Říjen 2010

Tajemný hrad Houska

28. října 2010 v 0:59 | Arwen |  Záhady
Hrad Houska se nachází 20 kilometrů severozápadně od Mladé Boleslavi. Má krásný interiér, ale rozhodně nejzajímavější na hradě je hradní kaple.
Malby v kapli jsou starší než samotný hrad. Po celou dobu existence hradu ho vlastnili pouze křesťanští majitelé, proto je také záhadou proč je na malbě v kapli zobrazena dívka s lukem - nejspíše keltského původu.
Říká se také že snímky z hradních prostorů jsou často zkažené a nepovedené, v noci jsou tam slyšet podivné zvuky a stěny kaple jsou neustále vlhké a porostlé lišejníkem i za horkého léta, zatímco ostatní stěny jsou suché. Na malbě v kapli je zobrazen archanděl Michael s mečem - symbolický bojovník s temnými silami.
Tvar hradu vypadá jakoby měl střežit něco uvnitř svých hradeb. O již zmíněné kapli se také říká že v ní je trhlina v zemi, z které vylézají démoni a jiné temné bytosti. Na tomto místě také přespal Mácha, kterému se údajně zjevila jakási dívka, která mu ukázala okolí hradu v roce 2006.
O tomto hradu se zmiňuje také časopis zabývající se záhadami, konspiračními teoriemi, paranormálními jevy zvaný Enigma.
Zařadili tuto zmínku do článku s názvem : " Nejděsivější místa Česka" . Hrad byl pro veřejnost zpřístupněn až roku 1999. Já osobně sem na tomto hradě byla. Působil na mě opravdu zvláštním ale zajímavým dojmem. Mohu jen potvrdit že návštěva hradu, ale hlavně kaple stojí opravdu za to !  
houska

malby v kapli
gg

pohled na kapli z dálky 
t

pohled na přední část hradu 
zzz
osoba s lukem- zřejmě keltského původu 
hh

Rozhodnutí

24. října 2010 v 20:25 | Deine |  Naše myšlenky

Ahoj. Budu psát o rozhodnutí. Co si každý pod tím pojmem představí? Volbu. Rozhodnutí mezi několika věci. Ale došlo vám, že to věc na které svět staví? Rozhodnutí ovlivňují každý náš krok. Některá jsou nepatrná, ani si jich nevšimneme, jiná jsou větší a mají následný řetězec údálostí.

Kolikrát jste si v životě řekli: ,, Kdybych tohle neudělal/a nikdy bych ho nepoznala...nikdy by se to nestalo... nikdy bych nebyla kde jsem teď." Tolik nás to ovlivňuje a ani nevíme jak. Pokud bysme věřili na osud, o kterém ani já si nejsem jistá jestli je, na čem pak staví? Na rozhodnutí. Představte si život jako budovu. Jdete dovnitř a máte několik dvěří. V každých je nějaká volba. Jakákoli. Půjdu tudy? Nebo radši tamtudy? Oslovím ho? Mám jít na tu akci? Mám to skusit? Ano. Každý se rozhoduje každý den. Kolik lidí se prostě nemůže rozhodnout. Ale stejně to nakonec udělá!

Já mám nejlepší kamarádku s kterou jsem chodila do třídy a když se dělali jazykové zkoušky byla 50. z 50. Jeden bod, jedna chyba... a nidky v životě bych ji nepoznala. Byla by pro mě neznámá. A jak by to dopadlo? Netuším. Kolikrát se rozhodneme špatně. Ale za nějaký čas to třeba bude mít dobrý důsledek. A ani si to neuvědomíme. Na našich rozhodnutí stavíme pomalu celý náš život. Jako každý začínající stavitel děláme chyby, ale čas je postupně smaže až nejdou tak moc vidět. Hlavní je dívat se dopředu.

Přemýšlím nad tím co je vlastně správné rozhodnutí a co ne? Máme jednat podle rozumu, nebo srdce? Tohle teď řeším já. Vím že pokud se rozhodnu takhle, tak na jednu stranu to může dopadnout dobře, ale na druhou ne. Život je jak hazard. Sazíme na věci, ale nikdy si nemůžeme být jistí jak dopadnou. Myslet na sebe, nebo na jiné? Jak neublížit sobě, ale ani nikomu jinému? Musíme se rozhodnout. O tom jaké oblečení si koupíme. O tom kdy vstáváme. O tom s kým se bavíme. O tom jaké věci děláme. O tom JAKÝ život žijeme. O tom na jakou stranu se vydáme.


Matrix

16. října 2010 v 12:23 | Deine |  Konspirační teorie

Zdravím. Založila jsem novou rubriku: Konspirační teorie, kde budu přidávat různé teorie, které jsou světem známy a nějak nás zaujaly.
Dneska bych vám chtěla představit známou teorii "Matrixu". V podobě úvahy jste už o tom mohli číst v článku od Arwen, která nám část odhalila. Článek ZDE.

Myslím, že většina z vás tento film viděla. Já můžu říct, že patří mezi mé opravdu nejoblíbenější. Mě se ten film hodně spojuje s Lucidním sněním, protože je to svým způsobem podobné. Ukazuje nám to příběh člověka, Nea, který se snaží dozvědět co je to Matrix a když se to dozví, zjistí, že je to svět, který nás obklopuje a že vše čemu v Matrixu věří, se tak stane (fyz. zákony). je to velmi slložitý film, hodně na pochopení, ale perfektní.

Teorie spočívá v tom, jestli ten film není ispirován pravdou. Opravdu to co vidíme tak je? Opravdu je všechno tak jak má být? Nebo jen vidíme iluzi v podobě našeho světa? Můžeme být někde napojeni a celý svůj život si představovat něco co neexistuje? A nebo je všechno úplně jinak...

Každopádně je to hodně na přemýšlení. Žádné konspirační teorie přímo nevyvracím, možné je všechno. Ale k této musím říct, že nejsem její fanda. Nevěřím, že je to iluze. Věřím, že tenhle svět je manipulovatelný a že fyz. zákony neurčují hranice. Že vše co vidíme je střípek z toho co je. Že naše přání a myšlenky se mohou odrazit. Ale nevěřím na iluzi. Každopádně ani neříkám, že to možné není. Ať si každý svůj názor udělá ;).


Časové smyčky

10. října 2010 v 1:10 | Arwen |  Záhady
Stalo se vám někdy,  že jste šli normálním tempem poměrně krátkou vzdálenost a urazili jste jí třeba až za několik hodin?
 O tomto fenoménu se krátce zmiňuje časopis Enigma, zabývající se především zahádami a paranormálními jevy, v článku o Bludném kořenu.
Osobně o tomhle tématu moc nevím ale celkem mě to zaujalo. V článku se redaktoři vypravili prozkoumat věci kolem Bludného kořena do jednoho rozsáhlého, velkého lesa. Když se vypravili zpět z lesa, s pomocí mapy sešli na cestu a vydali se po ní.
 Nebyli si jisti zda jdou správně, ale měli štěstí- potkali totiž cyklistu, a zeptali se ho jestli jdou správně. Cyklista odpověděl že ano, že jdou správně a že už to jsou asi jen tři km a že tam dojdou tak za půhodinky.
 Redaktoři tedy pokračují, ale když se kouknou na hodinky zjistí že uplynulo už několik hodin a oni tam pořád nedošli. Za nějaký čas potkali dalšího cyklistu a opět se ho zeptali zda jdou správně. A co jim odpověděl? Že jdou správně a že už cesta netrvá dlouho. To samé se po nějaké době opakovalo ještě jednou.
 Nakonec do cíle došli ale ne za půl hodinky, ale za celý den. Přitom nebloudili, šli pořád po cestě po které jim řekli cyklisti a byla i na mapě- a navíc jim říkali že nemůžou zabloudit. Výsledek si každý přeberte sám.. Byl to snad důkaz časové smyčky nebo jen podivná souhra náhod?

PS: některé údaje nemusí souhlasit, jako např. km, hodiny atd. už si to přesně nepamatuju ;)
uuu
Arwen

Jednorožec

9. října 2010 v 11:37 | Deine |  Záhadné bytosti
O jednorožci jsme už jistě slyšeli. Je to "bájný" tvor, oblíbený hlavně ve středověku (obrázky a dokumenty sahají až do roku 1200). Je prý podobný gazele nebo jednorožci, aspoň tak ho popisovali naši předkové (gazela-tělo,nosorožec-roh). Nejčastěji se však popisuje jako mimořádně štíhlý a elegantní bělostný kůň s dlouhým rovným rohem na čele.

 Bývá divoký a hodně plachý. Tradovalo se, že se k němu mohli přiblížit jen panny, kterým následně položil hlavu na klín.  Jeho roh má prý zázračné účinky: čistit vodu, ničit jedy, léčit nemoci. Jednorožec je symbolem míru, čistoty a nevinnosti. O jednorožci nevíme, jestli existuje, nebo patří opravdu mezi bájné tvory. Já osobně si myslím, že existuje alepoň jako bytost v jednohmotném světě :).


Andělské významy čísel

3. října 2010 v 12:07 | Deine |  Andělé
Ahoj. Chci vám tady přidat významy řad čísel, podle knížky o andělech od Doreen Virtue (kniha je v rubrice: knihy co doporučujeme) Je to převzato z této knihy, kterou vlastním a doufám, že vám to pomůže, když vidíte řady čísel a nevíte co s tím :). V knize je spousta kombinací čísel, které můžete vidět opakovaně. Pokud byśte měli zájem, mohla bych vám určité číslo v knize vyhledat nebo podobně ;). Všechno berte obrazně vhledem k vaší situaci, nebo pocitům.


111-pečlivě zkoumejte své myšlenky a ujistěte se, že myslíte pouze na to, nač myslet chcete, nikoli na to, co nechcete. Tato číselná řada značí, že se před vámi otevírají nové příležitosti a vaše myšlenky se rekordní rychlostí stávají realitou. Trojčíslí 111 je jako jasné světlo blesku, kterým vás fotograf na okamžik oslní. Značí, že si vesmír právě vyfotografoval vaše myšlenky a teď je vyvolává do hmotné podoby. Těší vás, jaké myšlenky vesmír zachytil? Pokud ne, změňte je. Máte-li problémy se sledováním a ovládáním svých myšlenek, požádejte své anděly, aby vám s tím pomohli.

222-vaše čerstvě zasazené nápady začínají prorůstat do skutečnosti. Nepřestávejte je zalévat a vyživovat, a ony brzy vyrazí na světlo, takže uvidíte důkazy svého zhmotňování. Jinými slovy-nevzdávejte se pouhých pět minut před zázrakem. Brzy se projeví a přesvědčíte se o výsledcích své manifestace, tak jen nepolevujte! Nadále si pěstujte pozitivní myšlenky, používejte afirmace a pokračujte ve vizualizování.

333-jsou vám na blízku nanebevzetí mistři, a ti chtějí, abyste věděli, že vám nabízejí svou pomoc, lásku a společnost. Volejte je často na pomoc, zvláště, když okolo sebe vidíte kombinace čísla 3.

KLIK C.Č