Květen 2011

Zelené zázraky

29. května 2011 v 17:57 | Arwen |  Zdraví & Věda
Stává se plno neuvřitelných zázraků, lidé hledají nějaké fantastické senzace a přitom takový velký zázrak přehlížejí. Ano je to příroda. Dává nám sladké ovoce, zdravou zeleninu a mnoho dalších užitečných a důležitých věcí. Většina lidí bere jako samozřejmost, že dýchá. Ale jak bysme bez zelených rostlin dýchali? Asi každý z vás zná pojem fotosyntéza. A z celého toho širokého pojmu "příroda" bych se chtěla zaměřit na rostlinstvo.
Existuje obrovské množství různých bylinek. Některé mají omamné účinky, jiné dokáží léčit a některé bylinky používají šamani k tomu, aby se dostali do změněného stavu vědomí.

Dnes bych se chtěla zaměřit na aloe vera. Tahle šikovná rostlinka dokáže hojit různé rány, popáleniny a pomáhá při cukrovce. Gel v jejích listech je dodáván kosmetickým společnostem po celém světě, má zklidňující a hydratační účinky. Aloe vera je používaná v tradiční čínské a indické medicíně.

Takže až se příště popálíte, nebo říznete, stačí použít trochu gelu z aloe vera. Účinek můžu osobně potvrdit.. :)
Arwen

Vesmír

21. května 2011 v 22:07 | Arwen |  Naše myšlenky
Vesmír je tak rozsáhlý a tak nepoznaný, že vůbec nevím co z tohohle článku vzejde :D Každopádně o něm určitě každý z nás už přemýšlel. Má vesmír vůbec konec? Ani v 21. století, kdy už je lidstvo natolik vyspělé na tuto otázku vědci neznají odpověď... a nebo snad ví něco víc a nechtějí nám nic říct? a jestli je to pravda tak z jakého důvodu?

Občas také slyším někoho říkat, že jsme ve vesmíru sami. Už když se zamyslíme nám musí dojít že to je nesmysl. Ano, sice ve vesmíru který máme prozkoumaný se žádné formy života nevyskytují, ale vždyť máme prozkoumanou tak malou část z vesmíru, že je pravděpodobné, že se někde život vyskytovat bude.

Velmi často můžeme číst o návštěvnících z jiné planety. Existuje o tom už tolik záznamů. Dokonce se můžeme dočíst i o lidech kteří tvrdí, že byli uneseni mimozemšťany a poté vědecky zkoumáni. Názor na tohle nechám opravdu na vás, protože ani já sama v tomhle nemám jasno, nevím co si mam myslet.

Vesmír sám o sobě je opravdu zajímavý a kouzelný. Když jsem byla malá, toužila jsem se tam podívat. Hrozně ráda jsem si četla v knížkách o vesmíru, které mam dodnes.Arwen

Smrt

16. května 2011 v 22:21 | Arwen |  Naše tvorba
Nebe je černé, temné, zlověstné. Zatažené, jako opona temna. Chlad je všude kolem. obepíná mé tělo. Ve vzduchu je cítit něco nového, něco zlověstného, jako milion nenápadných a dotěrných vykřičníků.


Všechno je jinak, nic už nejde vrátit. Nic už nebude jako dřív. Mé tělo.....bezvládně ležící, bez síly, bez života. Přichází chlad, přichází temno. Z ulice věčné tmy není návratu. Krev, ta kapalina života, je to jediné teplé a živé co ve mně zbylo. Pomalu mě opuští, vytéká pryč.


A já vidím stíny, stíny ledových rukou které nenasytně drápají můj život a trhají ho na kousky. Ledové ruce smrti mi zavírají víčka.... poslední výdech.... Pomyslím si..... to je nejspíš konec. A co mě čeká dál? Prádno, jen prázdno? Nebo snad něco víc? Nevím... pomalu totiž uvadly i mé myšlenky jako květ růže... Je konec!
Nechte se unést krásou přírody...

12. května 2011 v 16:45 | Deine |  Příroda
Ahoj. Omlouvám se, že přidávám tak málo, ale nějak není pořádná psací nálada, no však to znáte ;). Chci vám ukázat 2 videa, která mě naprosto očarovala a koukám na ně skoro každý den. Můj problém je, že videa jsou v HD a můj počítač to trochu seká. Je to ukázka NÁDHERNÉ přírody, hvězd, polární záře a jiných. DEJTE NA CELOU PLOCHU! Je to vhodné an srovnání myšlenek, nebo obyčejné pokoukání :).

P.S: Kdyby vám to nešlo zvětšit, nebo cokoliv, tak klikněte v rohu na to VIMEO a to vás odkáže na originální odkaz a tam to jde :) Přeji krásnou podívanou.
Záhady okolo křesťanství

5. května 2011 v 19:52 | Arwen |  Náboženství
Křesťanství.. ano.. dodneška je plno věřících lidí, kteří o sobě říkají že jsou křesťané.. a proč se o křesťanství vůbec zmiňuji? Zamýšlela jsem se tak celkově o křesťanství a napadlo mě několik věcí které mi přijdou prostě nesmyslné. Ježíš Kristus.. žid, který hlásal svoje učení a konal dobré skutky.
Nevím jestli jeho existenci můžeme vědecky doložit, ale o to mi nejde. Asi každý člověk ví, že byl krutě popraven za své učení.

Každý zná ten výjev, kdy umučený Ježíš bezvládně vysí na kříži s mnoha krvácejícími ranami. Věřící lidé nosí křížek, v mnoha kaplích je zobrazen takto umučený ježíš, na moha obrazech atd. Symbol křesťanství je kříž.. Ale když se zamyslíme, tak proč by si křesťané vybrali zrovna věc na které zemřel za svůj symbol?
Nepřipadá vám to morbidní?.. Kdyby např. vám ubodali přítele a vy byste si ho chtěli pořád připomínat, budete nosit jako přívěšek nůž? myslim že ne.. Budete si chtít pamatovat jen to nejlepší, ty nejkrásnější okamžiky.. ne nůž, smrt a bolest..


Několikrát jsem se ze zvědavosti začetla do příběhů v bibli a nestačila jsem se divit. Všude samá bolest, smrt..Proč křesťané kteří by měli být tak mírumilovní a plni lásky píší o tom jak někdo zabije svého bratra, nebo jak Judita uřízne nepříteli hlavu, nebo jak "spravedlivý" král nařídí popravit viníka I S JEHO RODINOU.. čím se provinila ta rodina viníka?


Chtěla jsem se ještě zmínit o tom, proč se budují tak honosné kostely, plné zlata a drahých věcí, ale došlo mi že tohle už je něco jiného, protože se křesťanství rozděluje na katolické a protestanské a další jiné.. a já se do toho nebudu radši dál zamotávat. :)Test osobnosti

4. května 2011 v 19:18 | Deine |  Ostatní
Ahoj. Chci vám představit jeden psychotest osobnosti na který jsem nedávno narazila. Nejenže vám určí temperament (to všichni známe), ale má 16 skupin a jedna vám na konci testu vyjde. Na test jsem narazila na blogu ZDE.

Test má kolem 60 otázek, ale stojí za to udělat si čas. Na konci vám vyjde určitá zkratka např: EPTF (tip) a vy potom zkratku vyhledáte a vyjde vám například : Ochránce. Potom si přečtete charakteristiku. Někomu to třeba nesedí, ale zatím co jsem si ho dělala já a mamka tak seděl prakticky 100%.

TEST ZDE
CHARAKTERISTIKA VÝSLEDKU ZDE (na konci článku)

A pro zajímavost vám zde uvedu co vyšlo mě =).

ENFP je jeden z osobnostních typů podle MBTI. Je označován jako extravertní intuitivní typ s introvertním cítěním.

Charakteristika
Základem života ENFP je svoboda, nezávislost a orginalita. Napodobovat někoho či se přetvařovat považují za urážku především sebe sama. Potřebují žit v souladu se svými vnitřními hodnotami.

Pokud máte zájem, pokračování v C.Č