Leden 2011

Zvěrokruh

29. ledna 2011 v 23:21 | Arwen |  Knihy co doporučujeme
Zvěrokruh. Do zvěrokruhu patří dvanáct znamení: Panna

                                                                               Býk

                                                                               Beran

                                                                               Ryby

                                                                               Vodnář

                                                                               Štír

                                                                               Blíženci

                                                                               Lev

                                                                               Střelec

                                                                               Rak
                          
                                                                               Kozoroh

                                                                               Váhy

Nebudu k tomu moc říkat, protože je to tak známá věc, že to zná nejspíš každý. A kdo ne? mam pro vás tipy na skvělé knížky :)

Někdo astrologii nevěří, já ano. Znamení se určují podle data narození. Ale nezáleží jen na tom, pokud byste chtěli znát přesnější údaje nebo vaší přesnou charakteristiku musíte uvést mnohem konkrétnější údaje.

Doporučuju skvělou knížku od Lindy Goodmanové- Slunční znamení
ii
Chcete se naopak dozvědět něco o vaší temné stránce vašeho znamení? Doporučuju úžasnou knihu od Stelly Hydeové, která má astrologickou praxi a věnovala studiu astrologie roky života.

Stella Hydeová- Temný zvěrokruh

hjd
Arwen :)

film: Den, kdy se zastavila Země

29. ledna 2011 v 11:10 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Ahoj. Omlouvám se, že články přibývají pomalu, ale je hodně věcí na práci.
Dneska bych vám ráda doporučila sci-fi thiller Den, kdy se zastavila Země.
Říkate si co to je? Je to o nás, lidech, o našem světě a jak si ho nevážíme a o vyspělejší mimozemské civilizaci (v čele Keanu Reeves), kteří aby zachránili zbytek Země, musí zničit nás. Uvědomíme si komečně o co přícházíme?

Je to opravdu skvělý film. Mám h ostrašně ráda a člověk nad tím pak musí přemýšlet.

Jak řekl ten mimozemšťan (Keanu Reeves): ,,Tato planeta umírá. Lidská rasa ji zabíjí."

A po několika frázích hlavní postava řekne: ,,Přišel jste zachránit Zemi... před námi."

Je to hodně k zamyšlení, skvělí herci DOPORUČUJU!
Boužel trailer nejde sem zkopírovat tak vám tu dám odkaz.Meditace

22. ledna 2011 v 23:39 | Arwen |  Meditace
Meditace je uvlonění těla a duše. Je mnoho druhů a způsobů meditace, ale všechny mají podobné cíle- uvlonění, klid, pohoda, harmonie, fyzická a psychická vyrovnanost, odstranění negativních pocitů. Pokud ani trochu nevíte jak na to, můžu vám dát několik typů :)


1.) 1. Posaďte se tak, aby vám bylo pohodlně.
2. Nemeditujte přejezení nebo naopak hladoví - rušilo by vás to.
3. V místnosti by měl být klid a příjemná teplota.
4. Můžete si zapálit svíčku, vonné tyčinky, pustit si meditační hudbu (odkaz pod článkem), ale není to nutné.
5. Pokud sedíte, nejdříve uklidněte své dýchání a snažte se na nic nemyslet ( pokud se vám to nedaří, netrapte se s tím).
6. Představte si nějaké krásné místo kde vám bude dobře (pláž, hory, louka s květinami atd. je to jen na vás) vnímejte každý detail toho místa- barvy, vůně, lehký vánek.


Ukázky buddhistické meditační hudby:
Vaše Arwen :)

Sopky

22. ledna 2011 v 13:35 | Deine |  Příroda
Ahoj. Dneska vám chci říct něco o sopkách. Sopky jsou krásné, když jsou neaktivní, ale jakmile vybouchnou ničí a zabíjí. Nevyhnutelná část přírody. Né moc veselá, ale přesto sem patří. A co vlastně sopky jsou?

Sopka (vulkán) bývá obyvkle ve tvaru hory. Je to místo, kde magma vystupuje z hlubin Země.

A teď jak vlastně sopky vznikly? (použiji větu z Wikipedie, omlouvám se, ale nemumím to sama popsat)

Podle teorie deskové tektoniky se zemská kůra skládá z mnoha pevných desek, které plují na svrchní polotekuté části zemského pláště. V místech, kde se desky stýkají, ale navzájem se podsunují či nadsunují jedna na druhou, bývá zemská kůra rozlámaná tak, že si zde magma, které je pod velkým tlakem, může najít cestu na zemský povrch. Tímto způsobem vzniká kráter sopky.

Sopky jsou docela smutná věc. Každý se jich bojí. Vidíš je a jen si říkáš: ,,Vybuchnou za 100 let? A nebo za pár let? A kolik lidí kvůli tomu bude muset umřít? Protože vždycky někdo umře..."
Například Pompeje (článek ZDE). Celé město a všichni lidé tam zahynuli. Jeden den, jedna chvíle a pro město se čas zastavil a někdo ho objevil o hodně století později.

Sopky byli,jsou a budou. Boužel. Doufejme, že přijdou na to, jak na to přijít dostatečně včas...
Klinická smrt: Dotek věčnosti?

15. ledna 2011 v 11:25 | Deine |  Záhady
Ahoj. Zaprvé bych se vám chtěla omluvit za neaktivitu. Byla jsem nemocná a nebyla jsem na počítači. Teď přejděme k známému nevysvětlitelnému fenoménu.

Klinická smrt. Asi každý ví o čem se mluví. Zážitek spojený s tkz. krátkou smrtí, kdy na čas několika vteřin až minut přestanou plíce,mozek a srdce fungovat. Lidé popisují, že viděli světlo na konci tunelu, promlouvání, že ještě není jejich čas, ale také, že viděli své dělo na operačním stole. Krátce potom bývají tito lidé zpátky oživeni a doktorům, kteří jsou samozdřejmě skeptici, říkají o svém zážitku.

Jak si to vysvětluje věda? Halucinacemi. Říkají, že mozek nemá v té chvíli dostatečný přísun kyslíku a díky tomu se vyvolávají endorfiny neboli halucinace. Jasně, ono to místy i dáva smysl. Ale co tvrzení, že viděli vlastní tělo a práci doktorů když to byli halucinace? S tím si neví rady ani doktoři nebo vědci a tak radši mlčí.

My víme, že smrtí to tady nekončí a proto většina z nás nemusí nad tímle po nocích přemýšlet. Klinická smrt určitě člověka velmi poznamená a ať byl předtím nevím jaký skeptik, po tomhle určitě začne pochybovat.

Myslím, že je to vlastně dobrá věc. Kdysi lidé více věřili, a tak ani tu klinickou smrt na zasetí zrnka pochybnosti nepotřebovali. Měli zástavu, umřeli. Teď se naši borci naučili jak člověka přivést k životu zpět, což je úctyhodné a nevědomky přinesli na svět klinickou smrt :).

                              

seriál: Supernatural

4. ledna 2011 v 18:07 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Ahoj. Chci vám ukázat seriál, který mě opravdu "dostal". Seriálů mě dostalo víc, ale tenhle sem docela patří :). Někteří z vás ho jistě znají pod názvem ,,Lovci duchů" vysílaným na Prima Cool. Nerada tento název používám, protože vzhledem k originálu je překlad opravdu chybný (Supernatural=nadpřirozeno).

Je to seriál o 2 bratrech, kteří se opět po nějakém čase sejdou z důvodu, že jejich otec na lovu zmizel. Abych to objasnila, jejich otec loví zlo. Monstra, démony, duchy. Takoví co nějak škodí. Bratři se v první sérii vydávají také na lov aby našli otce. Je to pěkně propracované a pozor! Všechno založené podle opravdových legend.

Pokud vás první 2 řady zaujmou, ty další jsou opravdu skvělé. Děj se začně dokonale rozvíjet, budou tam andělé,démoni, apokalypsa. Všechno to zní jako ujetý seriál, ale když se koukáte máte pocit, že to je doopravdy (né, že by některé neexistovaly, ale víte jak to myslím).

Je to temné, je to občas strašidelné, ale taky humorné a člověka to polhtí. Pokud máte rádi tento žánr, je to něco pro vás. Je to opravdu kvalitní seriál :). Pokud jste viděli jen pár dílů někde na Cool, nemusí vás to zaujmout. Pokud to neznáte od začátku, nepochopíte to :).


                                    

                     

Narozeniny

4. ledna 2011 v 17:50 | Deine |  Oznámení
Ahoj. Jen mám takovou informaci pro ty, které to zajímá. 28. prosince měl náš blog přesně 1 rok! :) Neměly jsme boužel čas to tady ten den uveřejnit a tak to říkáme teď. Pořád nás baví, prodělaly jsme několik hádek, na spoustě jsme se neshodly, ale pořád náš blog celkem šlape :).

Jsem opravdu ráda za návštěvnost do teď máme více jak 2000 lidí. Jsem spokojená a doufám, že se náš blog ještě více rozvine a, že bude ještě lepší. Doufám, že jste se tady ten rok nenudily a kdyby byly nějaké nápady na téma, dejte vědět :).

                                 

Novoroční

1. ledna 2011 v 23:51 | Arwen |  Ostatní
Tak a máme tady začátek nového roku- 2011.. k této příležitosti jsem se pokusila složit básničku. Nemyslim si že to dopadlo nejlíp, ale snažila jsem se a snaha se má taky cenit. :D


Dvanáctá hodina odbila, 
jemná ruka číši zdvihla. 
Nový rok přišel mezi nás,
skrývá mnoho krás.
Kráčím krátkými kroky zahradou, oči zdvíham k obloze,
zadívám se dlouze.
Slavnostní ohňostroj září barvami, oslavuje rok minulý.
Magická noc, magická chvíle, srdce taje nad tou krásou,
ledy mezi lidmy se lámou....
a nakonec zůstává nevyřčená otázka..
co bude dál?
kdo by se bál?
osud se postará, vždy se na každého dostává.


f

Arwen