Srpen 2010

Jaká by jsi byla víla podle znamení?/Zajímavost/

31. srpna 2010 v 19:47 | Deine |  Záhadné bytosti
Ahoj. Přidávám spíš takovou zajímavou než pravdu. Berte s nahledem ;).

Víla pro znamení ryb
Je obklopena barvami mořské zeleně a oceánově modrou. Stojím pod vládou planety Neptun. V ruce drží hůlku s tradičním znamením Ryb, které je také vytetováno na jejím ramenu. Ve vlasech má leknín.

Ovládající planetu: Neptune
Element: Voda
Symbol: Ryba
Květina: Leknín, Vrba
Barvy: Modrá, mořská zeleň
Drahý kámen: Měsíční kámen
Zvláštnosti: Intuitivní, nápaditá

KLIK.C.Č

Život bez jídla a vody

31. srpna 2010 v 14:48 | Deine |  Záhady
Je to vůbec možné? Lékaři by jistě řekli, že ne. Vždyť voda a jídlo pohánějí náš organismus! Indický jogín Prahlad Jani však tvrdí, že takto žije již 70 let. Lidé mu nevěřili, a tak souhlasil, že bude pod dozorem lékařů po 2 týdny nejíst a nepít.

Jogín vydržel 15 dní bez tekutin a jídla! Celou dobu jej monitorovalo několik videokamer. Odborníci s překvapením konstatovali, že 82letý Ind během této doby ze sebe nic nevyloučil. Každé ráno mu kontrolovali zdraví a z hygienických důvodů mu denně dávali na zvlhčení úst trochu vody. Když vodu poté vyplivl zkontrolovali jestli nějakou nevypil. Bezúspěšně. Zdá se, že jogínská cvičení a meditace vyvolala v jeho těle nějakou neuvěřitelnou biologickou přeměnu.

I vojáci a armáda se o tohoto muže zajímají. Protože by jim to prý pomohlo při složitých podmínkách bez jídla a vody. Záhada totuto muže však zůstavá lékařům i populaci zatím skryta. Je za tím meditace? To nikdo neví. Ale pokud se odhalí co za tím stojí, znamenalo by to přepsání všech učebnic.

Co si o tom myslíte Vy?


Deja vu

30. srpna 2010 v 16:20 | Deine |  Záhady
Učitě jste už o tomto slyšeli a nepochybuji, že i zažili. "Deja vu" pochází z francouštiny a znamená "již viděno". V psychologii jde o silný o pocit, že jste danou událost již zažili, nebo viděli. Někdy to trvá třeba minutu, jindy je to záblesk pár vteřin.

Podle průzkumů jde o celkem běžný fenomén, za který může anomálie v mozku a paměti. Ani neuropsychologové to však neví jistě. Co, vlastně pocit deja vu způsobuje, o tom se dá jen spekulovat. Velmi často se však v oblasti jevu deja vu hovoří o jasnovidectví. nebo vzpomínkách na minulé životy. Podstata však tohoto tajemného jevu zůstává neprouzkoumána.

Já osobně pocit deja vu mám velmi často. Jsou to jen vteřinky, nic převratného, ale vždycky mě to na těch pár sekund udiví. Většinou to jsou činnosti co udělám, nebo co někdo řekne, jako by se to už jednou stalo. Když si však vzpomínku přeberu v hlavě znovu, žádnou podobnost s ničím nevidím.

Co si vy myslíte o pocitu Deja vu? A jaké máte s ním zkušenosti?


Trailer na Tajemství

28. srpna 2010 v 22:55 | Deine |  Tajemství
Ahoj. Vím, že Tajemství máme i jako film ke shlédnutí v téhle rubrice, ale tohle je pro ty z vás, kteří se na to nechtějí moc dívat, protože přece jen je to dokument a nění čím navnadit =). Proto vám tu příkládám trailer na tento báječný dokument/film, který vás určitě donutí k zamyšlení.

Je to dokument, který vám řekne jaká síla je v myšlenkách a ve Vesmíru. Pro ty z vás, kteří to neviděli doporučuju zkouknout ;).Duše

24. srpna 2010 v 22:54 | Arwen |  Naše myšlenky
Duše.. co je vlastně duše? Každý jí má, je to součást každého. Nikdo jí nevidí , přesto je tak strašně důležitá. Co by jsme byli bez duše? Jenom roboti bez emocí, citů, bez lásky. Je duše to samé jako to čemu říkáme "naše já" ? Já zastávám názor že každý má špatnou i dobrou stránku své duše- temnou a světlou.      
Něco jako to čemu říkáme naše "špatné a dobré já". Pak už jen záleží na vás která z vašich stránek převažuje. Někdy se tato převaha může měnit i střídat. Já osobně se snažím svojí temnou stránku utlačit do pozadí. V temné stránce je: ztracenost, lhostejnost, pesimismus, trochu i zlo, pesimistické vnímání reality možná i trochu agrese (- každý to má většinou trošku jinak).      
Ve světlé stránce se naopak vyskytuje: dovednost vidět krásu v jakékoliv věci, trochu naivita, dobrosrdečnost, ochota ( netvrdím že jsou to pouze tyhle vlastnosti, jak říkám každý to může mít trochu odlišnější.) A jak jste na tom vy se svými stránkami duše?
tttt

Láska a světlo

22. srpna 2010 v 14:22 | Deine |  Naše myšlenky


Toto je spíš poselství =). Láska. Co si pod tímto pojmem představíme? Objímající se páry, možná mazlení se psem, nebo taky celá rodina pohromadě. Tolik druhů lásky je na světě. A vlastně, je to náš jediný nevyčerpatelný zdroj energie. Celý Vesmír se na lásce staví. Náš život, naše přežití. Co bychom byli bez lásky? Nebyli bychom nic. Protože bysme neexistovali...Náš druh by dlouho nevydržel.

Je to podstata našeho bytí. Každý člověk na světě někdy snil, že potká lásku, někoho koho bude milovat. A přitom náš láska obklopuje pořád. My se ji jen musíme naučit přijímat. Jistě, vždycky přijdou chvíle, kdy si člověk řekne: "Nikdo mě nemá rád, na světě jsou jen lidi co vám neustále podkopávají nohy." Tohle je jeden z pohledů na svět. A jak je známo, nic není černobílé. Všechno má svůj rub i líc.

Vidíte to co je v záhlaví? I Seeking light, I Find light, I am LIGHT. Pro některé z vás to znamená Hledám světlo, najdu světlo, jsem světlo. Světlo. Co to je? To máme jako v sobě žárovku? Ne. Máme v sobě světlo plné lásky a pozitivní energie. My máme jediný úkol- pustit to ven. Každý člověk se narodil s čistou duší a světlem v sobě. Naše rodina může být parta alkoholiků, nebo vrahů, to ale neznamená, že budeme stejní. Každý si může vybrat cestu. Cestu temna, nebo světla? To je na nás. Není to tak, že cetla temna je jednodušší, nebo lehčí. Obě cety jsou tak snadné. Težké je ovšem, rozhodnout se. Říct si: "Tak a teď budu žít správně!".

KLIK C.Č

Písek, jenom písek

22. srpna 2010 v 13:30 | Deine |  Příroda
Zdravím. Takže chci vám tentokrát ukázat krásu naší přírody v podobě písku. Už tu byla zeleń,sníh a tentokrát je tu písek =). Snad se bude líbit.KLIK C.Č

Lehká změna designu

21. srpna 2010 v 21:36 | Deine |  Oznámení
Ahoj. Asi jste si všimli, že náš blog podstoupil menší kosmetickou úpravu =D.
Proč? Prostě se mi to předtím už zdálo dost ohrané a chtělo se mi vytvářet něco nového. Oficiálně nové je teda to záhlaví...to ostatní je skoro stejné akorát jiné barvy. Není to nic extra, ale snad se líbí =).


Černá magie

19. srpna 2010 v 21:20 | Arwen |  Magie a kouzla
Zdravím vás po delší době a chci se vám nejdřív omluvit že tady dlouho ode mě nebyl žádný článek. Byla jsem přes týden nemocná a sotva jsem vylezla z postele natož abych se pokoušela o článek. Dneska už jsem zdravá proto pro vás píšu článek který se týká černé magie :)..

Černá magie samozřejmě sama o sobě jako taková neexistuje. Použila jsem to pouze do názvu. Jak už jsem psala, magie je jenom jedna. Jedna síla.
Co se týče tedy tzv. "černé magie" historie je protkána všelijakými temnými rituály. Taky už jste měli tu chvilku kdy vás někdo hodně naštval, nebo vám ublížil a vy jste uvažovali o tom že byste použili nějaké kouzlo z "černé magie"? Nedělejte to! S těmito silami není dobré si zahrávat. Musím se přiznat že já tu slabou chvilku měla, ale bylo to jen v rozčílení a asi do minuty mě to přešlo.
Došlo mi že kdybych nějaké to kouzlo použila, vrátilo by se mi třikrát větší zlo. Staly by se mi rozhodně hrozné věci. A za to vážně žádná osoba nestojí. Ono se jim to stejně všechno vrátí. všem kdo vám nějak ublížili. Možná ne hned, ale vrátí. To mi věřte. Proto až budete např. rozčílení a napadne vás něco takového počkejte chvilku a v klidu si vše rozmyslete, ono to přejde. Nikomu bych nedoporučovala využívat "černou magii".. Nepřinese to nikomu nic dobrého. A hlavně už vůbec ne vám.

Dryády

19. srpna 2010 v 9:41 | Deine |  Záhadné bytosti
Ahoj. Chci předem říci, že o těchto bytostech nic nevím takže článek o nich je čistě teoreticky zaměřen. Pokud by o nich někdo věděl něco více budu ráda když mi dáte vědět =).

Dryáda neboli duch stromu, žije uvnitř strých a rozložitých stromů v hloubi lesa. Je často zařazována mezi víly, však úplně stejné to není. Dryády střeží les a stromy proti vandalům, kteří by se ho pokoušeli ničit. Prý ovládávají jakési vlastní kouzla např. přemístění. Pokud je strom, který střeží Dryáda zničen, Dryáda zahyne. Zbarvení kůže dryády je mezi bílou a zelenou. Měří kolem 150 cm. Můžou na sebe vzít lidskou podobu a pohybovat se poblíž svého stromu. I ve svém lidském vtělení bývají však dryády často popisovány s odkazem na podobnost s mateřským stromem.