Září 2010

Úvaha o světě

27. září 2010 v 15:50 | Arwen |  Naše myšlenky
Je to taková myšlenka která se hodně špatně vysvětluje.. Někdo jí nazývá teorií matrixu..Většinu z vás už to určitě někdy napadlo. Co když je celý svět, celý život jen nějaká iluze?

Jsou mraky teorií proč by to tak mohlo být. Co když jsem v kómatu a tohle všechno, úplně všechny- lidi, zvířata, věci, celá planeta, co když je to jenom nějaká představa? Nebo např. žiju na nějaké zvláštní planetě kde je teď noc a sny se zdají tak dlouho že je celý můj život jen sen? Možná tohle všechno zní šíleně.. ale čím si vlastně můžeme být na 100% jistí?

Nemůžem si být jistí ani tím že se zítra probereme. Může se stát vždy cokoliv, nějaká náhoda která nám změní celé plány. "Náhoda co nám změní plány" ? tohle by ale přeci nesouhlasilo se zákony Tajemství. A já v Tajemství hodně věřím. A jak daleko vlastně sahají možnosti Tajemství ? Když si pomocí Tajemství dokážeme opatřit dokonce partnera který je pro nás dokonalý- povahově, vzhledově.. Kde se vzal? napadlo vás že je možné že jste ho sami stvořili?

A kdyby to byla pravda co by to znamenalo dál? Znamenalo by to že všichni naši přátelé, rodina že jsme si to stvořili sami? A jsou tedy skuteční? Tisíce otázek ale žádné odpovědi.. zamyslete se nad tím sami jestli jste aspoň něco z toho pochopili..

Vaše Arwen :))

Lucidní snění-Návod

24. září 2010 v 19:00 | Deine |  Lucidní snění
Ahoj. Chci vám tady napsat různé možnosti, které jsou na dosáhnutí LD. Samozřejmě tu budou hlavně z mojich zkušeností, ale přidám i nějaké, které lidem pomáhají... Určitě tu nenajdete všechny, takže pokud máte zájem o nějaké jiné, na internetu je toho spousta ;)

1) Psát si snový deník
Myslím, že je to docela důležité. Nevím čím to je, ale pomáhá to. Já to dělala tak, že jsem si zapisovala sny, které dávaly nějaký smysl, nebo děj. Pokud si ale pamatujete málo, jsou dobré i útržky. Zlepšuje to snovou paměť.

2)Dát si to do podvědomí
VELICE důležitá věc. Skoro nezbytná. Čím více se o to zajímate, čtete o tom, přemýšlíte, tím lépe se vám to do mozku a tedy i podvědomí dostane. A potom je velká šance, že se vám to povede. Čtěte, před spaním si přemýšlejte co byste tam chtěli dělat a uvidíte!

3) Vzpomenout si v rozespalosti
Tohle je mnou použivaná metoda. Není to tak efektivní jako spontální LD, ale s vůli a snahou se to dá ovládnout. Jde o stav, kdy se ráno probudíte abyste se otočili nebo koukli na budík. V té chvíli, kdy už chcete zase spát si říct: ,,Je to sen, uvědomím si to,není to realita..." Volte jaká chcete slova. Někdy se to nemusí povést, jindy ano. Horší je pak si udržet ten sen abyste se nevzbudili, protože tímle způsobem je to hodně slabé a od reality a vzbuzení dělí jen málo.

4)Testy reality
Věc, kterou nepoužívám, protože prostě na to nemám nervy. Je to, že si přes den ověřujete zda je to sen, tím, že se rozhlížíte, koukáte na hodiny a prostě testujete realitu, i když víte, že to sen není. Na internetu najdete hodně věcí o této metodě, ale chce to trpělivost. Později by se to prý mělo projevit ve snu, protože se ví mto dostane do podvědomí zaběhnutých věcí.

No to by bylo z metod ode mě vše :). Pokud mě ještě nějaká napadne, dopíšu ji. Mnoho zdaru v LD ;).


Fénix

20. září 2010 v 17:08 | Deine |  Záhadné bytosti
Ahoj. Nápíšu vám tu něco o bájném ohnivém ptáku Fénixovi. Tyto informace nejsou nijak potvrzeny, takže pokud byste viděli nějaké nesrovnalosti, ihned mě informujte :).

Fénix se považuje za posvátného ptáka Egypťanů. Je to symbol ohně a síly a určitě zvířecí zástupce živlu ohně. Bývá zobrazován jako zlatý sokol s hlavbou volavky, ale není to podmíněná podoba. Každopádně je to obrovský pták, který bývá považovám jako ztělesnění slunečního boha. Je to pták, který se v určitých časových obdobích (není přesně učeno kdy, pokaždé je to uváděno jinak) sám spálí a do tří dnů se z popela znovu narodí. V tomto smyslu bývá někdy uváděn jako symbol Krista a nesmrtelnost.

Fénixů je celá řáda a hodně kultur je považuje za svého (Evropa,Čína atd.). V každé zemi má svůj určitý symbolický význam, který se místy a podobou liší. Neví se zda tento pták opravdu existuje, třebaže jen ve světě jemnohmotném, nebo patří pouze mezi mytologické zvířata.                                    

Machu Piccu

19. září 2010 v 13:20 | Deine |  Historie
Ahoj. Už v některých článcích a úvahách jsem se zmínila o místě zvaném Machu Piccu. Myslím, že hodně z vás už o tomto kouzelném místě slyšeli, ale i tak bych vám tu o něm něco chtěla napsat.

Machu Piccu-Starý vrch

Je to místo nacházející se v Peru (konk. v peruánských Andách). Jsou to ruiny inského kultovního města. Předpokládá se, že Inkové začali toto město stavit kolem roku 1430. Objevil je jeden americký archeolog v roce 1911, který si myslel, že našel jedno bájné město a přitom nevěděl jakou památku objevil. V roce 1938 bylo toto dokonalé místo zařazeno mezi světové dědictví UNESCO a také zařazeno mezi 7 nových divů světa.

Před zhruba 2 roky toto místo navštívil i nás současný prrezident Václav Klaus a já mám přání podívat se na toto místo jednou taky. Doteď nikdo neví, proč s k čemu vlastně toto město sloužilo a proč na takovém místě. Příroda kolem těchto ruin je přímo úchvatná a většinu lidí zasáhne jen podle fotky, natož ve skutečnosti! Je několik míst, které bych chtěla za život navštívit a některé jsem vám tu už dala (Stonehenge,Pompeje) a toto je jedním z nich. Přidávám fotky z tohoto místa a z pohledu z jedné hory na tu přírodu kolem.


Křišťálové lebky

18. září 2010 v 13:31 | Deine |  Záhady
Výskyt těchto pozoruhodných artefaktů se soustřeďuje hlavně do osblasti Mexika a Střední a Jižní Ameriky. Vědci nechápou, která technologie mohla tyto lebky vyrobit, protože jejich stáří se odhaduje na několik tisíc let. Navíc nenesou žádné známky opracování kovovými předměty! Jedná se převážně o lebky mužů. Lebky jsou většinou v životní velikosti a z křišťálu. Jejich váha je různá, od miniatruní po 8,16 kg vážící lebku.

Stáří těchto exemplářů se odhaduje v rozmětí 3600-12000 let. Za tvůrce lebek jsou považováni Aztékové, Mixtékové a Mayové (moje pozn. možná Atlantida?). Mezi nejznámější patří dvojice křišťalových lebek v životní velikosti. Jedna je uložena v britském museu a druhá takz. lubaantunská je ve soukromé sbírce jedné ženy.

Odkud pochází staré, ale dokonalé křišťalové lebky? Kdo za tím vězí? Staré civilizace? Nebo někdo úplně jiný?
ZDROJ: časopis 2000 záhad, vlastními slovy

Pozn. Pod článek NOVÁ anketa! Hlasujte =)

Prolog k filmu: Žena ve vodě

16. září 2010 v 19:14 | Deine |  Zajímavá videa
Ahoj. Chci vám ukázat prolog k filmu Žena ve vodě. Někteí z vás, již o tomhto filmu četli u Alue a můžu říct, že já jsem se díky jejímu článku na ten film podívala. Je to stašně zajímavý film. Hodně k zamyšlení. Nemůžu říct přímo hezký, protože by to neodpvídalo přímo pocitům, které cítím. Prostě zvláštní a zajímavý.

Je to o vlastně o vodní nymfě (narfě). Na začátku je tento prolog, nebo pohádka, jak chcete. Ale je to pravdivé. Když se na to podíváte z hlediska lidí, přírody, duchovního světa... Rozhodně se na tento film podívejte.


Pompeje

11. září 2010 v 21:00 | Deine |  Záhady
Soubor:Pompeii the last day 1.jpg

Zařadila jsem to mezi záhady, i když to vlastně až taková záhada není. Každopádně je to strašně zajímavé (aspoň pro mě).

Pompeje. říká vám to něco? Možná ano a možná ne. Pompeje bylo město v Itálii, které je teď už staré asi 2000 let. Vyspěla civilizace, pěkné město. Jediný problém byla sopka Vesuv o kterém si mysleli, že je neaktivní. Ale byla. V roce 79 vybuchla. Řím strnul hrůzou, když 24. srpna došlo ke katastrofální vulkanické erupci, která pohřbila město a zaclonila slunce v pravé poledne. Shodou okolností to bylo datum Vulkanálie, svátku římského boha ohně Vulkána.

Na Pompeje dopadly hořící kameny, které bořili budovy. Lidé zmateně utíkali, ale před prachem a smrtícími plyny se dokázat nezachránili. Některí běželi a dopadl na ně popel pod kterým ve vteřině zkaměneli. V roce 1997 lidé toto město našli, vykopali v celkem zachovalém stavu, protože prach je dobře zaizoloval... našli domy,věci a také... lidi. Lidi u kterých i po ticícech letech šlo vidět ve tváři, nebo z postojů jaký měli strach. Strach lidí, který v tu chvíli byl zaznamenán na tisíce let.

Zvířátka

11. září 2010 v 16:18 | Arwen |  Naše myšlenky
Zvířata s námi sdílí naší planetu už od úplných počátků a dokonce tady byly ještě dříve než lidé. Některá zvířata mají úžasné schopnosti a instinkty, o jiných se říká že dokážou vycítit blížící se katastrofu a vidět duše zemřelých. Z jejich upřímnosti a láskyplnosti by si měli někteří lidé brát příklad. Chci vám ukázat pár fotek zvířátek které jsem nafotila :))


kvalitka fotky nic moc.. ale tygřík ze zoo- nádherný :)

Máte rádi pudlíky? :)
Více v Č.Č

Dej ruku Zemi

7. září 2010 v 19:15 | Deine |  Zajímavá videa
Ahoj. Omlouvám, se že teď přidávám tak málo, ale nějak nemám myšlenky =). Mám pár věcí, které si musím nechat rozležet v hlavě abych věděla jak dál. Do té doby, vám chci ukázat video Give Earh a Hand... Je to inspirující a k zamyšlení... Pěknou podívanouZačíná škola... paráda...

1. září 2010 v 13:16 | Deine |  Naše myšlenky
Ahoj. Tak co vy a první školní den? U mě to bylo... divné. Jdu do 9 takže toho letos bude moc. Škola pro mě vždycky byla v pohodě, nejsem nějakej šprt, ale takovej průměr ;). Nikdy jsem přímo se známkama neměla problém, ale loni to byla makačka. Ze dvou předmětů mi málem vycházelo za 4, ale nakonec jsem to domakala na 2. Bylo to strašně stresující a já konečně chápu, že tenhle rok se asi mají zůročit všechny vědomosti. A co já? Já jsem vždycky učení docela flákala. Učila jsem se jen na test a taháky to jistily. Navíc jsem antitalent na logiku takže matika a chemie? Hrůza. Mimochodem to byly ty 2 předměty ze kterých jsem měla málem 4 :D.

V chemii absolutně nechápu jak se dělají rovnice a nějakým záhadným způsobem se mi tomu dařilo docela vyhýbat, ale teď nevím. Poslední písemka z chemie, která byla na konci roku byla na rovnice, absolutně jsem měla v hlavě vymeteno, tak jsem tam naházela nějaký značky a čísla a víte co jsem měla za známku? Za 1! Nevím jak je to možné, protože nechápu vůbec co se tam dělá. Klika? Možná. Ale tenhle rok bude doost zajímavý.

 Problém číslo 2. Po 5 letech nám zrušili naší skupince na angličtinu (jsme rozděleni na 3 skupiny) učitelku. Prostě tam není! Dostali jsme učitelku, která vám dá testy, kontorluje úkoly, zkouší a to jsou věci, které my v Aj neznáme! Měli jsme učitelku, která měla plnou hubu hlášek, moc nás toho nenaučila a hodně času trávila popichováním nás, nebo vyprávění co bylo v Kriminálce Miami :D. Nikdy nezkoušela, testy věčně odkládala, mluvila pořád česky a prostě jsme to flákali. A navíc kolikrát mi z Aj vycházelo za 3 a ona mi dala 2! Slovíčka to se naučím v pohodě, ale teorii? Budoucí čas? Cože? Nic. A toho se bojím. Buď někde záhadně naberu teorii za 5 let, nebo jsem v pr...čicích. Jediné moje plus je, že mi kámoška půjčila jeden test co oni už psali dávno a my ho budem psát až letos :D takže bych mohla schytat aspoń jednu jedničku. 1 z testů jsem dostávala jen ze slovíček. Teorie většinou za 3,4 :D No jo mám v hlavě vymeteno.

Takže fakt neví mco budu dělat. Budu muset strašně máknout. To znamená neodkládat učení na testy "až na ráno :D", ale učit se odpoledne (oo jaká novinka pro mě). Držte palce. Samozřejmě držím i vám ;).