Úvaha o světě a lidech

18. března 2010 v 18:22 | Deine |  Naše myšlenky

Tak jsem zase přemýšlela no...vidíte jaký svět doopravdy je?? Na první pohled modrá planeta, spousta přírody.... ale na druhý pohled uvidíte továrny, lidi znečišťující prostředí a vězení. Ve vezeních lidé, kteří spáchali něco zlého a litují toho a pak ti, kteří se těší až otamtud vypadnou a budou dělat zlé věci dál. Lidé se vdešní době nepodporují navzajém, ale navzájem podrážejí! Zabíjejí vlastní rasu stanou se zrádci sami sebe. Kdysi lidé věděli, že pokud chtějí něčeho dosáhnout musí se spojit
.
Třeba takové továrny. Na co to je? Aha aby byly naše technologie vyspělejší a lepší! Ale kdysi se lidé bez toho obešli a žili celkem v míru. Říkám celkem z důvodu, že byly i zlé doby. Velké světové války, ale je fakt že tak před 300 lety takovéhle války nebyli. Nebylo nic jako Černobyl a zmutované děti následkem radioaktivního záření! Z důvodů, že lidé se aspoň snažili táhnout za jeden provaz a žili na vesnici a snažili se pomáhat si. Aby sami mohli mít lepší život. Muži pracovali na poli nebo v jiném oboru aby dostali peníze a mohli obléct děti a nakrmit celou rodinu. Ženy zatím byli doma aby se starali o děti a domácí práce. Mohli mít v sebe navzájem důvěru a co teď? Každý druhý manželský pár se rozvede. Ani moje rodina se boužel nestala vyjímkou. Samozdřejmě vás napadne, že kdysi to považovali za ostudu se rozvést i když se rádi neměli a teď to je ta DEMOKRCIE. No z části je to fakt, ale řekněme si lidé v sebe měli větší důvěru.
Nebo ta krásná příroda.

Znáte Machu Piccu? Krásná příroda a doufám, že v Peru zůstane! Byl by to můj sen se tam podívat. Byválo hodně krásných míst, každé místo je jedinečné! Ať je to louka nebo velká přírodní vzácnost! Ale co teď? Potřebujeme supermarket boužel. Třeba já žiju ve městě, přírody tu fakt moc není max. park, ale když heldáte nějakou přírodu aji najdete :D. No a u jedné vysoké školy byly kopce a děti tam chodily lyžovat a bobovat. Bavili se a smáli, já se tam naučila jezdit na lyžích. A pak přišli s tím, že se bude rozšiřovat areál. A teď tam stojí honostná budova a kopce nejsou. Je to krásná budova dokonce jsou tam schody na nic kameny a po tich teče voda jako vodopády! Ale je to škoda.
KLIK C.Č

Když se rozhlédnu z okna vidím auta a plyny a svět, který sami ničíme! Hazíme odpadky na zem a další. Nejvíc mě štve, že kdykoli se podívám do zpráv vidím: Někdo někoho zabil. A to že lidé to berou jako normální! Spíš kdyby nikdo nikoho nezabil bylo by to nenormální! Boužel to jako normálku vnímám i já i když by to tak být nemělo...uvidíme v televizi mrvého a řeknem si: ,,Aha další vražda. Normálka." A to je není SPRÁVNÉ! Měli bysme se děsit co to je za svět, co to jsou za zrůdy! Ale vím, že to nejde když to vidíme jako součást života. Boužel nic moc nezměníme. Nemůžu říct vrahům: ,,Nezabíjej! Ušetři je!" To bych asi od nich dostala přes hubu nebo něco horšího :D. No jo černý humor moje parketa. Jsou rodiče co nechají umrznout miminka :( a to VÁŽNĚ není v pořádku. Zamyslete se :( .

Lidé lpí na materiálních věcech. Na penězích a moci. Chtějí vládnout. Myslejí si, že jich patří svět. Že si ho zaslouží. Ale myslím, že jen ta laskavost, že tu můžeme být bysme měli být vděční! A chovat se podle toho aspoň trochu. Vím, že je to obtížné i já nejsem nějaký člověk, který by vstal a řekl si: Díky že tu můžu být. Ale mělo by to tak být. Hrůza je, že každý si hrabe svůj píseček. Místo aby někoho v nouzi pomohl, jde dál. Minimálně polovina lidí, co uvidí na ulici nehybné tělo, ho přejde. Prostě nechcou mít problémy. Lidé vzpamatujte se! Jsme tu od toho abychom něco změnili. K lepšímu. Ale zatím děláme přesný opak. Ničíme se.

Četla jsem včera citát na zdi ve škole:
,,Pokud chceme mír, počítejme s válkou."
Jak boužel pravdivá věta. Lidé slovo světový mít berou jako UTOPII jako něco zcela nemožného. Proč asi všechny MISS odpoví na otázku co ze všeho nejvíce chcete: Světový mír. Říkají to, protože to stále a stále není pravda. A jak to vidím tak jestli svět půjde jak teď ani nikdy nebude. Lidé podívejte se z okna a aspoň si važte že tu jste! Skuste něco udělat pro větší dobro i kdyby to mělo znamenat, že místo abyste hodily papír na zem hodíte ho do koše nebo pomůžete staré paní s taškou. Mějte se rádi. A spojte se.
CO VLASTNĚ CHCETE?

beautiful-nature-wallpapers-15
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chantallka Chantallka | Web | 24. března 2010 v 19:35 | Reagovat

pekný dizajn :)

2 Ree.s Ree.s | Web | 27. dubna 2010 v 9:41 | Reagovat

Deine.. to je krásný článek. Tolik plný pravdy. Kéž by si ho tak přečetli všichni.. a ta písnička k tomu, no prostě mě to úplně dojalo..
Kdyby to tak bylo všechno takové, jako si přejeme. Kdyby to konečně lidem došlo.. proč vraždit, brát životy, je to ohavnost. Stydím se za nás lidi.
DŘÍVE (nemyslím středověk, to bylo podobné - bitvy, vypalování vesnic, mučení, popravy, mnohdy u nevinných lidí) ale.. něco mi říká, že předtím, hodně daleko v čase jsme byli jiní. Žili jsme v souladu s přírodou, ctili ji.. nikoho by ani nenapadlo pokácet strom a už vůbec někoho zabít..
Jojo, kdyby byla Země jako Pandora.. :-)

3 Ree.s Ree.s | Web | 27. dubna 2010 v 9:43 | Reagovat

..ta poslední věta potřebuje opravit. Země byla jako pandora. Lidé ji zničili :-(

4 Kobra Kobra | 14. července 2012 v 21:59 | Reagovat

Deine, žiju ve čtvrti, kde je jedna hospoda vedle druhé. Když jdeme ráno koupit snídani, tak je na ulici jedno tělo vedle druhého. Kdybych se těch pánů ptala, jestli něco nepotřebují, tak dostanu do držky. Až jednou na ulici uvidím ležet někoho, kdo má třeba diabetický záchvat, budu si na 60% myslet, že je to další chlap v delíriu. Je to smutné, ale je to tak. Toliko můj pohled na neposkytnutí první pomoci z druhé strany.
Jinak samozřejmě co píšeš je pravda.

5 Shadow Shadow | 1. ledna 2014 v 12:04 | Reagovat

Kdyby se lidi nezabíjeli, kdo by reguloval jejich počet? Už tak jsme přemnožení jako brouci :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama