Duben 2011

Láska

25. dubna 2011 v 17:11 | Arwen |  Naše myšlenky
Láska.. co nás jako první napadne, když se vysloví toto slovo? něco nepopsatelně krásného, touha, vášeň, oddanost, věrnost? ale také k tomu všemu patří žárlivost, smutek a bolest.. Proč jsem se vlastně rozhodla psát o lásce? Protože si myslím že je to něco jedinečného, dokonalého... něco pro co se vyplatí žít.

Říká se, že každý člověk má na světě toho svého, pravého partnera, proto nikdy nepřestávejte hledat..

Pomocí lásky lidé mohou dokázat věci, o kterých si mysleli, že nejsou možné. Láska lidi zaplňuje světlem, laskavostí a dobrotou.

Ale existují i jiné druhy lásky..Láska mateřská a láska přátelská... Láska je něco krásného a jedinečného.. co bychom bez ní byli? jen pustoprázdné stroje.. Je to záhada..

Můžeme potkat někoho skvělého- krásného, chytrého, vtipného atd. ale přitom se třeba zamilujeme do někoho kdo má spoustu chyb. Je to vždy celé o té jiskře. Prostě se podíváte tomu druhému do očí a zatočí se s vámi celý svět a vy cítíte že chcete být jen s ní/m. Je úžasné vidět např. stařičký pár ženy a muže, kteří si byli věrní po celý svůj život. Lásky si musíme vážit, protože v dnešním světe je pro ni čím dál méně místa.

Omlouvám se jestli je to napsané nějak chaoticky, nebo nesmyslně, ale psala jsem to tak, jak to cítím.. :)


Arwen

Kdo jsi?

24. dubna 2011 v 12:06 | Deine |  Naše myšlenky
Kdo doopravdy jsme? Máme několik částí... Duši,mozek,tělo. Jedna bez druhé nemůže být a tvoří celek. Společně spolupracují a tím se tvojí náš ŽIVOT. Na základě rozhodnutí, lidí které potkáme, věcí které zažijeme. Jakoby jsme si psali vlastní příběh. Vlastní knihu. Některá kniha na sklonku života bude bestceller a jiná obyčejná. Sice píšeme za pochodu, nemůžeme se obrátit zpět, ale přesto je to naše dílo.

Lidská duše se skládá se tří částí.
Kým jsi, kým chceš být a kým jsi pro ostatní.
Kým jsi- to je dílo tvé minulosti.
Kým chceš být- to náleží tvé budoucnosti.
A nakonec, kým jsi pro ostatní- to je tvá přítomnost.

Všechny tyto věci spolu souvisí, tvoří řetězec událostí, a proto není dobré ohlížet se zpět. Protože zásek v tomto kolotoči života by pro nás nebyl dobrý. Neohlížet se zpět, nechat chyby v minulosti za sebou. Nezáleží na tom jak nás vidí ostatní, jací jsme, nebo jsme byli. Záleží na TEĎ na tom co chceme teď a kým chceme být v budoucnosti. Mohli jsme být grázli, mohli jsme být slušní, ale to neznamená, že se to nedá změnit. Je to o tom nebát se vyjet z toho stereotypu. Chápu to. Každý se bojí změny, následků svých rozhodnutí, ale... bez nich náš život bude pořád stejný a marnými sny a , Co kdyby..." NIC nezměníme. Vím, že je to těžké. Ale osvobodit se a přestat se bát... a začít tvoři život podle svých přání. To je NĚCO.


Tak tu neseďte a jděte dělat co vás baví, co dělat CHCETE a nebojte se! Může to chvíli trvat, ale odhodlejte se. =)

Bojujte za svůj život a štěstí....

Starověké Řecko

20. dubna 2011 v 14:33 | Deine |  Historie
Chci vám představit jednu z mých nejoblíbenějších zemí. Nikdy jsem tam nebyla, ale celková kultura mě fascinuje. Nechci mluvit o problémech, které momentálně Řecko má, ale o její architelktuře a kultuře.

Jak jistš každý ví, Řecko patřilo k jednim z nejvyspělejších civilizací tehdejší doby. Mluvíme o době kolem roku 800 př.n.l. Řecká civilizace měla do budoucna veliký vliv na jazyk, vzdělání, filosifii, vědu a umění. Považuje se, že vlastně "nakopla" kulturu celé Evropy.

Co je na ní tak zajímavého? Antická architektura, kterou do teď obdivuje celý svět. Ten smysl pro detail a umění. Zde je podoba dnešního znaku Athén, Parthenonu a její možná minulá podoba.


KLIK C.Č

Geoglyfy

16. dubna 2011 v 19:51 | Deine |  Záhady
O kruzích v obilích slyšel už jistě každý. Ale o geoglyfem nejspíš málokdo. Co to vlastně je?
Jedná se o útvar v písku, který se nachází v Jižní Americe, na poloostrově Paracas. Je to ohromný trojzubec o velikosti celých 200 m! Je doslova vyryt to země. Rýhy jsou hluboké asi půl metru a obklopují ho kameny.

Jak je taková věc stará? No, podle archeologů nekolik tisích let. Datuje se do období 200 let před naším letopočtem. K čemu tento podivuhoný útvar sloužil? O tom jsou zatím jen spekulace. Jelikož je trojzubec prý vidtelný i z 20 km dálky, předpokládá se, že mohl někoho navádět. Například lodě, nebo se říká, že evropští obyvatelé někde tam skyryli zlato a místo označili aby ho našli. Kde je nakonec pravda? Španělé se naopak domnívají, že je to symbol víry, znázorňující svatou trojici (tři hroty).

Samozřejmě se tu nabízí obvyklá teroie o UFO, protože lidé si nedokáží vysvětlit podobně jako u kruhů v obilí, jak mohli něco tak přesného vyobrazit.

Ať je to jakkoli, turisty to velice přitahuje a všichni už jistě celá staletí přemýšlí nad účelem. Dozví se snad naše generace pravdu?


Věštící sny

9. dubna 2011 v 11:52 | Arwen |  Záhady
Ahooj lidii.. Taky bych se nejdříve chtěla omluvit za neaktivitu, ale bohužel mi úplně odešel disk na PC ještě ani teď to není spravené, pokouší se mi tam zachránit aspoň nějaká data.

To o čem chci dnes psát jsou věštící sny. Určitě se někdy i vám stalo, že se vám něco zdálo a později se to doopravdy stalo. Někdy jsou tam ale např. pozměněné osoby kterých se to týká nebo některá fakta, ale základ zůstává stejný. Když je něco opravdu hodně pozměněné, s pochopením snu nám může pomoci snář.

Např. co se stalo mě. Zdálo se mi že jsem zaspala a přišla do školy až kolem půl 9. Jenže já jsem nezaspala, přišla jsem do školy a říkam kamarádce: " Dneska někdo zaspí a přijde až kolem půl 9" . Kamarádka na mě koukala trochu nechápavě. Sedíme v lavici a já se kouknu na mobil... čas ukazuje 8:25 a ozývá se zaklepání.. Do třídy vejde náš spolužák s omluvnými slovy, že zaspal. Pak už se na mě kamarádka jen udiveně podívala.

Čím to bylo způsobené nevím, ale mám jistou teorii. Je všeobecně známo, že člověk nevyužívá 100% kapacity mozku. Nikdo neví k čemu slouží ty procenta, která neumíme využívat. Je snad možné že každý člověk má schopnosti jako vidět budoustnost, telepatie nebo snad třeba telekineze? To zatím zůstává neodhaleno...

Arwen

Přízrak nebo photoshop?

6. dubna 2011 v 16:13 | Deine |  Záhady
V prosinci roku 2010 se v lesích Lousiany podařilo jednomu člověka vyfotografovat podivný přízrak. Co je na snímku si nedokáže nikdo vysvětlit a lidé se dohadují jestli to není podvrh. Člověk si stojí na to, že je to pravé a neustupuje. Já osobně se v podvrzích nevyznám a nevím, tohle vypadá dost sklutečně, ale kdo ví? Může to být podvrh a nemusí. Ale kdyby nebyl, co to potom je? Démon,bytost nebo něco jiného?


Kniha Tajemství

4. dubna 2011 v 18:04 | Deine |  Tajemství
Hola! Omlouvám se, že jsem ted moc nepřispívala, ale šlo mi o přijetí na jednu školu, tak nebyl čas :). Chtěla bych vám také kromě filmu Tajemství je i kniha. Spousta vás jistě ví, že právě touto knihou byl film ispirován. Existuje spousta dalších knih, této podobné, ale Tajemství- Klíč k životu je nejslavnější.

Můžete ji sehnat v knihkupectvích, na internetu, ale jistě i v bazarech nebo na Aukru. Zkrátka najít to co nejlevněji. Já osobně ji nečetla, ale slyšela jsem, že je stejně skvělá jako již zmíněný film.

Tajemství
Rhonda Byrne