Listopad 2010

Pyramidy- hroby, nebo něco víc?

29. listopadu 2010 v 21:09 | Deine |  Záhady
Zamysleli jste se někdy na tím na co byli pyramidy? Ne? Mnoho badatelů se to snažilo zjistit. My věříme, že se tam pohřbívali vládci a králové Egypta? Ale nebylo v tom něco víc?

Někteří badatelé se domnívají, že pyramidy nesloužily jenom k pohřbívání panovníků. Myslí si, že mohly sloužit k navádění vesmírných lodí na Zemi. Mohla to být pravda? Ano, mohla. Je tu několik argumentů. Například slovo Pyramid. Toto pojmenování platí už tisíciletí. Řecká předpona pyr odkazuje na souvislost s ohněm a v arabštině zase slovo ram je v překladu rampa. Tedy bysme to mohli přeložit "ohnivá rampa". Proč by to tak pojmenovávali?

Navíc na starých egymptských tabulkách se o jakýchsi bytostech co zde přišli hovoří jako o bozích Annunaki. Pyramidy na stavění musely být velmi logicky a technicky náročné, tudíž musely plnit nějakou významnou funci, nejen pohřbívání. Otázka zní- jakou?

Zjistilo se, že pyramidy za příznivých větrných podmínek jsou vidět i z oběžné dráhy Země. Jiné teorie spekulují o různých továrnách a zařízeních na vyvolávání děště.
Všichni se shodneme, že pyramidy jsou opravdu nádherné stavby i když působí jednoduše. Jejich účel se asi nedozvíme, ale vždycky se k pravdě můžeme aspoň trochu přiblížit spekulacemi.

film: Maska Zrcadla

29. listopadu 2010 v 20:50 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Ahoj. Chci vám doporučit fantasy film Maska Zrcadla. Já nikdy nebyla na nějaké fantasy, nebo tak, ale tohle je film, který mě opravdu uchvátil nejen propracovanou grafikou, ale dějem, který může působit jako pohádka, ale je udělán tak brilantně, že v tom budete vidět víc. Možná to některé nezaujme, ale já věřím, že pár jedinců se v tomhle najde :).

Příběh je o dívce z cirkusu, která ráda kreslí tuží obrázky a poté je lepí na zeď až z nich má takové městečko. Poté její matka skončí v nemocnici a ona si vyčítá, že se s ní tehdy pohádala. Zrazu se ocitne v divném světě, kde všichni nosí masky. Začne se bavit s jedním chlapcem s maskou Valentinem, který ji celý film doprovází. Zjistí, že v městečku onemocněla královna a, že na město se řítí stíny z Temné strany. Jediný lék, který jí může pomoci je neidentifikovatelná maska zrcadla.

Zápletek je tam více a konec je opravdu zajímavý. Všem doporučuji a i když se vám to teď může zdát jako blbost, možná je to jen první dojem :).

Tady je trailer v angličtině.


K stáhnutí na Uloz.to, czshare.com

Přichází konec?

24. listopadu 2010 v 17:10 | Arwen |  Naše myšlenky
Taky vám někdy připadá že je tady na světě všechno špatně? Proč se musí dít tolik zla? Nikdy předtím sem si to neuvědomila- nevnímala jsem, neviděla sem. Co se tak najednou stalo? Byl večer, když jsem jen tak ležela v posteli a poslouchala ve sluchátkách písničky...když v tom mě to tak napadlo zničeho nic, skoro jako znamení.          

 Proč lidé kácejí deštné pralesy ( i když ví že vyprodukují nejvíce kyslíku na světě )  proč lidé vyrábějí plasty ( i když ví že se v přírodě nikdy nerozloží) proč lidé loví krásná zvířata ( např. jen kvůli kožichu, slonovině atd.) proč jsou lidé sobečtí, proč si lidé navzájem nepomáhají, proč člověk zabije člověka, proč jsou pořád nové a nové války jen kvůli maličkostem, proč jsou někteří lidé tak zvrácení, že zabijí nevinné dítě nebo zvíře pro zábavu, proč je tady prostě tolik zla?          

Když jsem si o tomhle psala s Deine , upozornila mě na souvislost se slovy některých proroků a dokonce i s biblí. Mezi znamení apokalypsy prý patří neustálé války, nevysvětlitelné úkazy na obloze, sobeckost atd. Nepřijde vám že se děje něco divného? V poslední době se dějí samé tragédie: tsunami, povodně, atentáty, války, vážné dopravní nehody a jiné neštěstí.          

Můžete si samozřejmě říct že něco z toho se dělo už dřív ale jen za minulé století se to znásobilo. Nemůžu si pomoct,  ale moje intuice mi říká že se něco blíží. Celé lidstvo změnit už nelze ale pořád tady zůstává otázka jestli jedince kteří se dokáží změnit čeká něco lepšího.   

Záleží jen na vás jestli se chcete změnit. I kdyby se v nejbližší době žádný konec nekonal není na škodu se změnit. Každé dobro se v tomto světě hodí.    
gghhh


ttttt
Arwen

film: Matrix

21. listopadu 2010 v 11:25 | Deine |  Filmy co doporučujeme
Ahoj. Založily jsme novou rubriku: Filmy co doporučujeme. Napadlo mě, že tu můžu dát zajímavé filmy, které by sem hodily.

O Matrixu jsme se na blogu zmiňovaly už párkrát pokaždé v jiné formě. Tentokrát se zaměříme však pouze na tento film. Zjistila jsem, že mnoho lidí má o Matrixu úplně pomíjivou představu. Myslí si, že tam jsou nějací lidi v pláších co zastavují kulky =D. Ale pokud nepochopíte pointu, může vám to tak připadat. Než jsem se na to podívala já, taky mi to tak připadalo.

Matrix vypráví o Neovi, počítačovém hackrovi, který chce zjistit co je Matrix a najít muže jménem Morpheus. Jednou potká ženu, která mu řekne, že ho Morpheus hledá. Poté se dostane na výslech jakýchsi agentů, kteří se z něho snaží vytáhnout všechno co ví a dokonce překročí naše fyz. zákony. Později se Neo dozvídá, že Matrix je svět, který nás obklopuje. Doopravdy ležíme v jakýchci buňkách, napojeni na přístroje. Nea odpojí a on se dozvídá pravdu o tom, že svět už není co býval. Pochopí je svět je jenom program do kterého se dá vložit cokoliv a chrání ho agenti.

Celý děj vám vyprávět nebudu, ale kdo neviděl ať se podívá. Je to opravdu úžasný film. Kdo něco ví o lucidním snění, tak mu to možná bude připadat podobné. Není to jen akční blbost jak se zdá. Hezkou podívanou :).

Stránka k free stažení filmu: Uloz.to

trailer:


If today was your last day

20. listopadu 2010 v 19:25 | Deine |  Písničky s duší
Ahoj. Chci se s vámi podělit o jednu krásnou písničku :). Někomu se třeba nebude líbit styl, ale mě to strašně líbí. Čtete ty slova a poslouchejte. Je to vážně působivé. Když otevřete celý článek najdete i překlad :)

Píseň: If Today Was Your Last Day

Skupina: Nickelback


KLIK C.Č

Bylo přistání na Měsící podvrh?

12. listopadu 2010 v 19:43 | Deine |  Konspirační teorie
Existuje teorie o které jsem donedávna neslyšela. A popravdě o ní ani nepřemýšlela. Ale některé argumenty jsou docela... no logické.
Teorie o tom, že Gagarin s posádkou vůbec na Měsíc nepřistáli. Že to celé byl jen podvrh vytvořený za scénou. Co je na tom pravdy? Kdyby se to nějak potvrdilo, o kolik by jsme klesli? Vždyť to byl v podstatě náš jediný pořádný úspěch.

Existují logické argumenty. Na příklad na slavné fotce, kde je astronaut s zapíchnutou americkou vlajkou v Měsíci. Vypadá jako by se třepotala ve větru a přitom na Měsíci není atmosféra!! Vláda se brání, říká že to bylo schválně vystužené drátem. Ale proč? Vždyt už nahoře byla podchycená! Takže by nevypadala sklesle nebo tak... (viz. fotka níže)


A je tu další. Slavná fotka se stopou. Lidé co podporují tuto teorii tvrdí, že při gravitaci na Měsíci by neměla být VŮBEC tak hluboká. (viz. fotka)


A pak existují řeči o tom, že by na fotkách měly být vidět hvězdy nebo cokoli a prostě to tam není. A taky, že podle poměru Slunce a Měsíce by stíny měly být úplně jinak. Co je na tom pravdy? A chceme to vůbec vědět? Můj názor je, že ani nevím jestli tomu chci věřit. Chci věřit, že jsme něco za ty staletí dokázali, že jsme udělali pořádný pokrok. Ale proč se za ty léta nikomu dalšímu na Měsíc nepodařilo vzlétnout? Proč to pořád a pořád odkládají? To si musí každý domyslet...

Šamanismus

7. listopadu 2010 v 1:05 | Arwen |  Příroda
Pokud byste se divili zařazení do rubriky příroda, tak je to proto, že šamané  spolupracují s přírodou a jsou s ní naplno sžití.
A co jsou vlastně zač? V minulosti byli velmi vážené a respektované osoby ve společnosti. Léčí nemocné, odvádění beztělce ( duše zemřelých) na druhou stranu a podstupují různé duchovní cesty atd.
V dnešní době se šamanismem zabývá celkem známý Jan Rudčenko. Pomáhá lidem zbavit se negativní energie nebo např. duší zemřelých kteří zůstali uvězněni v našem těle. Zajímavostí u tohoto tématu je, že existuje teorie o tom, že každý člověk má své duchovní zvíře- které ho ochraňuje.
Toto zvíře lze spatřit způsobem že se dostanete do transu a vydáte se na cestu do jiné dimenze nebo jak to jinak nazvat. Do transu se dá dostat pomocí drog- což je nelegální takže to se vylučuje, ale také pomocí hudby. Tato hudba má označení Hemi-Sync a vyznačuje se hlavně neustálým a monotónním bubnováním.  
bb


gg
Arwen

Bájná Atlantida

3. listopadu 2010 v 19:40 | Deine |  Záhady
Atlantida. Člověku se možná vybaví moře,město,oceán a spousty dalších. Co je Atlantida? Myslím, že většina z vás ví, ale pro objasnění. Je to legendární kontinent, na kterém měli obývat lidé s velmi propracovanou a vyspělou technologií. Podle legendy však byla již dávno zničena.

Jediné dokumenty o možné existenci Atlantidy jsou však v Platónovy spisy ve ktercýh se zmiňuje o vyprávění řeckého státníka Solóna, který se prý vše o Atlantidě dozvěděl při své cestě do Egypta. Právě podle legendy má být Atlantida zničena a uložena v hlubinách moří, kde se člověk nedostane. Je to však pravda? Někteří tvrdí, že Atlantida je úplně jinde. Zmiňované místo je například Bermundský trojúhleník, podle něhož by měla Atlantida způsobovat mizení a problémy v té oblasti.

Kritici však nesouhlasí. Jako hodně litérálních děl v Řecku považují i toto za pouhou fikci určenou pro literaturu. Proč však legenda nezmizela jako většina řeckých pověstí? Že by na tom přece jen bylo něco pravdy? To se asi nikdy nedozvíme. Stejně jako bájná Agharta (o tom jindy), která se má skrývat pod povrchem Země i tato možná oblast byla našim očím skryta.

Můj názor: Myslím, že je to možné, ale mám určité pochybnosti, jako asi každý ;). Myslím, že něco prostě nevznikne ze vduchu a nedrží se to staletí mezi lidmi jako "pověst". Věřím, že nějaký pravdivý základ tam minimálně je.