Listopad 2011

Simple Plan-Astronaut

25. listopadu 2011 v 19:56 | Deine |  Písničky s duší
Ahojky :) sice to nebude žádný převratný článek, ale chci vám ukázat písničku, kterou si myslím, že už každý aspoň jednou slyšel. Ale přemýšleli jste někdy nad textem? Přečtěte si text a myslím, že každý v určitém okamžiku života s tímhle textem naprosto souhlasil....


Slyší mě někdo?
nebo si povídám pro sebe?
Moje mysl běží prázdně
v hledání někoho dalšího,
kdo nebude koukat skrze mě.
Všechno v mé hlavě je klidné.
Může mi někdo říct, proč jsem osamělý jako satelit?

Protože dneska večer se cítím jako astronaut
vysílající SOS z téhle malé krabice
a ztratil jsem všechen signál, když jsem odstartoval.
Teď se tady zaseknul a svět na mě zapomněl.
Můžu se, prosím, vrátit dolů?
Protože už jsem unaven z létání okolo.
Můžu se, prosím, vrátit dolů?

Ohlušuje mě ticho.
Udělal jsem snad něco?
Vím, že jsou nás miliony,
tak snad nejsem sám,
kdo je tak oddělený.
V mé hlavě je to jinak.
Může mi někdo říct,
proč jsem osamělý jako satelit?

Protože dneska večer se cítím jako astronaut
vysílající SOS z téhle malé krabice
a ztratil jsem všechen signál, když jsem odstartoval.
Teď jsem skončil tady a svět na mě zapomněl.
Můžu se, prosím, vrátit dolů?
Protože už jsem unaven z létání okolo.
Můžu se, prosím, vrátit dolů?

Teď tu nemůžu usnout a křičím v nulové gravitaci.
A začíná to na mě padat.
Tak odvolejme tuto misi hned.
Můžu se, prosím, vrátit dolů?

Takže dnes volám všechny astronauty,
všechny osamělé lidi na které svět zapomněl.
Jestli slyšíte můj hlas, vyzvědněte mě.
Jste tam?
Protože jste všechno, co mám!

A dneeska večer se cítím jako astronaut
vysílající SOS z téhle malé krabice
a ztratil jsem všechen signál, když jsem odstartoval.
Teď jsem skončil tady a svět na mě zapomněl.

Protože dneska večer se cítím jako astronaut
vysílající SOS z téhle malé krabice
všem osamělým lidem na které svět zapomněl.
Jste tam?
Protože jste to jediné, co mám!

Můžu se, prosím, vrátit dolů?
Protože už jsem unaven z létání okolo.
Můžu se, prosím, vrátit dolů? (3x)

Jeden ze čtyř ( pěti) živlů: Voda

23. listopadu 2011 v 17:30 | Arwen |  Příroda

Zdravím vás :) .. Dneska chci psát o jednom z živlů a to o vodě. Postupně se budu snažit napsat i o zbytku živlů. A proč že je nahoře napsáno ze čtyř živlů a v závorce, z pěti?
Protože máme 4 známé : Oheň
Voda
Země
Vzduch

Jako pátý živel se uvádí Vesmír, nebo vesmírná energie.

Voda


Každý ví, že bez vody by člověk nepřežil. Vybrala jsem si jako první jí, protože je to můj nejoblíbenější živel. Ten krásný pocit, když plavete v moři a cítíte to souznění s vodou, souznění s vlnami. Cítíte každou částečku té vody. Voda je tak krásně uklidňující, ale také má obrovskou sílu. Stejně jako ostatní živly, může pomáhat i ničit. Ale přeci jen.. ten krásný pocit když koukáte, na tekoucí proud v řece, nebo se kocháte šuměním moře. A co teprve, když v parném létě skočíte do studené vody. No nádhera.. :) Ale voda není samozřejmně jen jako voda. Máme užitečný led, páru a romantický sníh.. :)) který nás jistě již brzy navštíví. Ve vodě je život, energie, čistota a síla. Je to prostě takové palivo pro človíčky :)film: Muž ve stínu (Ghost Writer)

20. listopadu 2011 v 15:49 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Ahoj. Chtěla bych vám doporučit film, na který jsem se popravdě docela zdráhala kouknout, protože mě to téma až tak nelákalo. Ale zase bylo to prohlášeno za jeden z nejlepších thillerů roku 2010 takže jsem se na to prostě chtěla podívat. A udělala jsem dobře. Je to film i když s politickým pozadím, skvěle zahraný, skvělí herci a celková paranoidní a temný atmosféra nemá chybu.

O čem to teda je? No je to o neznámém spisovateli, který se nechá od přítele přemluvit aby se ucházel o práci spisovatele, který napíše paměti bývalého premiéra Anglie (premiéra hraje Pierce Brosman). Má sepsat anonymně jeho rukopis, napsat to jako by to premiér sám psal. Tím se stane jeho "Duchem" , nebo "Stínem" jak je tam zmiňováno (podle toho se film jmenuje: Ghost Writer). Jakmile však má psát, zjišťuje, že se o premiérovi odhalují jisté skutečnosti, které se lidem nelíbí. A také zjistí, že spisovatel který psal před ním záhadně zemřel a nechal za sebou řadu nevyjasněných otázek. Jakmile se tomu ale dostává na kloub všechno začíná být mnohem nebezpečnější...

Tenhle film opravdu doporučuju, celý večer jsem měla paranoidní pocit :D. Tady je trailer.
PROSÍM V TRAILERU NAHRAĎTE SLOVO "ČERNOCH" SLOVEM "STÍN (DUCH)", JE TO TAM ŠPATNĚ.Facebook jako nástroj CIA

18. listopadu 2011 v 20:16 | Deine |  Konspirační teorie
Zdravím vespolek :) Takhle teorie není přímo známá, ale když se podíváte trochu blíže, píše se o ní docela dost. Je to teorie, která říká, že takhle síť Facebook je nástrojem pro CIA, aby mohli kontrolovat uživatele, hlídat teroristy a takové. To nezní tak hrozně ne? No přidejme si k tomu, že USA shromažďuje vazby s lidmi, názory, postoje k různým věcem, informace, čísla, adresy. Toto všechno prostřednictvím různých falešných stránek a uživatelů a řekněme si, hodně lidí se bezmyšlenkovitě přidá kohokoliv.
Jak uvedl jeden člověk, který tuhle teorii podporuje:

Facebook je "nejobsažnější světovou databází lidí, jmen, adres, vzájemných vztahů a komunikace, umístěnou ve Spojených státech a otevřenou zpravodajským službám" (technet.idnes.cz)

Další divnou věcí na tom všem je, že konkrétní společnost In-Q-Tel přispěli v dobách jak se Facebook teprve rozjížděl z malé harvardské aplikace na společnost celých 12,7 milionů dolarů! Proč? To se dosud neví, ale tato společnost je úzce spjata s CIA. Navíc v podmínkách Facebooku (které nikdo nečte :D) je napsáno:

"Facebook může o vás rovněž shromažďovat informace z jiných zdrojů, jako jsou noviny, blogy... Pomocí Facebooku dáváte souhlas, aby byly vaše osobní údaje předávány ke zpracování ve Spojených státech."

Takže co. Opravdu máme každý někde v Americe svoji složku, kde se mimo jiné shromažďují informace z Facebooku? Co s tím? No nabízí se možnost Facebook smazat, anebo prostě si dávat pozor co píšete a koho si přidáváte. Nikdy nevíte jak vás to v budoucnosti může poškodit...

http://www.brainsturbator.com/img/facebook_logo.jpg


Koloidní stříbro-přírodní antibiotikum

16. listopadu 2011 v 17:21 | Deine |  Zdraví & Věda
Ahojky :) jsem nemocná, takže jsem se rozhodla, že využiju času a něco napíšu :).
Možná jste už slovo Koloidní stříbro, někde slyšeli, možná ne. Pravdou je, že do nedávna jsem o tom nevěděla nic ani já. O koloidním stříbru se začalo mluvit nedávno, bylo označeno za "Zázrak moderní medicíny", lidé to berou jako věc docela novou a přitom je tu s námi už od strarověku.

V dobách kdy ještě nebylo žádné antibiotikum, ani léky, používalo se koloidí stříbro. Je to stříbro rozloženo na částice, které jsou rozpuštěny v roztoku.

Využití?
Skoro všechno. Ničí bakterie, plíšně, viry, parazity, pomáhá léčit různé nachlazení, chřipky a nemoci tomu podobné. Také se dá využívat vnější podobou na různé zranění, akné, ranky, opary. Je to přírodní lék, který je víceúčelový. Mám s tím osobní zkušenost a můžu říct, že pokud se to užívá pravidelně, pomáhá to.
Používání je různé, podle koncentrace roztoku. Není to žádná žiravina nebojte :D. To co máme my, se při nemoci má využívat 3x denně, nalít do víčka a 10 minut to mít v puse (nechat to at se to dostane do oběhu) a pak vyplivnout. Ale znám i lidi co to polykají.

Chuť to nemá žádnou, maximálně cítíte takovou lehkou kovovou pachuť, ale to je úplně v pohodě. Ceny se pohubují kolem 300kč za půl litru, ale záleží na té koncentraci a takových věcech. Opravdu doporučuju, je to lepší než do sebe házet tuny chemie :). Tím ale prášky neodsuzuju, ale pokud pomáhá něco přírodního, je to lepší.
A i když není nad to se při nemoci zavrtat do postele a koukat celý den na telku, je fajn něco udělat pro své zdraví :)


Minulé životy

7. listopadu 2011 v 20:26 | Deine |  Záhady
Ahooj lidičky :) Myslím, že o minulých životech snad každý slyšel, ale i tak o nich napíšu ;)
Minulé životy jsou vlastně jeden z názorů co se děje když umřeme a jak to vlastně jde s tou naší duší dál. Původ je někde kolem Číny, Indie a celkově náboženstvích zabývajících se reinkarnací atd. Závisí na myšlence toho, že před tímhle životem už proběhly jiné v jiné době, v jiné zemi, ale naše duše je pořád stejná. Taky se říká, že to co provedeme v minulém životě, nebo co zažijeme se nám nějak odrazí v dalších životech. Např. když jste byli bohatí a mlátili chudé, tak v dalších životě budete chudý a budou vás mlátit (promiňte za ten hrubý příklad ;D).

Říká se, že když skončíme jeden život máme možnost rozhodnout se, jestli do toho určitého života půjdeme a nebo ne. Proto také si pomáhám když mám špatnou náladu tím, že kdysi jsme se rozhodli ten život zvládnout, tak přece sami sebe nezklameme :). Taky se často říká, že například sestra/nejlepší kamarádka, prostě nějaká spřízněná duše, se i kolem vašeho dalšího života bude motat. Může být v jiné formě, jako například mamka, kamarádka, sestřenice prostě někdo koho za život potkáte a "padnete si do noty" natolik, že máte pocit jakobyste se celý život znaly. Je to dost možné, že tohohle člověka znáte z minulého života.

Další fenomén doprovázející vzpomínky na minulý život často býva Deja vu, aneb pocit, kdy něco znáte i když jste neměli šanci to nikdy předtím vidět. Taky se to může projevovat formou snů (opakující se děje, místa) a nebo přílišná náklonost k určitému období v historii, kultuře a zemi.
Na minulé životy se dá vzpomenou jak formou různých psychoterapeutů, nebo hypnozitérů, ale také z pohodlí domova za pomocí různých návodů. O tom vám ale povím jindy :).

Já osobně na minulé životy věřím, znám pár lidí co si je pamatují a věřím jim, že mi říkají pravdu. Každý si ale obrázek musí udělat sám ;).


Energetický otisk a en. pole

5. listopadu 2011 v 12:39 | Arwen |  Energie
Zdravím vás všechny :) ... Nevím jestli jste o tom už slyšeli, nebo ne, ale je to opravdu zajímavý fenomén. Na Zemi je jakésy energetické pole ( omlouvám se, ale o tomhle vím spíš jen tak okrajově). Tohle energetické pole je po celé Zemi. Většina lidí ho nevidí, ale citliví jedinci ho cítí. Podle knihy "Skrytá česká historie" bylo i tímto způsobem vybráno místo kde bude stát Praha a významné chrámy atd. Citlivý jedinec pozná, kde je toto energetické pole nejsilnější a kde z něj vystupuje nejvíce energie. Toto také souvisí s menhiry, o kterých jsem už psala. Jsou to vysoké kameny, které mají za úkol "napíchnout" energetický tok vystupující ze Země ( něco jako akupunktura Země =D ) . Lidé chodí k těmto menhirům, objímají je a čerpají z nich energii.

menhir
Jak to bylo s vyspělými civilizacemi?

4. listopadu 2011 v 14:57 | Deine |  Konspirační teorie
Ahoj. Už jste se někdy dočetli o tom, že našli artefakty a nákresy, které jakoby zobrazovaly věci ,které logicky v té době nemohli znát? Jako například letadla, otisk boty zašlápnutého trilobita, který žil před miliony let. A nebo, že se údajně kdysi dělaly operace, které naše lidstvo zná až od minulého, nebo předminulého století?

Otázkou je, kdo nebo co za tím stojí? Jedni říkají, že to jsou mimozemšťané, ale jiní se sklání k poměrně horší variantě, kterou si skoro nikdo nechce připustit. To, že kdysi bývaly tak vyspělé civilizace jak naše, možná i více, a pak se něco stalo BUM a byli jsme na začátku. A vše co po nich zbylo jsou neznáme artefakty, které nám vlastně nic moc neříkají. Je to možné? Je opravdu možné, že jednou nastane zlomový bod techniky a vývoje, kdy se něco "pokazí" a vybuchne, nebo prostě dojdou suroviny, my zanikneme a několik tisíc let bude ticho a pak to začne zase od začátku se svojí historií?
Osobně nevím k čemu se chci přiklonit. Myslím, že tahle teorie docela stojí na pevných artefaktech a argumentem, které těžko vyvrátím.

Jednou ze záhad, je nalezené tělo dávného čínského vojevůdce Cao-Čoua (265-365), který byl nalezen ve zbroji posetou hliníkovými plíšky. Co na tom? Nic menšího než fakt, že hliník se vyrábí složitou elektolýzou a jeho výroba byla objevena až na konci 19. století. A žádné naleziště v Číně tak čistého hliníku není. Mezi další "čínské záhady minulosti" patří také SATELITNÍ MAPA, která znázorňuje různá povodí a zmapování terénu Asie. Je to zakresleno s takovou přesností, že by se to dalo porovnat s dnešními satelitními mapami. Tato stará satelitní mapa byla nalezena v 70. letech ve hrobech šlechticů z dob 206 př. n. l. - 220 n.l. Jak mohli tuto mapu pořídit, když letadlo je vynálezem 18. století a satelitní propočty dokonce století 20. ? Přikládám obrázek 2000 let staré mapy a 1500 let starý zlatý amulet, který vypadá jak letadlo.

http://1.bp.blogspot.com/-qec1VkGVbEs/Tf2G9wXix6I/AAAAAAAAAUc/YNkLE9OtNqI/s640/621px-Western_Han_Mawangdui_Silk_Map.JPG

http://www.ciudadesplanetarias.com/portal/wp-content/uploads/2011/07/Avi%C3%B3n-Precolombino-Bogot%C3%A1-oro-3.jpg

Blog má nový kožíšek :)

4. listopadu 2011 v 14:55 | Deine |  Oznámení
Ahoj, určitě jste zaznamemali, že blog dostal nový "kožíšek" v pořadí už třetí :). Vzhled předtím nebyl špatný, ale popravdě už mi lezl krkem, protože byl už okoukaný. Tak jsem po 2hodinové práci nakonec vytvořila toto :). Tentokrát jsem to ladila spíše do světlé barvy a věta "World is different than we see" (Svět je jiný, než ho vidíme) zůstala, ale změnil se citátek "Is a thin wall between Light and Dark" (Je tenká zeď mezi světlem a temnotou". Doufám, že i přes moje omezené designové dovednosti, se vám nový vzhled líbí =).

Dodatek: Chtěla bych také poděkovat za pomoc při výběru okrajů a poslání materiálu k tomu Xindii, neboli Maye, mojí kámošce :D


film: Počátek (Inception)

3. listopadu 2011 v 14:10 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Chtěla bych vám doporučit opravdu skvělý thiller Počátek. V hlavní roli je Leonardo DiCaprio, no a řekněme si popravdě, to je skvělý herec :). Každý určite o Počátku slyšel, protože v době kdy to hráli v kině to bylo opravdu známé. Já to viděla poprvé také v kině a byla jsem nadšená.

O čem to je?

Dom Cobb je speciální zloděj. Krade tajemství z hloubi podvědomí, prostřednictvím snů. Pomocí speciální drogy, se svým týmem se ocitá ve snech mocných lidí, kde se dostává přes obsah jeho snu až k trezoru, místu, kde má člověk schované největší tajemství. Lidská mysl, je zde založena na několika hloubkách snu, kdy čím hlouběji jsme, tím delší čas tam strávíme. Cobb se ale chce vrátit domů k dětem a má za úkol splnit poslední práci co mu zadají. Ale tentokrát je to jiné. Má za úkol, ne myšlenku ukradnout, ale Vnuknout. Vnuknout tak, aby snící myslel, že to pochází z jeho hlavy. Vydávají se na nebezpečnou cestu plánování celého snu a psaní scénáře, aby to snícího samo napadlo. Problém však je, že čím hlouběji se dostávájí, tím více člověk může zapomenout co je skutečné a co je jen sen.

Opravdu DOPORUČUJI! Tenhle film je hodně složitý, složitější než Matrix, proto jestli se na něj chcete podívat nesmíte být unavení, nebo u toho uklízet nebo tak něco :). Doporučuj ise na to podívat s titulkama, je to lepší.

Trailer: