Prosinec 2009

Myšlenka v tramvaji

30. prosince 2009 v 16:55 | Deine |  Naše myšlenky
Ahoj. Dnes jsem byla venku se svojí dobrou kámoškou a ještě jednou docela fajn holkou. Obě se bavili o nějakých věcech, které mě ani nezajímaly, takže jsem většinu času byla zticha =o). A tím nechci říct, že jsem samotář, jen nemám moc přátel, kteří by mě podporovali v mých zájmech. Šli jsme do Intersparu tam si koupily Stix a Big Shock (moc ho nemusím, ale co už). No tohle jsem vám říct nechtěla ;-).

Před chvilkou, když jsem jela domů tramvají, zase uvažovala o andělech (teď o noch uvažuji pořád), seděla jsem u okýnka a rozhlížela se. Domů to mám tak 3 zastávky takže jsem byla za chvlku doma. No a prostě když jsem jela, projeli jsme kolem tramvaje s dvěmi vozy, ale ani v jednom nikdo nebyl. Nevypadalo to, že tramvaj už přejela konečnou a tak mě napadlo, proč se ten řidič vůbec namáha jet tím směrem, když mu tam nikdo nenastupuje. No, ale pak mi došlo, že na dalších zastávkám na tu tramvaj můžou lidé čekat a proto jede dál. V té chvíli mě napadla myšlenka týkající se života i mého, protože dost jsem uvažovala, proč nemám tolik přátel, kteří by se zajímali o to samé jako já.

V ten okamžik jsem pochopila, že nejen můj život by se s tou tramvají dal porovnat. Jsem jako ten řidič s prázdnou tramvají, který jede napříč směrem, kam ale nikdo jet nechce. Ale já se nevzdám. Jedu dál za tím směrem a nenechám se od jiných přesvědčovat, že ten směr je divný a proto jím nikdo jiný nejede. Jedu dál, protože vím, že někde na té cestě potkám někoho kdo ten směr bude mít stejný a nastoupí, a v té chvíli si člověk uvědomí, že nikdy nebyl na ten směr sám. Jen každý to vzal jinou cestou, ale stejným směrem. Chápete co tím chci říct? Člověk musí věřit, že někde na té cestě potká člověka, který mu porozumí a poradí, nesmí se bát toho, že bude sám, nebo, že mu ten směr budou ostatní rozmlouvat.

Nedávejte na cizí rady, kteří vás od nějakého zájmu chtějí odradit. Dejte na sebe, protože tak to je správné. Sice nevíte co vás na té cestě čeká, ale přesto na ní chcete jít tak jděte! A nebojte se toho =o).

,,Vykročte ve víře, nemusíte vidět celé schodiště, jen udělejte první krok..."

Deine =o)

Tajemství

28. prosince 2009 v 21:49 | Arwen |  Tajemství
Dnes jsem shlédla dokument The Secret ( Tajemství) a musim říct že mě opravdu zaujal. O Tajemství jsem už věděla předtim ale bylo opravdu zajímavé dozvědět se o tom víc. V dokumentu jsou někteří lidé kterým to naprosto změnilo život.

Podle mě to zpracovali opravdu hezky a je jen na každém z vás kteří to shlédnou jak s tím naloží. Jen stručně pro ty kteří neví o čem mluvím: V dokumentu se nám snaží vysvětlit že svými myšlenkami si vytváříme svůj život.. O tom že máme myslet na to co chceme a ne na to co nechceme, protože každou myšlenku k sobě přitahujeme a jsme jako velký magnet. Pokud se např. budeme stesovat z nedostatku peněz a budem se tím neustále zabývat a očekávat že stejně přijde faktura a na ní další dluhy přitahujeme to k sobě. Ty které to aspoň trochu zaujalo tak doporučuju shlédnout skvělě zpracovaný film The Secret.. ZDE

Vaše Arwen :)

Proč jsme založily tento blog?

28. prosince 2009 v 17:11 | Deine |  Oznámení
Ahoj. Tenhle blog byl vlastně můj nápad, jen Arwen se rozhodla mi s ním pomoct. Už dlouho jsem přemýšlela nad různými úvahami co se týče života. Společnosti jsem to moc vykládat nemohla, protože mě neberou vážně a nepochopí to.

Proto mě napadlo, založit blog. Koho to zajímá přečte si to. Koho ne, může jít. Jenže jelikož už mám jeden blog, který dost zanedbávám, usoudila jsem, že bych to sama neutáhla. Ale myšlenka, že bych si založila blog tu byla pořád.

Jednoho krásného dne jsem svůj skromný nápad svěřila své kámočce Arwen kterou jsem poznala před pár měsíci na jedné stránce. Nabídla se, že mi pomůže a společně to utáhnem. Tak jsem ho založila pod názvem Dewrri. Proč takový název? Je to velká smíchanina našich jmen-Deine a Arwen.

Pravými jmény:

Deine-Denisa

Arwen-Daniela

Tento blog bude zaměřen na duchovní tématiku, teorie které nás zaujaly a celkově věci, o které máme zájem. Doufám, že se vám i desing líbí, i když vím, že zezačátku tu nikdo moc nebude chodit =P. Ale to se zlepší =). Pro ty jedince co to čtou doufám(e), že se vám na našem blogu bude líbit a, že tu časem i Vy přijdete na své.