Leden 2012

Co se ti zdálo ... ?

31. ledna 2012 v 21:14 | Deine |  Naše myšlenky
Ahoj... poslední dobou často přemýšlím nad sny. Vědci říkají, že slouží jako taková kartotéka všech zážitků, vzpomínek, tužeb, ale i největších strachů. Jinak ale prakticky nejsou k ničemu. Ale když už extistuje Lucidní snění (viz ruzbrika Lucidní snění) není v tom něco víc?

Podle mě jsou sny takovou branou do hlubin našeho podvědomí. Přece jen když jsme ve snu, všechno se zdá tak živé, cítíme vůně, bolest, trávu pod nohama... Je to tak reálné na to, že je to pouhá iluze. Co tedy sny vlastně jsou? Často se probouzíme s pocitem co to bylo za blbost, nebo s tím co tím chtěl básník vlastně říci ... Kolikrát jste se vzbudili a první co vás napadlo bylo "Co to sakra bylo?".

Kde jsme když spíme? V naší hlavě? Za oponou tmy? Někde v astrálním světě? Přeci jenom je to tak blízko Astrální sféře... Takže je to vlastně náš vlastní svět, místo pro naše myšlenky. Je tedy možné, že nějaké místo může sloužit jako brána do snů někoho jíného? Nebo do astrálního světa? Více otázek než odpovědí. Je složité nad tímhle uvažovat. Ale já si myslím, že to možné je. Když člověk rozezná strukturu snu, pravidla a celkově její děj... možná pozná i hranice? Tam kde slunce nesvítí, řekl by básník. Já nevím... pořád si říkám, že kdybych měla pořádné LD (Lucid dream), zkoumala bych podvědomí, věci, jejich složení, lidi.... ptala bych se lidí na otázky týkající se podvědomí... řekli by něco? Ví všechno co já, protože jsou JÁ. Ale pokud se tam promítají podvědomé věci, měly by tam být také podvědomé informace o naší osobě.

Jednou jsem měla krátké LD a šla jsem k oknu a přemýšlela odkud to moje hlava zná, kde to vzala... Uviděla jsem koberec, klekla jsem si a rukou po něm přejela. "Tak reálné..." řekla jsem si tehdy. Jak je možné, že si lidé pamatují takové detaily? Kdybychom opravdu uměli už ovládat sny na patřičné úrovni, byli bychom schopni zjistit něco podstatného o nás, o mozku, podvědomí? Prý je možné ve snech potkat svého anděla. To by znamenalo, že teoreticky by se tam mohly dostat i jiné bytosti, nebo třeba i lidé s vysokýma znalostma snů. Párkát jsem ve snech zahlédla lidi, které jsem nikdy neviděla, koukali nepřátelsky a mlčeli... přemýšlela jsem kdo jsou a zaráželo mě to. Pokud mě to v normálním snu zarazilo, znamenalo to, že to bylo něco co tam nepatří?

Nevím co od toho čekám, nevím co vlastně hledám. Jediné co vím je, že to budu zkoušet dál a pokusím se zjistit něco víc o nás samotných a stále neprozkoumaných snech... Přeci jenom ty největší objevy byly náhodou a stylem pokus-omyl.Ledové hotely

25. ledna 2012 v 18:41 | Deine |  Příroda
Ahoj :). Už hodně dávno jsem slyšela o "Ledových hotelech" a tak mě napadlo vám je ukázat... Jsou to hotely, které se nacházejí ve Švédsku, Norsku a Finsku hodně na severu. Jsou proslulé tím, že vše co tam můžete vidět je z ledu. Stěny, stoly, dokonce i postele!...Na postelích obvykle najdete kůži z nějakého zvířete abyste nezmrli :D. Ale nejde jen o pár eskymáckých parodií, ale o opravdové umění a design z ledu. Teplota v hotelu se pohybuje kolem -2 až -5 stupňů. Každý rok je hotel jiný, protože když led roztaje, musí se hotel stavit znovu. Je to dokonalá podíváná a souznění člověka a přírody. Let's see.


http://cdn.home-reviews.com/2011/07/unique-ice-hotel-in-sweden-3.jpg
http://www.1000lonelyplaces.com/wp-content/uploads/2011/01/swedish-ice-hotel.jpg

VÍCE V C.Č :)


Simple Plan-Crazy

23. ledna 2012 v 13:15 | Deine |  Písničky s duší
Ahoj, chci vám představit další písničku od Simple Plan-Crazy, která mě strašně zaujala textem a pravdivostí toho celého... poukazuje tam na dnešní společnost, jací jsme a jak se nikdo o nikoho nezajímá, všichni si hrabou jenom svoje štěstí... Přikládám překlad :).


Řekni mi,co je špatně se společností
Když všude, kam se podívám, vidím
mladý holky umírající proto, aby byli v televizi
Nepřestanou, dokud nedosáhnou svých snů

Dietní pilulky, operace
Obrázky upravený přes PhotoShop v časopisech
Říkají jim, jaké mají být
Nedává mi to smysl

Copak se všichni zbláznili?
Zachrání mě někdo?
Může mi někdo říct o co jde?
Řekni mi o co jde
Když otevřeš oči uvidíš
že něco je špatně

VÍCE V C.Č

Just let go..

20. ledna 2012 v 15:24 | Arwen |  Příroda
Někdy prostě potřebujete zmiznout, vypadnou. Jít sami někam pryč, kde vám bude dobře. Pročistit si hlavu, všechno si rozmyslet, nebo chcete prostě jen být sami. Ať už jste smutní, nebo máte dobrou náladu, chcete jít někam kde vám bude dobře. Nevím jak vy, ale já mám pár svých míst, kam ráda chodím. Vždycky si tam pročistím hlavu a všechno si rozmyslím. Většinou tam však chodím, když jsem smutná, než když mám dobrou náladu. Když mám dobrou náladu, tak jsem raději s lidmi :) . A protože chci, aby vám na našem blogu nic nechybělo, nesmí tady chybět ani fotky.Pomsta aneb oko za oko, zub za zub

15. ledna 2012 v 0:30 | Deine |  Naše myšlenky
Dobrý večer přeju. Rozhodla jsem se v tomhle poměrně nudném dni napsat pár řádků o něčem úplně jiném, ale do očí mě praštilo téma týdne: Pomsta. Začlo mi to šrotovat v hlavě, a tak jsem se rozhodla, že napíšu co si o tom myslím...

Pomsta je vlastně takový projev nenávisti, vzteku a pocitu, že musíte někomu něco vrátit. Při normálním uvažování snad každý řekne, že pomsta je k ničemu a že to dělají lidé pod úroveň a je to špatné. Ale vžijme se do situace. Ve chvíli, kdy vám někdo ublíží, nebo vám vrazí kudlu do zad a váš úsudek a "pozitivum" zastíní vztek a nenávist, v té chvíli tento názor pomine. Chcete mu to oplatit, dám mu lekci, ukázat, že nejste slabý hráč a, že umíte být stejní jako on. Co k tomu říct? Já osobně pomstu neodsuzuju. Co nechceš aby ti lidi dělali, nedělej. Nebo se ti to vrátí. A tak to funguje. Nemůžou být lidi, kteří jsou tyrani a podrážejí ostatní a oběti, které neudělají naprosto nic. Měli by si uvědomit co udělali. Neříkám radikální pomstu, ale prostě něco rozumnýho v rámci možností.

Ne, nedala jsem se na stranu zla a nejsem v ruský mafii, nebo v český politice. Jenom prostě mám ráda spravedlnost. A bohužel, ta někdy umí být krutá. Odjakživa zastávám heslo "Ty po mě kamenem, já po tobě cihlou." Ale pokud si jako správní zastánci světového míru říkáte, jaká jsem divná mám pro vás jednu dobrou zprávu. Pomsta je hlavně důsledek afektu. Pokud to neuděláte hned, nebo ta rána není tak hluboká, většinou se to ztrátí ve slovech. Druhý den se probudíte a už tu potřebu necítíte tak silně. Rozhodnete se rozumně se na to vykašlat. A ona někdy nejlepší pomsta je práve ignorace. Ale to už záleží na člověku a věcech co mu ten druhý provedl.

Takže rada večera? Mstěte se, dělejte si co chcete. Ale myslete na důsledky, jestli to neublíží vašemu svědomí a všechno kolem toho. Není to zrovna nejsvatější věc, a tak musíte popřemýšlet jestli to za to stojí a neudělá to více škody než užitku. Nebo jestli není lepší se toho člověka rovnou vys... ehm vykašlat :). No jo jak to tak vidím tak dneska večer Sarkazmus rulez :). Good night.

Peace and love, people.

http://fc02.deviantart.net/fs71/f/2011/170/d/2/d2d86b65d2b01cf96bcf30ca561893b3-d3jcxoq.jpg

Pentagram

12. ledna 2012 v 18:20 | Arwen |  Magie a kouzla

Pentagram

Pentagram je znamením magie. Je nazýván také jako "planoucí hvězda mágů". Má pět cípů. Ty zobazují: Vodu
Zem
Oheň
Vzduch
a Vesmír ( nebo také duchovno)...

PENTAGRAM


Pentagram se nejčastěji používá jako ochranné znamení před duchy a různými temnými přízraky. Nejčastěji se tedy nosí jako přívěšek, nebo se používá při magických rituálech. Pokud chcete, aby i vás váš pentagram chránil, musíte ho nejdříve magicky aktivovat a poté ho pravidelně dobíjet. Kdo by měl o tuto aktivaci zájem, článek s návodem naleznete zde: http://dewrri.blog.cz/1107/amulet

film: Zdrojový kód

7. ledna 2012 v 0:17 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Dobrý večír přeju všem návštěvníkům i zbloudilým duším co zavítali na náš blog třeba jen náhodou :).
Dneska bych vám chtěla doporučit film, který jsem viděla asi 2 dny zpátky a velice mě zaujal. Původně jsem na něj chtěla jít do kina, ale nějak nebylo s kým, tak jsem se k němu dostala až teď. Ale stálo to za to :).

Film je o americkém vojákovi, který se najednou ocitne ve vlaku, v těle cizího muže. Než se stačí však vzpamatovat, ve vlaku vybuchne bomba a on se probouzí na jakési základně, kde pomocí monitoru mluví s ženou, která mu říká, že byl vyslán na misi a pomocí Zdrojového kódu, programu, který umožňuje převzít identitu cizího muže na posledních 8 minut jeho života. Zjistí, že toho dne ráno vybuchla bomba ve vlaku a že je to jenom začátek bombových útoků. Proto on musí za 8 minut zjistit, kde bomba je, kdo je za tím vším. Když se mu to nepovede, dají dalších stejných posledních 8 minut této "paralelní reality" ve které nemůže nic doopravdy změnit, ale může vidět potencionální scénáře, tudíž i viníky, nebo příčiny.

Tenhle film bych opravdu doporučila, stojí za to!

Trailer:Jeden ze čtyř (pěti) živlů: oheň

4. ledna 2012 v 22:04 | Arwen |  Příroda
Silný a mocný oheň...
Něco jako protiklad k vodě. Když se řekne slovo oheň, vybaví se nám síla, energie, život...
Stejně jako u ostatních živlů nám je oheň pomocníkem, ale zároveň může být i mocným nepřítelem. Když se zahledíme do plamene svíčky, jak krásně plápolá, ukolébá nás to do pohody, navodí atmosféru rozjímání.. prostě harmonie..
Ale naopak když uvidíme nějaký požár lesa, domu, nebo čehokoliv jiného, tak nás to v klidu asi nenechá.
Oheň je tak zvláštní a magický.. Je to můj druhý nejoblíbenější živel hned po vodě.. což je zvláštní, když jsou oba dva naprosto odlišní :) .. Přímo z něj vyzařuje temperament a síla.
Svíčky se také používají při různých magických rituálech. Podle druhu prováděného rituálu se také vybírá barva svíčky. Bílá je neutrální a hodí se proto téměř na všechny rituály. Černá se využívá při tených rituálech, růžová při rituálech týkající se lásky atd..

Pokud by chtěl někdo cokoliv doplnit co se týká ohně, buda ráda za komentáře :)

Exorcismus a démoni

1. ledna 2012 v 21:36 | Arwen |  Temnota
Stejně tak jako existuje dobro a zlo, světlo a temnota, láska a nenávist, existují také andělé a démoni. Jedno bez druhého by nemohlo fungovat..

Jak to všechno začalo...

Bůh stvořil anděly, aby strážili lidi a aby pomáhali plnit bohu jeho vůli. ( Ano bohužel v tom figuruje bůh, nejsem křesťanka, ale na anděly věřím a pokud existují andělé, existuje i bůh :) ). Andělé byli krásné bytosti stvořené ze světla. Bůh jim dal vlastní vůli. Jeden z nejkrásnějších andělů Lucifer ( v překladu: světlonoš) byl hned po bohu nejdůležitějším z andělů. Ale pro svou pýchu a protože se vzepřel bohu byl svržen z nebe i s jeho anděly. Tito andělé se nazývají padlými anděly, neboli démony. Démoni v čele s Luciferem vytvořili své vlastní místo- peklo. Místo tak hrůzostrašné a děsivé, že se ho bojí i oni sami.

Nový rok!

1. ledna 2012 v 2:26 | Arwen a Deine |  Oznámení
Tak a je to tady! .. Odešel nám rok 2011 a přichází nám rok 2012! ..Je to nový čas. Čas který je vhodný na nová předsevzetí, na nový začátek. Doufám že jste ho řádně oslavili, ale zase to moc nepřehnali =D A co nám rok 2012 přinese?
To nevíím.. a neví to nikdo z nás. =) Možná tak astrologové =D
S rokem 2012 je úzce spojena teorie o konci světa. Ale chcete něco vědět? upřímně.. Můžu vás uklidnit, protože můj názor je takový, že konec světa se konat nebude. Neříkám, že se vůbec nic nestane, protože já mám pocit že jisté změny přicházejí. Ale kdo ví..

Každopádně vám přejeme hodně štěstí, lásky, zdraví, úspěchů v nastávajícím roce, peněz ( i když je to malinko povrchní, tak peníze jsou taky třeba =D ) , spokojenosti a hojnosti..

I když to zní možná jako klišé tak šiřte světlo, lásku, pomáhejte tam kde je potřeba a nebojte se aspoň trochu napravit celý ten zkažený svět, protože i malinký kousíček světla znamená hodně v téhle naší době. Protože teď je ta doba.. Doba která by měla být lepší.. lepší díky indigovým dětem. Ale nebudeme zabíhat zas tak daleko od tématu.

Just enjoy this New Year! :))