Srpen 2011

Krásné obrázky+ co vás brzy čeká

24. srpna 2011 v 22:54 | Arwen |  Oznámení
Poslední dobou tady máme malinko potemnělé články a tak mě napadlo, že by to tady chtělo rozzářit :)) ... Proto jsem pro vás vybrala pár obrázku, které vám náladu určitě nezkazí.. :) A navíc se na konci článku dozvíte, co za články ode mě vás čeká a nemine :))

1) západ slunce u moře

2) loukaPouta

22. srpna 2011 v 13:49 | Arwen |  Naše tvorba

Sama stojící,
hledící do prázdna.
Temnota okolo mě,
tak moc a moc hustá.
Ani jemný paprsek světla.
Prázdno, tak strašně prázdno.
Stojím a cítím,
jak se mým srdcem prožírá bolest.
Zabodává své trny do mého srdce.
Nesnesitelná bolest svírá mou duši.
Stojím a nemohu se pohnout.

Spoutaná okovy bezmoci.
A čas beží.
Ten hrozný, nemilosrdný čas,
jenž nakonec všechno zničí.
Ani vzpomínky nezůstanou.
Svět,
to kruté místo.
A já stále jen stojím,
hledíc do tmy
a volám: " Vysvoboďte mě z téhle tvrdé hry"
S každou další chvílí,
strach sílí a síly ubívají..
a já nevím jak dlouho to ještě vydržím.


bghk

Arwen

Poslední šance

20. srpna 2011 v 20:23 | Deine |  Naše tvorba
Jdu potemnělou ulicí když v tom mě někdo chytne za krk a dá mi před ústa dlaň. Snažím se vymanit ze sevření, ale je silnější než já. Cítím jehlu na svém krku s neznámou látkou uvnitř.
Cítím divný pocit rozlévájící se po celém mém těle.. hroznou pachuť na mém jazyku. Cítím, že jde o nějaký jed, drogu. Svět kolem mě se začíná točit a já cítím jak mě neznámý muž hodil na chodík v nějaké uličce. Snažím se ho zaměřit pohledem, ale ten se mi rozostřuje každým okažikem a já cítím jak na mě jde lákavý bezesný spánek...

Snažím se ale soustředit, protože vím, že je to má jediná šance. Muž právě telefonoval a já zahlédla na jeho opasku zbraň. Cítím jak mě pomalu opouští vědomí a cítím tu temnotu, která se zdá tak lákavá.
Najednou ale vidím jak se ke mě muž shýbá a chce mě vzít, nejspíš ve vědomí, že už nevnímám okolní realitu. Skoro pravda. Skoro. Najednou mě naplnil naprosto neznámý pocit. Adrenalin a vědomí, že.... chci žít. Neváhala jsem a i přes rozmazanou realitu a bolest z toho, že ještě musím nechat oči otevřené jsem využila své poslední šance. Toho posledního stébla. Toho okamžiku kdy se ke mě sehnul. Nabrala jsem to poslední co zbylo z mé energie a vší silou jsem ho uhodila. Neublížilo mu to, ale rozhodilo ho to. To jsem potřebovala. Vzala jsem mu z opasku zbraň a plazící se na zemi jsem v poslední chvíli udělala to čeho jsem si myslela, že nejsem nikdy schopna.

Namířila jsem zbraň na něj a se vší nenávistí jsem zmáčkla spoušť. Muž padl na zem. Mě klesly ruce a zbrań s bouchnutím spadla na zem spolu semnou. Všechna má síla mě najednou opustila a jediné co jsem vnímala byly hodiny odbíjející půlnoc. A všechno co jsem viděla dál byla jenom temnota. Nekonečná temnota a pocit z toho, že jsem udělala co jsem mohla... Co bude dál? Zemřu? Probudím se? To nikdo neví....

http://fc00.deviantart.net/fs8/i/2005/347/1/8/One_last_chance_by_xessencex.jpg

film:Všemocný

17. srpna 2011 v 15:21 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Zdravím! Přináším vám jeden film, který jsem nedávno viděla. Jmenuje se Všemocný (Limitless).

Je to o spisovateli, jménem Eddie Morra, kterému nic moc nevýchází, nemůže dokončit knížku, holka se na něj vykašlala. Potká starého známého, který mu nabídle pomoc. Neověřený lék, nebo droga chcete-li, který aktivuje z vašich 20% využití mozku celých 100%. Eddie najednou svět uvidí úplně jinak a všechno co kdy zahlédl,přečetl, viděl má v hlavě a může to využít. Pochopí všechno. Ale má to háček. Známý co mu drogu dodával byl zavražděn a po Eddiem, který drogu teď má, jdou neznámí lidé. Navíc k tomu všemu přichází neznámý vedlejší účinek v podobě výpadků paměti.

Tento film je skvělý, jak efekty , tak i dějem. Je to takový akční thiller a opravdu můžu jenom DOPORUČIT!

Tady je trailer (pro lepší viditelnost titulků, si to zvěčte na celou plochu):


Slunce

14. srpna 2011 v 18:06 | Arwen |  Příroda
To je teda léto. Taky si říkáte to samé? ... Sluníčko skoro nesvítí a většinu dní z léta je zataženo. A přitom je slunce tak neskutečně důležité. Když opomenu, že je to jedna z podmínek pro život, má mnoho dalších důležitých vlastností. Když je slunce delší dobu za mrakem, nepřipadáte si tak nějak vyčerpaní a bez nálady? ..
Slunce nám dodává tolik potřebnou energii. Jednoho zimního dne jsem se šla projít. Byla hrozná zima, všude sníh a nebe bylo zatažené. Měla jsem hroznou náladu.. Byla jsem tak nějak naštvaná, smutná a všechno se vším dohromady. Když jsem se vracela nazpátek, mraky se protrhaly a vylezlo to nádherné sluníčko. Nálada se mi jako mávnutím kouzelného proutku hned změnila. Začala jsem se usmívat a bylo mi krásně.

Dvě neslučitelné části

9. srpna 2011 v 0:45 | Arwen |  Naše myšlenky
Nepřipadáte si občas tak nějak rozpolcení? Jakoby "rozpulení" na dvě neslučitelné poloviny. Myslím tím část dobra a zla. Já osobně si myslím, že každý člověk se za celý svůj život musí rozhodnout ke které z těchto částí více přilne. A opravdu to není rozhodování jednoduché. Každá z těchto částí má své kouzlo a výhody. Tak třeba stránka temna... Je tak zajímavá, kouzelná a dobrodružná.. Všechno je tak mnohem jednodušší.. Koho z vás nenapadlo občas vystrčit růžky.
Například když vám někdo ublíží, tak místo aby jste se zeptali proč to ten druhý udělal a promluvili si o tom, zvolíte pomstu. Nebo např. jen tak někoho využít. Nebo bezohledně pohazovat odpadky ( dobře, to sice neni tak hrozný jako to využívání, ale tak nějak mi to k tomu sedí =D ) . Věřte mi, někdy ten pocit moci a zla může být až omamně krásný...

Titanik-předpověděná katastrofa?

8. srpna 2011 v 13:48 | Deine |  Záhady
O Titanicu slyšel každý už od útlého věku. Největší loď své doby, nepotopitelná, která v roce 1912 vyjela na svou premiéru a o pár dní později narazila do ledovce a zahynulo více jak 1500 lidí.

Věděl někdo o této katastrofě dříve než se stala? V roce 1898 vychází kniha Marnost od Morgana A. Robertsona, která vypráví příběh o největší lodi jménem Titan, která poprvé vyplula a potopila se po nárazu ledovce... Povědomé? Podivné není jenom jméno lodi, které se strašně podobá našemu Titanicu a okolnostmi havárie, ale také parametry lodi, které autor uvedl a byly velice podobné Titanicu. V té době autor nemohl nic o Titanicu vědět a přesto uvedl parametry, které pro tehdejší lodě nebyly běžné a proto je tak zarážející jak se podobají skutečné lodi.

Na chlup sedí počet cestujících, kteří byli na fiktivním Titanu se skutečným Titanicem. Robertson navíc popisuje, že loď narazí do ledovce v severním Atlantiku, neurčené dubnové noci. A přesně to se stane také Titanicu.

Jak to ten chlap věděl 14 let předtím než se to stalo? Měl schopnost viděl budoucí věci? Nebo se mu to třeba zdálo a tak z toho udělal příběh? Divné je taky to co napsal na začátku knihy: ,,Chci varovat před podceňováním hrozby ledovců ze strany lodních společností."

Co doopravdy autor věděl? To se asi nedozvíme... spíš je smutné, že takovýmle varováním většinou lidé začnou věnovat pozornost až poté co se tragédie stane...


I'm.... back!

6. srpna 2011 v 22:53 | Deine |  Oznámení
Ahoj! Chci vám jenom říct-jsem zpátky! Možná tu nebudou články tak často-přece jenom jsou prázdniny, ale myslím, že moje umělecká krize skončila a tak se vracím alespoň jak to půjde :).

Proč jsem nepsala? Jednoduchá otázka. Nechtělo se mi. Nebo spíše... nebyla taková inspirace aby mě to donutilo psát. A ano, chvíli v tom i byl kluk. Ale ukázalo se, že to byl omyl. No to je jedno. Každopádně jsem strašně moc vděčná Arwen, která tenhle blog jako jeho právoplatný majitel podržela i když jsem nepsala. A přesně k tomuhle sloužil! Věděla jsem, že chvíle jako byly tyhle prostě budou a tak jsem ten blog chtěla s někým. A vyplatilo se to :). Blog nikdy nemůže nastálo upadnout, protože podržíme jedna druhou.

Thank you.


Takže se těšte na nějaké články i z mé strany. :)

Užívejte zbytek práznin! Allons-y!