti nemůžu dovolat
Tak jen zavři oči
Zlato, teď přichází ukolébavka
Tvoje vlastní ukolébavka

Víš, každý si sáhne na dno
A na každého se zapomene
Když už jsou všichni unavení z toho jak jsou sami
Yeah, jak jsou všichni opuštění
A jak zůstali s prázdnýma rukama
Takže pokud už se jen tak tak držíš...

Tak mi dej ještě jednu šanci
Abych tě ukolébal
A pusť si toto na rádiu
Pokud mě teď slyšíš
Natahuju se
Abych ti dal vědět, že nejsi sama
A nemůžeš poznat
Že se strašně bojím
Protože se ti nemůžu dovolat
Tak jen zavři oči
Zlato, teď přichází ukolébavka
Tvoje vlastní ukolébavka

Zlato, teď přichází ukolébavka
Tvoje vlastní ukolébavka


Hodina Země

29. dubna 2012 v 22:01 | Deine |  Zajímavá videa
Ahoj. Vím, že na Hodinu Země je už trošku pozdě, ale i tak bych vám chtěla povědět o této krásné organizaci a myšlence, kterou Hodina Země každoročně přináší.

Hodina Země (Earth Hour) je celosvětový projekt podporující životní prostředí a myšlenku jak by se dala ušetřit energie a přimět lidi uvědomit si, že ochrana přírody za to stojí. Na symboliku celé této myšlenky se každoročně pořádá hodina Země, kdy se v jednu určitou dobu vypnou všechny spotřebiče, zhasnou všechny světla, zapálí se svíčky pro přírodu.

Některé města vypínají energii záměrně na všech památkách (např. Řím, Paříž Eiffelovku a další), jiné se zapojují jenom obce a někde to jsou jenom jednotlivci doma. Na světě se pořádají na počest různé akce se svíčkami a podobně :).

Hodina Země 2012 proběhla 31.3.2012 a mohli jste ji také zaznamenat na Seznamu a Youtube (zhasínání). Pokud jste to promeškali letos, můžete příště :). Já se toho účastnila abych řekla pravdu trošku nečestně, tím, že jsem vypla počítač, světla a všechno, ale vzhledem k tomu, že nebyl doma nikdo a nic co by mě v tu dobu řádně zabavilo, vytáhla jsem nabitý notebook, takže aspoň částečně jsem bylabez tý elektřiny i když s nezapojeným notebookem :).

Krásné video, které to reprezentuje s českými titulky (CC on)

Naše pravé "já" je v myšlenkách

21. dubna 2012 v 19:14 | Deine |  Naše myšlenky
Zdravím. Bylo toho už hodně napsáno o tom jak nosíme masku, jak máme svou temnou část a celkově už jsme na tohle téma toho řekli dost. Ale je tu ještě jedna věc. Jedno rozdělení, které si myslím, že není tak zřejmé pokud si ho nevšimnete.

Víte jak se říká, že i když na internetu někoho známe pár let, nikdy vás nezná do takové míry, jako lidé, které znáte osobně. Možná to u některých platí, ale jsou lidé, kterým i na tom internetu věříte a já myslím, že toho možná vědí víc než lidé ve vašem okolí. A teď se dostáváme k rozdělení. Společneské já a čisté já. Neumím to správně nazvat, ale pochopíte o co jde.

Jde o to, že jste si určitě všimli, že když si s někým píšete kolikrát nějaké myšlenky zní lépe, zní víc pohromadě, než když to mluvíte. Vaše celá osobnost se trochu liší od toho jak mluvíte mezi lidmi. Většina lidí ve společnosti obrací hodně věcí v humor, jen aby byly věci snažší. Ony asi jsou, ale nikdy nevyjádříme svoje myšlenky tak aniž bysme nepodléhali lidem kterým to říkáme. Protože pořád se přispůsobujeme. Vidíme, že mluvíme s někým na koho chceme udělat dojem, tak se snažíme mluvit chytře a působit co nejlíp. Mluvíme s lidmi, kteří nesdílejí vaše názory, tak je tak neříkáte a povídate tak abyste nerozpoutali nějakou hádku. A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna.

Ale když píšete, myslíte, je to takové víc... čiré. Jde to přímo z vaší hlavy a nikomu se prakticky nepřizpůsobujete. Ne, že bych neměla ráda společnost, já mám strašně ráda lidi a kamarády, ale jak říkám, je to trošku jiné. Zasměju se venku, ale dá se mluvit i o vážných věcem, to nepopírám. Ale pořád to bude podléhat tomu, co si o vás druhý myslí, nebo naopak a jak vás bere.

Vídíte? A právě proto mám blog. Právě proto abych tyto myšlenky mohla sdílet s Vámi. A proto nedělám to, co dělají některé blogerky a nesdílím s vámi můj Facebook (pokud tedy se s někým neseznámím ;)). Prostě chci abyste tohle četli a předtavovali si nějakého člověka, co to píše, ale nevíte kdo to je. Možná někdy o sobě řeknu víc, možná tu někdy dám fotky, vážně nevím. Ale pro teď mi to vyhovuje. Mám ráda, když jsou lidé objektivní a nevidí toho kdo to píše jako "tu holku z té fotky, co píše tamto." Chci abyste viděli slova a internet a 21. století nám umožňuje to sdílet na takové dálky za malou chvíli. Sdílet ty myšlenky, ty slova, ten význam toho všeho. Od toho mají být knížky a blogy. Sdílet nadšení a myšlenky z věcí a nápadů co máme.

Jsem ráda za každého z vás co tam sedí za tím notebookem, nebo počítačem pojídající možná nějaké jídlo, nebo poslouchající písničku. Protože tady v tomhle neutrálním "světě" si jsme prakticky rovni bez rozdílů a můžeme sdílet vize a všechno co jen chceme. A za to jsem vám vděčná. Že máme kontakt i bez kontaktu.:)

*Tato myšlenka na článek vznikla ležením na zemi a poslouchání Boulevard of Broken Dreams od Green Day :DVždy máte na výběr

15. dubna 2012 v 22:23 | Arwen |  Naše myšlenky

Zdravím vás všechny.. :))


(asi tak do 1:56 se ta hudba hodí k článku, pak už je to trošku o nečem jiném, ale jak chcete =D )

Měla jsem připraveno plno témat a návrhů na články, ale když se teď na ně dívám, tak mají smůlu, protože chci psát o něčem jiném... =D

Zamyslete se, kolik je na světě nenávisti a zloby. Zbraní, válek, atomových, vodíkových a neutronových bomb o kterých se sice shodli, že je nebudou využívat, ale kdyby se odpálily, zničily by celou planetu na kusy. A nebo víte co? ..

Vůbec nad tím nepřemýšlejte. Musíme změnit naše myšlení. Dost už bylo zbraní. Dost už bylo neštěstí... svržení atomové bomby na Hirošimu- peklo..

Všichni chceme světový mír. Jenže on nepřichází. Pořád tady máme války, zbraně, zlost a nenávist. Jestli chceme něco změnit, musíme začít každý sám u sebe. Musíte změnit svůj přístup. Zbavit se násilí, nenávisti a pomsty. Pro mě není master ten co zosnová geniálně vymyšlenou pomstu, ale ten kdo nabídce pomoc svému nepříteli, který vám ublížil. Takový člověk je pro mě vítěz.

Až tohle pochopí každý z nás, každý člověk a vzdá se zbraní, může nastat mír. Já vím... zní to tak strašně jednodušše, ale já vím, že není. Ale kdyby pro to každý z nás udělal maximum, můžeme to společně zvládnout... Vždy máte na výběr.

I náš bývalý prezident Václav Havel měl tuhle krásnou myšlenku. Chtěl se zbavit zbraní, řekl, že se u nás zbraně vyrábět nebudou. Jenže takových "osvícených" jako on je potřeba víc, mnohem, mnohem víc, aby tahle myšlenka mohla fungovat.

Možná je brzo.. ale já lidem věřim. Vim že je to možné- mít svět bez vraždění, zbraní a násilí. Možná se to nepovede hned, ale do budoucna snad ano. Můžeme to zvládnout, ale musí chtít všichni. Kdokoliv z vás se může změnit.

Není přece nemožné dosáhnout míru na Zemi!
Bílá holubice jako znak míru. Poprvé nakreslena Pablem Piccasem.
Arwen


kniha: Andělé v mých vlasech

8. dubna 2012 v 17:00 | Arwen |  Knihy co doporučujeme
název: Andělé v mých vlasech
autorka: Lorna Byrne

Hodně jsem o téhle knize slyšela. Většinou hlavně kladné ohlasy. Jak už je z názvu zřejmé, týká se andělů a nadpřirozena. Koho tyto věci zajímají, tak doporučuji tuto knihu.. :))

Čekala jsem, že ta kniha bude hodně dobrá, ale změnila jsem názor. Ona není jen dobrá, zařadila se mezi mé nejlepší knihy, které jsem kdy četla. Autorka- Lorny Byrne v této knize líčí svůj strhující životní příběh a až neuvěřitelné zážitky s anděly.
Dozvíte se tam mnoho, mnoho zajímavých a hlavně pravdivých věcí. Pokud byste však čekali nějaké dlouhé a nezáživné vysvětlování, tak se mýlíte. Všechny důležité věci jsou vsunuté do napínavého a zajímavého příběhu Lornina života.

Kniha má 28 kapitol a 299 stránek. Já jsem ji přečetla téměř za 3 dny, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout =D .. Teď mě to trochu mrzí, že už to mám přečtené, ale nevadí. Koupím si a přečtu další knihy od Lorny a podle toho jaké budou, vám je buď doporučím, nebo ne.

Tahle kniha mi ve většině chvil vykouzlila na tváři úsměv a zlepšila mi náladu. Je to jak nabíječka pozitivní energie :)) .. Při čtení také dost možná budete hodně přemýšlet o věcech které se andělů týkají. Stejně tak jako já.

Bohužel zatím nepatřím mezi ty šťastné, které by mohli se svým strážným andělem komunikovat, nebo ho vidět. Když jsem však šla spát a přemýšlela jsem tak celkově o knize a o andělích, začalo se mé tělo naplńovat jakýmsi teplem. Ruce jako bych měla nabité jakousi energií>> až mě brněly. Potom už jsem byla v polospánku. Něco se mi stalo, ale nemůžu si moc vzpomenout co. Jen vím, že se něco stalo. Možná sen? .. možná ne. Jen mám dojem, že by to mohlo být něco jako světlo, ale nejsem si jista.

Ale to hlavní, co jsem vám chtěla říct je to, že kdo se o tyto věci zajímá, tak tato kniha je správná volba. Nevim jak víc bych jí ještě vynachválila, ale už to víc asi nejde.. =D


Lorna Byrne
Vaše Arwen :))


Smrt... co přináší a odnáší příliv...

8. dubna 2012 v 0:27 | Deine |  Naše myšlenky
Tato písnička mě inspirovala k napsání tohoto článku.

Dobrý večer. Neměla jsem v plánu něco psát, ale zasáhla mě inspirace, takže musím, než to bude pryč...

Uvažovala jsem nad smrtí. Nad tím co to slovo vlastně obsahuje. Smutek, žal, ztrátu. Něco, čeho se bojí všichni. Že budou nemocní a umřou... Asi je to součást života. Ale i přes to, musíme žít. I když se kolikrát smrt zdá být pro některé snažší. Víte proč? Protože je. Pro nás je to chvilka, mžik oka. Bum a jste pryč. Ale co po vás zbyde? Nedokončené příběhy. Nenaplněná budoucnost. Potencionální přátelé. Děti. Vnoučata. Věci, které jste mohli pokazit, nebo zlepšit. Přetrhnete nit. Ano, mluvím tady o sebevraždách. Už jsem o tom psala. Ale...nevím teď je to jiné. Uvědomila jsem si co to po sobě zanechá. A není jen o nás. Zanechá to zlomená srdce. Přátele.... rodinu a lidi, kteří vás měli v srdci a tak násilně jste se z nich odtrhli.

Zanechá to jen bolest. Jen žal... smrt věkem, neštěstím... je to lepší než tohle. Tohle nechá jen a jen škodu. Jen ztráty a zničené osudy. Zanechá to ve všech šrámy. Proto vás žádám. I v těch nejhorších chvílích... nikdy není tak špatně. Žijte. Dokud můžete. Dokud máte věk. Mládí. Žijete teď a tady. Přítomností. Tvoříte budoucnost každým krokem i klopýtnutím. Žijte tak, aby se lidé až jednou odejdete usmívali a vzpomínali na to nejlepší o vás a věděli, že lepší to být nemohlo. I přes ty chyby, přes tu bolest co život přínáší.

Že to stálo za to. Vždycky to stojí za to.Já aneb kdo je Deine?

7. dubna 2012 v 21:12 | Deine |  Odpočinkové čtení
Zdravím! Táák jsem se rozhodla jsem se, že odhalím něco málo o sobě. Nebojte neřeknu vám ani facebook, ani to odkud jsem a moji fotku, protože si pořád chci udržet anonymitu a chci aby lidé četli moje články bez zaujetí v osobě :). Ale tak zase není na škodu prozradit pár věcí, které jsou už možná z pohled zřejmé.

Táákže začněme. Jsem z velkého města. Mám ráda zvířátka a tak jich mám dost doma :). Studuji na střední škole, která až tak zajímavá není jak oborem tak..ničím :D ale tak ze všech se mi zdála nejpohodovější. Jsem vášnivý čtenář knížek, hlavně scifi a dobrudružných. NESNÁŠÍM červenou knihovnu :D.

http://1.bp.blogspot.com/-G5D0dtyFMo4/TVk8nVio79I/AAAAAAAABgU/tuihUcu_nQU/s1600/love%2Bbooks.jpg

Filmy a seriály jsou taky moje vášeň. Zabíjím za dabingy. Stejně jako u knih mám ráda scifi a celkově nadpřirozeno, ale také mám ráda psychlogické. (překvapivě :D). Pokud chcete názvy tak podle oblíbenosti:

1. Doctor Who http://www.doctorwhochronology.com/doctorwho/images/doctor-who-logo.jpg

2. Supernatural http://www.fricaeunlux.ro/index%20stuff/Logo.jpg

3.Sherlock (britský seriál, ne film) http://dauntlessmedia.net/wp-content/themes/DauntlessMedia/images/head_top_logo-sherlock.png

4. Dexter http://tvsurveillance.files.wordpress.com/2010/10/dexter-logo.jpg


K těmhle seriálům se určitě někdy vrátím v doporučeních, protože to jsou opravdu moje srdcovky ;D. Zajímám se o psychologii, typologii lidí. Mám ráda angličtinu a v budoucnu se plánuju odstěhovat do Anglie :). Mám ráda čajovny a vodní dýmky, neholduji cigaretám ani alkoholu maximálně při nějakých akcích a dobrýma lidma :). Nejsem romantik a jsem docela sarkastický člověk :D. A nejsem naprosto ŽÁDNÝ vlastenec (čímž jsem si už zařídila spoustu hádek Arwen nevyjímaje :D).

http://s3.hubimg.com/u/2384958_f260.jpg


Tak to k tomuto oddechovému článku asi bude vše, možná vás to ani nezajímá, ale tak snaha byla :D. Mějte se fanfárově :).


Starověký Egypt

4. dubna 2012 v 23:00 | Arwen |  Historie
Historie je natolik bohatá a zajímavá a i když někdo tvrdí, že je zbytečné ohlížet se za záda, podle mě stojí historie za naší pozornost...

Stejně tak, jako tady měla Deine svojí oblíbenou a krásnou zem- starověké Řecko, rozhodla jsem se, že i já obhájím svojí oblíbenou zem a to- Egypt. Tahle zem je natolik pozoruhodná a zajímavá, že by tady prostě nemohla chybět.

Egypt byl jeden z prvních států na světě. Egypťané byli velice inteligentní. Na jejich dobu měli velice rozvinuté lékařství, architekturu, přírodní vědy a zvlášť geometrii.

Dodnes velice diskutované pyramidy jsou stále záhadné. Kdo je postavil? .. Opravdu tohle všechno mohli zvládnout otroci? A k čemu sloužily? Oficiálně se tvrdí, že sloužily k pohřbívání mrtvých faraonů, ale je plno lidí, kteří mají odlišné názory. Prozradí někdy záhadné, tajuplné a krásné pyramidy někdy své tajemství?


KLIK CELÝ ČLÁNEK

Nezměrný Vesmír...

3. dubna 2012 v 15:12 | Arwen |  Naše myšlenky
Všechny vás zdravím.. :)


Nejsem si jistá, jestli už jsem o Vesmíru nepsala, ale to je úplně jedno. Tohle téma je skoro nevyčerpatelné. Když jsem byla večer venku, zahleděla jsem se na oblohu.. Nedalo se odtrhnout. Miliony a miliony hvězd. Máme kolem sebe tak úžasné a krásné věci, jenže je většinou bereme jako samozřejmost.. No jistě.. hvězdy můžeme pozorovat od našeho narození, až po smrt. Ale snad ani není možné, aby nás omrzel pohled na ně.

Všechny věci kolem Vesmíru, hvězd a planet jsou tak strašně lákavé asi hlavně proto, že o nich tak málo víme.. Vznikl skutečně Vesmír velkým třeskem? a má někde konec? a jestli ano, tak kde? ... Existuje život někde jinde než na naší planetě? Nebo jsme sami?

Tolik a ještě více otázek a odpovědí minimum.. Někdy máme prostě chuť rozletět se k té krásné, tajmené večerní obloze, dotknout se hvězd, uchopit Měsíc do dlaně ( samozřejmě obrazně řečeno =D ) a zjistit co se tam ukrývá.
Jsou někde lidé podobní nám? s podobnými starostmi a radostmi? .. a neni snad někde planeta bez válek, nenávisti a zla? Kdo by tam nechtěl... :))

Jsme ve věku kdy máme na Zemi léky skoro na všechny nemoce, prvotřídní zbraně, geniální techniku, ale o Vesmíru toho moc nevíme. Je v něm tolik krás. Vesmírné mlhoviny, hvězdy, galaxie, komety, planety a další...
A nebo se snad do pátrání o Vesmíru pouštět nemáme? Může to být nebezpečné? nebo z jiných důvodů? ..
Ale jak se říká, pokrok nezastavíme... tak uvidíme :))


Arwen